Поранешната ракометарка конечно призна се

36 годишната Сузана Чубела  ракометарка со богата меѓународна кариера, таа играше за  Наиса, Јагодина, Зајечар, Раднички и Медицинар,  турскиот Трабзон и данските Копенхаген и Шлагелсе – Сузана, во моментов е активна во ријалити шоуто во Србија, Задруга.

 Сузана која настапуваше и на ЕП во 2010 година за нашиот северен сосед, јавно призна дека е лезбејка, но дополни дека сака и мажи.

„Цел живот се борам со предрасуди, се навикнав луѓето да ме осудуваат поради тоа што сум лезбејка, но поточно јас сум би. Родителите повеќе не ме прашуваат ниту со кого сум, ниту што правам, иако на почетокот со нив беше непријатно“, изјави Чубела.

Србинката е уште една од ракометарките што јавно ја обелодени склоноста кон истиот пол. Листата е долга – Гро Хамерсенг, Катја Ниберг, Ања Един, Ања Андерсен, Маиса Песоа, Александра Лакрабер, Самира Роча, Луис Санд и уште многу други…

Дневен хорoскоп

ОВЕН

Можеби љубовниот живот ви стагнира, но затоа на професионално поле сѐ ви цвета, а и омилени сте меѓу вашите пријатели. Обидете се од секоја ситуација да го извлечете најдоброто и ќе видите дека и љубовта ќе биде на ваша страна.

БИК

Денес целосно посветете му се на партнерот. Веќе некое време ви се заладени односите, па би било добро доколку денес се обидете да изнајдете решение како врската да ви биде како порано. Можеби клучот е во заедничкото патување.

БЛИЗНАЦИ

На работа ви претстојат значајни промени, веројатно на подобро, посебно ако се занимавате со приватен бизнис. Доколку ви се допаѓа личноста со кој подолго време се дружите, ќе морате да бидете поупорни во освојувањето. Некој многу сака да ве импресионира.

РАК

Во првата половина од денот ќе се чувствувате уморно бидејќи изминатава недела константно бевте под стрес. Затоа, втората половина од денот посветете си ја на себе. Пријатна квечерина, кафе и книга е примамлива идеја, зарем не?

ЛАВ

Доколку денот ви биде исполнет со обврски, вечерта дозволете си кратка релаксација и на вашето тело и на вашиот ум. Наспијте се, потребен ви е сон. Здравјето е во ред, но добро би ви било да одите не рутински преглед кај лекар.

ДЕВИЦА

Упорните и добронамерните совети за здравиот начин на живот од страна на некоја личност која ја почитувате ќе предизвика голем отпор. Токму туѓите инсистирања ќе направат да почнете да размислувате за некои лоши навики, за кои сте свесни дека неповолно влијаат на вашата виталност.

ВАГА

Доколку досега во вашиот љубовен живот немаше ништо за пофалба, денес работите ќе се сменат. Некој ваш пријател чувствува нешто повеќе од пријателство кон вас. Доколку и вие така се чувствувате, тоа ќе биде позитивна промена во вашиот живот.

ШКОРПИЈА

Започнете го денот со утринска гимнастика. Станете малку порано, вежбајте, но не го заборавајте и појадокот. Така ќе имате доволно енергија во текот на целиот ден и без проблем ќе можете да ги извршувате обврските.

СТРЕЛЕЦ

Денес едноставно не е ваш ден. Ќе се чувствувате уморно и депресивно, а луѓето околу вас постојано ќе ви одат на нерви. Иако можеби времето ви ги расипа плановите за излет, не очајувајте, со добри пријатели сѐ може да се постигне.

ЈАРЕЦ

Имате потреба да воведете некои промени во вашиот живот, но сѐ уште не знаете кои ви се приоритетите. Послушајте го вашиот внатрешен глас или совет од некоја личност која добро ве познава, и нема да згрешите. Доколку планирате некое патување, испланирајте ги однапред сите трошоци.

ВОДОЛИЈА

Ќе си направите услуга на себеси доколку бидете позитивни цел ден, без оглед на тоа дали вашиот љубовен живот не е онаков како што очекувате, или пак ве изморуваат обврските на работа. Денес е ден за забава, заборавете на сѐ друго.

РИБИ

Можеби стресот деновиве ви беше број еден на листата, но денес работите ќе се сменат. Очекувајте да ве обземе среќа и добро расположение. Во вечерните часови посетете некој близок пријател и испијте го доброто заедничко кафе.

Памела Андерсон: „Можам да ја имам која сака, но јас ја сакам само неа“

Памела Андерсон се венчала по петти пат со Џон Петерсон, кој е познат холивудски продуцент. Го продуцирал филмот „Ѕвездата е родена“.

„Веќе со децении, јас можам да оберам која сакам жена. Светот е преполн со убави девојки. Но веќе 35 години, јас ја сакам само неа“, рекол тој.

Инаку, Памела и Џон се забавувале пред 30 години, а сега ја подгреале и страста.

Популарно