Фото: Ирина Шајк е во добра „форма“

Руската манекенка Ирина Шајк повторно им ја разбуди фантазијата на своите фанови.

Шајк објави фотографија на Инстаграм, односно жешко селфи во минијатурно бикини и го покажа своето секси тело во огледалото.

Веруваме дека многумина го занемариле вискито кое се наоѓа на истата фоторгафија, а дали Ирина со овој потег ги провоцира бившите или мами нови додворувачи останува да видиме..

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

On da rocks....

A post shared by irinashayk (@irinashayk) on

Фото: Брајан Адамс ја воодушеви публиката

Вчерашниот концерт на Брајан Адамс започна со 20-минутни доцнење, ама тоа не ја уништи атмосферата. Напротив, Брајан Адамс си пее си растура, а журката почна со појавувањето на сцената.

"Здраво луѓе, јас сум Брајан и прв пат сум овде. Бидејќи сум првпат овде имаме доста за свирење. Имате време?", рече Брајан и продолжи со свирката.

Видео: Брена не издржа и го удри новинарот

Лепа Брена реагираше бурно кога слушна новинарско прашање на кое очигледно не сакаше да одговори.

Имено, за време на снимањето на шоуто „Прес претрес“, што се одвиваше во станот каде престојуваше Лепа Брена, новинарот и поставуваше  серија прашања на кои  таа одговораше.

Меѓутоа едно прашање предизвика општ хаос.

Новинарот и постави прашање за еден маж од младоста, а Брена  се развика:  „Дали ти реков да не ме прашуваш за тоа?“  И му удри шлаканица.

Се разбира, ова е шега за која  беше потребно многу време  да се  наговори Лепа Брена.

На крајот на краиштата, таа се согласи и се обиде да ја направи сцената реална.

Фото: Кожните панталони го истакнаа нејзиниот..

Манекенката Јована Ѓорѓевиќ, која моментно живее во Италија заслужено ја вбројуваат помеѓу една од најубавите девојки кои потекнуваат од регионот.

Јована на Инстаграм ја следат 300.000 луѓе, а со фотографиите што ги објавува секојдневно, се покажува дека бременоста и мајчинството не се изговор за некој да се запушти.

Таа има две деца со фудбалерот Филип Ѓорѓевиќ, но сепак нејзиното извајано тело е доказ дека тренирањето и здравиот живот се исплатат!

Манекенката неодамна објави фотографија и видео во кожни панталони и ги запали социјалните медиуми. Таа комбинираше со високи потпетици, а поради своето витко тело доби и многу позитивни коментари.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aaaand she's gone.

A post shared by Jovana Djordjevic (@callmelolita) on

Популарно