Видео: Да се насмееме

 Православните христијани во наредните месеци ќе ги прославуваат следниве слави

 Митровден – 8 ноември

Архангел Михаил – 21 ноември

 Свети Климент – 8 декември

Свети 15 тивериополски маченици – 11 декември

 Свети Никола – 19 декември

Меѓутоа стенд-ап комичарот   Марјан Ѓорѓиевски пред неколку години сними видео на тема „Куќна слава“ каде  на свој начин ги објаснува сите фази на прославата на славите .

Погледнете

Видео: Го.и во седло!

World Naked Bike Ride (WNBR)  (WNBR) е меѓународен, летен велосипедски настан што обично се случува во околу 80 градови во 20 земји.

Оваа година не беше исклучок, меѓутоа, како резултат на ограничувањата на коронавирусот и карантинот на многу локации, настанот во 2020 година беше  одбележана поумерено.

„Оваа година, за да останат во рамките на социјалното растојание од коронавирус, велосипедистите се возеа низ градот во мали групи“, објави „ imes Picayune“ за возењето во Њу Орлеанс во јуни. „Многумина  од учесниците возеа голи меѓутоа  носеа маски за лице . Погледнете како изледаше одбележувањето на настанот.

Дневен Хороскоп

ОВЕН

Ќе се почувствувате благодарни што ќе успеете да му помогнете некому во некој голем проблем. Оваа личност можа да биде ваш шеф, родител или некој кој поседува моќна позиција, а можно е да биде личност од друга држава или националност. Ќе ви биде драго што ќе имате удел во решавањето на некој важен проблем.

БИК

На некој ваш колега или пријател му е потребна помош во решавањето на некоја задача. Ќе имате силно чувство дека морате да превземете важен чекор, вашиот пат ќе биде отворен во исполнувањето на сите цели.

БЛИЗНАЦИ

Денес ќе оставате позитивен впечаток на сите кои ќе ги запознаете, од вас ќе зрачи светла енергија. Ќе бидете позитивно влијание на сите околу вас. Ќе бидете мотивирани да ја остварите вашата долго замислена цел. Сите ќе ве обожаваат.

РАК

Ќе ви се допадне идеата да правите нешто поразлично денес затоа што ќе сакате да воведете промена во вашето секојдневие. Ќе ви се допаѓаат разговорите со личности од различни култури. Ќе имате силни мислења кога е во прашање политиката денес.

ЛАВ

Ако денес сакате да направите некоја поделба, ќе имате доста строги идеи околу тоа. Ќе бидете дарежливи кон сите страни. За крај сето тоа ќе ви биде од одлична корист и на вам затоа што добрите нешта ќе се враќаат и кон вас.

ДЕВИЦА

Денес ќе уживате во разговорите со некој ваш драг пријател или партнер, ќе чувствувате пријатна атмосфера во нивно друштво. Ќе чувствувате инспирација и наплив на идеи при решавањето на некој важен проблем. Верувајте и на вашата интуиција, ќе успеете да надминете се што ви стои на патот.

ВАГА

Денес одлично ќе соработувате во групи што вклучува состаноци и тимска работа на вашето работно место. Ќе посакате да воведете некои реформи за да направите подобрување. Бидете внимателни со партнерот и блиските пријатели.

ШКОРПИЈА

Искористете ја поволната енергија да се социјализирате со другите и да се вклучите во некои забавни активности со деца денес. Исто така ќе сакате да уживате во некоја уметничка активност или да бидете дел од некој креативен проект. Спортските активности исто така денес ќе ви одат од рака, ќе имате доста енергија за дружење.

СТРЕЛЕЦ

Денес ќе уживате во друштвото со пријателите и најблиските. Можеби ќе посакате да направите некои промени во домот. Организирајте забава и пријатна дружба со вашите сакани.

ЈАРЕЦ

Денес ќе чувствувате ентузијазам за нешто и ќе посакате да ги споделите вашите идеи со сите околу вас. Ќе настојувате да ги убедувате сите да го делат вашето мислење со вас, и тоа ќе ви успева.

Популарно