Видео: Таа се пофали дека има добар зaдниk

Ријалити шоуто „Задруга 3 “ е во полн тек и секој ден изобилува со нови провокации.

Милјана Кулиќ заклучи дека по породувањето изгледа подобро од Лазар и тоа реши да го покаже, откако се соблече по танга пред камерите.

„Ма немој тоа да го правиш, ме снима камера, дали си нормална? Ме замараш, ти ме сакаш мене најмногу на свет, а јас своето тело не го покажувам пред камерите“, порача Зола.

Милјана без размислување се соблече пред камерите, па заклучи дека нема стриги иако помина нз породување. Без никаков срам го покажа своето тело пред милионската публика, а како изгледаше нејзиниот најнов потег во популарното реално шоу може да погледнете во продолжение на видеото.

Видео: Наташа Малинкова вредна и во време на пандемија

Дефинитивно таа е една од највредните изведувачи на македонската естрада. Пејачката Наташа Малинкова и во услови на пандемија за своите обожаватели сними уште една прекрасна песна. Одлична музика, уште подобар текст, новата „Се што ми зема“ дефинитивно е песна која заслужува да се најде на врвот на сите топ-листи во нашата земја. Како и претходно, така и сега, комплетен автор на ова најново музичко парче на Наташа е нејзиниот долгогодишен соработник Столе Аврамов.

- Во ова време-невреме мислам дека на сите нас ни недостига музика. Јас и мојот тим имаме повеќе готови песни, но одлучивме дека сега е време токму за оваа песна и мислам дека направивме одличен избор – вели накусо Наташа.

Слушнете и погледнете го видеото за „Се што ми зема“:

Фото: „Не се залетувајте на прва“

Социјалните мрежи поставува нереални стандарди и тоа е тема за која постојано се зборува, но сепак не носи резултати, затоа што повеќето продолжуваат да веруваат дека животот е таков како  што е претставен на  социјалните мрежи, каде што сè е убаво, фино и скоцкано, луѓето изгледаат совршено, се забавуваат и  заработуваат многу пари. Но, деновите тема на дискусијата се обработените фотографии на  Инстаграм кои Јелена и Зорана кои до максимум ги фотошопираат  пред да ги сподела.

Иако едните ја сакаат другите не, некои ја слушаат другите не, но едно е вистина Јелена е една од најголемите ѕвезди која ги диктира модните трендови, за кои е потребна голема храброст. Неа на Инстаграм ја следат повеќе од 2,2 милиони луѓе кои знае да ги почести со атрактивни и разголени фотографии. Деновиве таа објави фотографија  во нејзин стил.  За разлика од  нејзините објавени фотографии на кои таа изгледаше совршено поради фотошоп излегоа и  фотографии кои ја откриваат вистинската приказна. Поточно дека и Јелена не е  поштедена од малите женски неправилности како што е целулитот. Секако тоа не е ништо страшно, но за 41-годишната дива  сепак тоа е проблем иако за тоа немаше никаква потреба. Но, кога си Карлеуша тогаш се е дозволено. Сепак, луѓето на социјалните мрежи ја исмејуваа и пишуваа разни негативни коментари поради употреба на фотошоп.

Без фотошоп

Но, тука не завршува. На пик се најде и позната блокерка Зорана Јовановиќ позната како Зорана. И за неа може да се рече дека е зависник од фотошоп. Таа за разлика од пејачката која ги измазнила нејзините нозе, за до го сокрие целулитот Зорана реши да си ја стесни половината. Па откако си ја стесни половината, си објави фотографија на нејзиниот профил. Но, веднаш на Инстаграм излезе и вистинската верзија од објавената фотографија, па почнаа да се редат разновидни коментари. Едните пишуваа дека  треба да ѝ биде срам што се претставува во поинакво светло, додека пак другите и порачаа дека е поубава во нејзиното природно издание и дека нема потреба да ги фотошопира фотографиите.

Зорано со фотошоп / Фото: Инстаграм

Реалната фотографија

Видео: Шерон Стоун со својот изглед ги шокир..е сите

Познатата актерка Шерон Стоун за која  се пишуваше дека е  како вино, колку е постара толку подобро. Сепак, нејзиното ново издание, кое „се појави“ на социјалните мрежи, ги изненади фановите кои едвај ја препознаа.

Атрактивната актерка од „Ниски страсти“ го поддржа движењето #BlackLivesMatter, после насилната смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Таа направи бизарно видео за тоа како да се направи безбедна просторија.

"Здраво луѓе. Сега сме среде хаос. И ако сте некаде каде се чувствувате несигурни, треба да го сторите тоа. Најбезбедно место во вашата куќа би можело да биде бањата затоа што веројатно таму имате најмалку прозорци", започна Шерон на Инстаграм.

Потоа продолжи со смешни совети.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Make a safe room here’s how 👍🏻💪🏻

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on

„Може да ставите неколку ќебиња и перници во кадата, можеби ќе треба да преспиете таму“, рече таа.

Сепак, овие бизарни совети беа засенети од нејзиниот изглед. Многумина коментираа дека таа не личи на себе, дека остарела „преку ноќ“ и дека лицето изгледа „испиено“.

Популарно