ВИДЕО: Пред камера изеде две од најлутите пиперки на светот, но брзо зажали за тоа

Мексиканскиот јутубер Хуго Лара Ариас изгубил кладба и морал да изеде две лути пиперки, па на крајот завршил и во болница.

На снимката се гледа како јаде две пиперки од вид кој се смета за најлут на светот, а веднаш потоа почнува да се гуши и кашла.

Жените кои беа со него, најпрвин му се смејат, но кога сфатија дека сериозно не му е добро, веднаш повикаа помош. Хуго завршил во болница, а после пет часа неговата сестра објавила дека тој се чувстува добро.

„Хуго е стабилен, не знаевеме дека работите може да излезат о контрола“ напишала таа. Ако е некаква утеха видеото на Хуго досега има половина милион пегледи.

ФОТО: Поранешниот холивудски секс-симбол денес непрепознатлив на улица

Актерот Ник Нолти (78), кој има снимено повеќе од 50 филма во својата кариера и дури трипати беше номиниран за „Оскар“, денес изгледа непрепознатливо. Во младоста го сметаа за секс-симбол на Холивуд, а по него воздивнуваа жени од целиот свет.

Но, оттогаш поминаа децении, а Нолти веќе не е она што беше. Напротив, камерите го фатија во едно сосем поинакво издание – долгата бела брада, неуредната коса и немарното облекување го трансформираа Нолти, па денес малкумина би го препознале.

Нолти ја почна својата кариера во театарот, но набргу се префрли на филмското платно, кое му обезбеди планетарна популарност. Покрај актерството, тој е познат и по својот турбулентен приватен живот, кој се карактеризира со борба против зависности и со многубројни неуспешни љубовни врски.

Нолти се женеше четирипати и има две деца. Тој неколкупати е прогласуван за најпосакуван маж на светот.

ФОТО: Роден е со толку густа и црна коса и сите го нарекуваат Могли

Кога Сара Морис отишла на ултразвук, била изненадена затоа што нејзиното бебе имало коса долга еден сантиметар. Но, кога малиот Оскар се родил, следувал вистинско шок.

Тој имал толку бујна коса што веќе во осмата недела му требало шишање. Ултразвукот му ги покажал локните, а кога во јули оваа година излегол од утробата на мајка му, веќе имал густа, црна коса долга 5 сантиметри.

Мајката Сара од Хелзворт рекла дека поради автентичниот изглед на нејзиниот син Оскар брзо заработил надимак „Могли“ по момчето од филмот „Книга за Џунглата“ и дека минувачите секогаш застануваат да се воодушевуваат на неговата бујна коса.

-Луѓето на улица ни приоѓаат и секогаш коментираат дека Оскар има преубава, густа коса. Навистина и понатаму не можеме да веруваме колку коса имаше кога се роди. Тоа не е нешто што се гледа секој ден - вели мајката Сара која има продавница за бебиња.

Постои мит дека ако трудницата за време на бременоста има киселини, бебето ќе има долга коса, што всушност се случило со Сара.

-Надимакот Могли му го дадовме веднаш по раѓањето и мислам дека ќе го задржи. Не само поради косата, туку и поради неговиот карактер - открива гордата мајка.

Интересно и корисно - Сами направете течност за чистење на мраз од стаклото на автомобилот

Постојат разни совети како да стопите мраз од стаклото на автомобилот. Меѓутоа постои мешавина која ќе ви помогне за само неколку секунди да го решите овој проблем. Во пластично шише со распрскувач ќе сипете 2/3 медицински алкохол, 1/3 вода и една голема лажица детергент за садови.

Важен е редоследот по кој ќе ги сипете состојките. Прво ставете го алкохолот, потоа детергентот и на крај топлата вода. Затворете го шишето, протрреесете ја содржината и домашниот производ е подготвен. Течноста после првобитното отстранување на мразот уште некое време ќе го штити стаклото од замрзнување, додека снегот ќе лизга од него.

Популарно