ВИДЕО: Пред камера изеде две од најлутите пиперки на светот, но брзо зажали за тоа

Мексиканскиот јутубер Хуго Лара Ариас изгубил кладба и морал да изеде две лути пиперки, па на крајот завршил и во болница.

На снимката се гледа како јаде две пиперки од вид кој се смета за најлут на светот, а веднаш потоа почнува да се гуши и кашла.

Жените кои беа со него, најпрвин му се смејат, но кога сфатија дека сериозно не му е добро, веднаш повикаа помош. Хуго завршил во болница, а после пет часа неговата сестра објавила дека тој се чувстува добро.

„Хуго е стабилен, не знаевеме дека работите може да излезат о контрола“ напишала таа. Ако е некаква утеха видеото на Хуго досега има половина милион пегледи.

Сите се чудат како успеа да се движи

Лејди Гага беше фотографирана на улиците на Њујорк кога го напушти телевизиското студио, а за таа прилика пејачката облекла вртоглаво високи чевли од дури 30 сантиметри.

Лејди Гага е позната по екстравагантниот стил на облекување, а така беше и овој пат кога папараците ја фотографирале во Њујоркс. Имено, пејачката облекла високи потпеции од дури 30 сантиметри.

Пејачката ја снимила емисијата и за таа прилика излегла од студиото во црн фустан. црни кожни чизми и црна чанта.

Друштво ѝ правел телохранителот, кој цело време бил до неа, додека таа потпишувала автограми на своите обожаватели.

Дневен Хороскоп

ОВЕН

Денес не е претерано поволен ден за земање или давање било какви позајмици. Потрудете се да ги чувате своите пари. Можно е да не можете да се одлучите по кој пат да тргнете. Саканата личност посакува брак. Избегнувајте претерано напрегање.

БИК

Немате доволно доверба во некои ваши соработници и тоа ве кочи кон можно остварување на тимскиот дух. Тешко ви е да остварите добар однос со вашиот партнер. Иако се сакате, комуникацијата е лоша. Можен е проблем со алергии.

БЛИЗНАЦИ

Ќе бидете под голем стрес затоа што ве очекуваат голем број обврски а многу малку време за да ги завршите. Можно е да имате некои помали расправии со саканата личност. Можни се проблеми со здравјето.

РАК

Може да очекувате промени на работно поле и да остварите напредок каков што одамна посакувате. Тешко ви е да донесете конкретна одлука на ова поле Односот со партнерот не ве исполнува но не сте подготвени за промена. Ќе ве следи малаксаност.

ЛАВ

Доколку се занимавате со приватен бизнис, можно е да очекувате некои помали проблеми во текот на денешниов ден. Обидете се да избегнувате конфликти со партнерот. Вашиот однос доаѓа до сериозна криза. Ќе имате чувствителна бешика.

ДЕВИЦА

Денес немојте да очекувате дека ќе имате промени на полето на работата. Посветете се малку на некои други работи. Можно е да добиете многу внимание и нежност од саканата личност. Можна е респираторна инфекција.

ВАГА

Ќе успеете да ги решите проблемите кои ве мачат веќе некое време. Денес ви доаѓа големо олеснување. Не ви е лесно да го покажете својот интерес кон личноста која ви се допаѓа. Внимавајте на исхраната.

ШКОРПИЈА

Денес ви се препорачува одмор од работата и опкружувањето кое генерално ви донесува само стрес и нервоза. Доколку сте во брак, очекувајте сериозен разговор со саканата личност. Избегнувајте напрегање.

СТРЕЛЕЦ

Немојте да донесувате важни одлуки ако се бара тоа денес од вас. Генерално оваа фаза не е поволна за промени. Ви годи слободата која ја имате и не сте подготвени да се врзите за некој нов. Несоницата е нагласена.

ЈАРЕЦ

Потрудете се да покажете дека сте подготвени да бидете дискретни околу некои прашања. Деловните тајни треба да се чуваат. Денешниов ден може да ви донесе некои отежнувања и компликации во љубовта. Можно е воспаление на мускулите.

ВОДОЛИЈА

Доколку сте во било каков конфликт со законот, авторитетите или надредените, денешниов ден не е поволен за вас. Емоционално сте стабилни и уживате покрај саканата личност која ве усреќува. Немате проблеми со здравјето.

РИБИ

Ве очекува значајно подобрување на финансиската состојба што ќе влијае доста позитивно на вашата деловна ситуација. Ве очекуваат бурни и драстични промени на љубовно поле. Обрнете внимание на апетитот и исхраната.

Елеонора во бикини што едвај ѝ го покриваат деколтето

Скопјанката Елеонора Миљковиќ која јавноста ја запозна преку учеството во српското реално шоу Задруга ужива во својата популарност, па е доста активна на социјалните мрежи.

Таа често споделува провокативни фотографии, кои се вистински рај за очите на посилниот пол.

Овој пат таа се пофали со чоколадниот тен, позирајќи во бикини покрај базен.

Популарно