Дара Бубамара се кае за изјавата

Дара Бубамара изјави дека немала намера никого да понижува или навредува.

Пејаката  беше остро критикувана на социјалните медиуми заради изјавата дека нејзиниот син не оди во таканаречените „селски училишта“, туку во приватно, каде  што учат само децата на другите успешни родители - политичари, спортисти, музички звезди.

Таа ги негираше написите во  весниците, сепак, таа беше фатена како лаже, бидејќи беше објавена аудио снимка од нејзината изјава. Гледајќи дека нема каде да оди, Дара реши да  појасни повторно, преку социјалните мрежи. Таа објави на Инстаграм, каде што се обиде да се оправда и да им каже на сите дека не сака никого да понижува или омаловажува, бидејќи децата на нејзините пријатели, исто така, посетуваат државни училишта.

- Морав да се вклучам, не можев да издржам. Тоа, селско училиште - бев испровоцирана ... Сакав да го пофалам училиштето на мојот син, навистина не значеше ништо лошо. Не сакав да навредам никого, децата на моите пријатели одат во државни училишта и се успешни. Никогаш не омаловажувам никого “, изјави Дара.

(Фото) Сопругата на хрватскиот фудбалер објави фотографија и ги воодушеви фановите

Сопругата на хрватскиот фудбалер Иван Ракитиќ, Ракел Маури ги воодушеви следбениците на социјалните мражи со неколку фотографии во бикини кои ги објави на Инстаграм.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Queda inaugurada la temporada de bikini 👙 ✨ @bisousdemer @nadiavilesgarcia

A post shared by Raquel Mauri (@raquel_mauri) on

-Сезоната на бикини е отворена, напиша таа под фотографијата, а коментарите на следбениците беа позитивни. „Каква богиња“, „Преубава си“, „Колку си само згодна“, беа само дел од коментарите.

(Фото) Тијана Дапчевиќ ужива на плажа во Грција

Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ замина на море во Грција, а на социјалните мрежи сподели фотографии од своето летување.

Пејачката во друштво на сопругот Милан Дапчевиќ ужива по стресниот период и ги полни батериите испружена на сонце.

Со една објава таа ги насмеа своите фанови. Имено, објави фотографија од плажа на која дошле и неколку гуски, па во опис напиша: „„Дојдоа другарките на плажа“.

Сега сите го гледаат поради друга причина

Реј Лиота се верил со 20 години помладата Нитол, од која што не се одвојува. Актерто Рај Лиота (65) ѝ приредил вистинска претстава на својата 20 години помлада вереница.  

Парот не се одвојувал еден од друг во Санта Моника. Толку многу се внеле во сето тоа што актерот не сфатил каква грешка направил. 

Имено, кога конечно зел здив од бакнувањето, сфатил дека во автомобилот наполнил дизел гориво наместо бензин.

Лиота не изгледал многу вознемирен поради тоа, а штом ја платил сметката, парот се упатил кон механичар да го испумпа од резервоарот погрешното гориво.

Според американските медиуми, парот е во врска од минатата година, а не кријат колку многу страсти постојат меѓу нив.

Инаку, Реј е најпознат по улогата на Хенри Хил во криминалистичката драма „Добри момци“, а отсекогаш ги восхитувал дамите со својот сексапил. Но, потоа направил пластични операции, а последиците се видливи на неговото лице.

Популарно