Во овие земји живеат „најнепривлечните“ жени

Одамна се зборуваше дека убавината е во окото на лицето кое гледа. Поради оваа причина, голема е веројатноста дека многумина нема да се согласат со овој список на земји каде живеат „најгрдите “ жени во светот.

Важно е да се забележи на почетокот дека овој напис не е напишан да повреди или навреди некого.

Во некои случаи, повеќето луѓе се согласуваат дека нешто или некој е убав (на пример, Анџелина olоли). Но, дури и во такви случаи, секогаш ќе има некој што размислува поинаку, пишува Стил.

За да се направи список на земји со „најгрдите“ жени во светот, известувачите од руските портали се свртеа кон страницата за дружење, „Убави луѓе“, која прифаќа само апсолутно привлечни луѓе.

Оваа страница работи едноставно: луѓето кои се регистрираат за членство на страницата, според нивните постојни корисници им сметаат дека се убави или грди. Ако подносителот на барањето добие мнозинство гласови во рок од 48 часа по „убавиа“, тој или таа ќе бидат прифатени на страницата.

Врз основа на таа страница, ние составивме список на земји во кои живеат најгрдите жени:

8. Африкански земји: Нигерија, Зимбабве, Етиопија

Поради некоја причина, жените од Афроамериканка се сметаат за непривлечни. Ова може да се објасни со последиците од културните разлики. Кој знае?

7. Индија

Индиските жени генерално се сметаат за егзотични и зачудувачки убави. Пет пати Мис Светот беше жена од Индија. Излегува дека оваа страница не го дели ова мислење, бидејќи само 16% од жените од Индија се прифатени на веб-страницата „Убави луѓе“.

6. Кина

Жените од Кина се сметаат за вечно млади. Честопати можеме да видиме три генерации жени кои немаат брчки на лицето. Но, апликацијата Beautiful People ја прифатија само 15% од жените од Кина. Повторно, се чини дека има голема културна разлика.

5. Велика Британија

Веб-страницата „Beautiful People“ открива дека Британците едноставно не се убави. Директорот на оваа страница открива дека луѓето во Велика Британија се грижат помалку за нивниот изглед и се сметаат за „грди“.

4. Португалија

Португалските жени се грди! Ова е „погледот“ на страницата „Убави луѓе“. Од друга страна, наидовме на некои тврдења дека ова е само стереотип и дека многумина ги сметаат жените од  португалија за убави. Додека корисниците на оваа страница сметаат дека мажите од Португалија се убави, никого не го интересираат нивните жени.

3. Аргентина

Причината зошто многумина сметаат дека жените од Аргентина се помалку убави е затоа што таа е имигрантска земја и има многу мешани гени. Од друга страна, тоа ген мешање понекогаш може да ги направи најубавите луѓе на планетата.

2. Австралија

Ако знаеме дека сите овие убави актерки потекнуваат од Австралија, треба да се прашуваме зошто само 14% од жените од оваа земја ја прифатија веб-страницата „Beautiful People“? Сепак, се смета дека жените од Австралија се„ безлични“, според оваа страница.

1. Германија

Луѓето ширум светот ги сметаат Германците груби и „застрашувачки“. Страницата „Убави луѓе“ ги смета Германците за најгрдите жени на планетата. Очигледно не слушнале за Хајди Клум и Клаудија Шифер.

Дали се согласувате со овој избор? Каде мислите, колку живеат најгрдите жени на планетата?

Чудни обичаи за „невиноста“ на невестата!

Низ историјата се практикувале многу необични обичаи, кои денес се целосно незамисливи. Девојките биле подготвени за драстични потези за да се „скријат“ дека не се девици, а некои дури и отишле дотаму што зашивале гениталиите, пишува порталот Best Top News.

Лажна невиност

Девојките  ја лажирале невиноста со сунѓери натопени во крв, а користеле и  крв од  меур кај рибите. Лажната невиност беше доста честа појава во Европа во текот на 19 век.

Секс на венчавката

Во Француска Полинезија, во архипелагот во Маркиз, се практикува обичајот дека невестата мора да спие со сите мажи кои биле поканети на нејзината свадба, а предност имал најстариот човек, а не зетот.

Право на девственост

Исто така во Европа постоеше право на браќна ноќ, но во некои документи се наведува дека ова право не било користено. Имено, стануваше збор за тоа дека благородниците имале право  на невиноста на младата. Имаше начин селанецот да ја спаси невиноста на својата млада сопруга со плаќање данок кон благородникот.

Плаќање на невиноста

Во некои земји во светот, невиноста требаше да се плати, а во африканската земја Бенин, мајката на невестата ветува дека ќе и плати доколку остане невина до првата брачна ноќ. За да ги добие парите, невестата треба да докаже дека била навистина невина, покажувајќи и ’на мајка си крвавиот постелнина следното утро. Овој обичај широко се практикувал во историјата, не само во Африка, туку и во Европа, и не е изненадувачки што дел од девојките биле спремни да лажат девственост за да добијат пари, поточно мираз и почит.

Зошто после две години брак тие ја изгубиле стра..а во kревет!

Една жена (40) не може да издржи „апстиненција“ во брачниот кревет, што се случила скоро веднаш после свадбата.

Тие се во брак веќе две години, а нејзиниот сопруг го оправдува неговиот недостаток на интерес за секс поради  големиот број на сексуални искуства во минатото, што го „истрошиле“.

Нашиот сексуален живот беше одличен пред свадбата. Сега тој вели дека не може да се возбуди, но забележав дека понекогаш наутро се буди „здрав и прав“. И двајцата сме во четириесеттите години. Го сакам, но не ми се допаѓа тоа што тој пие и тој пуши. Тој цело време гледа еротски филмови и јас сакам секс.И покрај тоа што носам провокативна долна облека и правам се што можам за да го возбудам, тој ми кажува како „поминал“ со стотиците девојки што ги имал пред мене. А ова се советите.

"Не наседнувајте наа тоа затоа што вашиот сопруг измислува само оправдувања. Тој не е истрошен. Алкохолот и пушењето  ги намалуваат неговите сексуалните реакции и ги загрозуваат неговите инстинкти. Губењето на либидото е многу веројатно рано предупредувачки знак за потенцијално сериозен здравствен проблем. Исто така, сето така прекумерното гледање на порно филмови има негативно влијание врз сексот во реалниот живот “, се вели во одговорот на сгручните лица.

Видео: Атрактивната пејачка го покажа „целулитот“!

Хрватската пејачка и танчарка Лана Јурчевиќ (35), попозната во музичкиот свет како Ла Лана, објави фотографија  и видео на  социјалните мрежи во кое покажа дека има  „сало“ на стомакот и целулит на бутовите, со цел да им испрати порака на поддршка на жените .

Таа во објавата напиша дека жените не треба да се срамат од своите несовршености и дека само треба да се чувствуваат добро со нив. Потоа таа објави фотографија во костум за капење на која се гледа дека има и целулит на нозите.

Таа напиша:

- Знам дека не е важна тема, но јас се здебелив и имам многу целулит. Цел живот спортував и бев фит, сè беше на свое место, дури не ми требаше Фотошоп. Во свет каде што совршенствата беа неопходни за успех, верувам дека несовршеностите денес се токму она што нè прави вистински и блиски до вас кои ме следите - започна Лана и погледнете што друго додаде:

Популарно