ВИДЕО: Ако имате ПВЦ прозори со овој трик домот ќе го направите потопол

Во различни временски периоди потребно е да се промени начинот на користење на прозорите. ПВЦ прозорите и вратите се најчест избор, бидејќи е најлесно да се подесат. Но, за време на вградување мајсторите не ги кажуваат важните работи, кои ќе бидат корисни во екстремно ладните денови.

Едноставно отворете го прозорот и пронајдете ја завртката на страната каде што се наоѓа рачката и свртете ја навнатре. Кога мајсторите ги поставуваат прозорите најчесто ги оставаат на стандарден режим, односно на средина

Погледнете на видеото како сето тоа да го направите:

Зошто после две години брак тие ја изгубиле стра..а во kревет!

Една жена (40) не може да издржи „апстиненција“ во брачниот кревет, што се случила скоро веднаш после свадбата.

Тие се во брак веќе две години, а нејзиниот сопруг го оправдува неговиот недостаток на интерес за секс поради  големиот број на сексуални искуства во минатото, што го „истрошиле“.

Нашиот сексуален живот беше одличен пред свадбата. Сега тој вели дека не може да се возбуди, но забележав дека понекогаш наутро се буди „здрав и прав“. И двајцата сме во четириесеттите години. Го сакам, но не ми се допаѓа тоа што тој пие и тој пуши. Тој цело време гледа еротски филмови и јас сакам секс.И покрај тоа што носам провокативна долна облека и правам се што можам за да го возбудам, тој ми кажува како „поминал“ со стотиците девојки што ги имал пред мене. А ова се советите.

"Не наседнувајте наа тоа затоа што вашиот сопруг измислува само оправдувања. Тој не е истрошен. Алкохолот и пушењето  ги намалуваат неговите сексуалните реакции и ги загрозуваат неговите инстинкти. Губењето на либидото е многу веројатно рано предупредувачки знак за потенцијално сериозен здравствен проблем. Исто така, сето така прекумерното гледање на порно филмови има негативно влијание врз сексот во реалниот живот “, се вели во одговорот на сгручните лица.

Видео: Атрактивната пејачка го покажа „целулитот“!

Хрватската пејачка и танчарка Лана Јурчевиќ (35), попозната во музичкиот свет како Ла Лана, објави фотографија  и видео на  социјалните мрежи во кое покажа дека има  „сало“ на стомакот и целулит на бутовите, со цел да им испрати порака на поддршка на жените .

Таа во објавата напиша дека жените не треба да се срамат од своите несовршености и дека само треба да се чувствуваат добро со нив. Потоа таа објави фотографија во костум за капење на која се гледа дека има и целулит на нозите.

Таа напиша:

- Знам дека не е важна тема, но јас се здебелив и имам многу целулит. Цел живот спортував и бев фит, сè беше на свое место, дури не ми требаше Фотошоп. Во свет каде што совршенствата беа неопходни за успех, верувам дека несовршеностите денес се токму она што нè прави вистински и блиски до вас кои ме следите - започна Лана и погледнете што друго додаде:

Како успеа за 6 дена да смени 7 партнери во kревет?

По лошиот брак, Наѓа имаше 7 авантури во една недела

Австралиската сексуална колумнистка Наѓа Бокоди (36) привлекува големо внимание со своите текстови, а овој пат опиша како како после разводот реши да ја „прослави“ својата слобода со 7 авантури „за една вечер “ во текот на една недела.

По 7 години брак, Наѓа се разведе, а како што вели, последните 12 месеци секс воопшто немало во бракот.

На повик од другарка, таа решила да провери како изгледа секс за една ноќ и  тоа  се претворило во мини-маратон.

Прв бил Рајан, кој брзо одговорил на нејзината порака, а сексот беше договорен. Наѓа вели дека после тоа плачела затоа што тогаш сфатила дека е конечно слободна.

Следната вечер, таа се запознала со Тед во ноќен клуб, а според неа, тој и го овозможил најбрзиот оргазам во нејзиниот живот.

Третиот бил Мет, кого го запознала преку Фејсбук, а на 4-ти ден имала секс со бизнисменката Лиза, а Наѓа го опишува нивното водење на љубов  како нежно и лесно.

Пети  партнер бил Чарли, со кого Наѓа се сретнала неколку пати претходно, а таа го опишува како нејзина сексуална сродна душа.

Шестиот бил војникот Стив, кој ја воодушевил со своето тело.

Иако беше уморна, таа не сакаше да се откаже, а седмиот партнер бил Бен.

Конечно, заклучок.

„Не стануваше збор за секс овде. Заборавив сè што знам за љубовта, страста и сексуалното задоволство со партнерите, кои не знаеја ништо за мене. Тоа ми дозволи повторно да се пронајдам себеси - ​​пред да станам сопруга, девојка или нечиј „флерт “, објасни Наѓа.

Популарно