ФОТО: Мажот многу одел во кафеана па за да бидат заедно му направила една во дворот

Пол Тапер, британски инженер од Давон, отсекогаш по работата и за викенд многу време поминувал во локалната кафеана. Неговата сопруга Џејн била незадоволна што сопругот почесто е во пабот отколку дома, па одлучила „елегантно“ да го реши проблемот – на Пол да му напрваи кафеана во дворот на нивната куќа, а ја именувала „Куќичка за кучиња“.

„Мојот сопруг отсекогаш сакаше често да биде во локалната кафеана. Не успевав да го задржам дома. Често размислував што да направам и мислам дека ми дојде убава идеја. Ја направив кафеаната во дворот. Кога сега ќе ме прашаат каде ми е сопругот, им велам – „во куќичката за кучиња“, вели Џејн, инаку медицинска сестра и мајка на три деца.

Најголем трошок за пабот и’ биле дозволата и рамнењето на дворот што ја чинело околу 15.000 фунти. Градела рационално, па другите трошоци максимално ги редуцирала. Очекува во новоотворениот паб да имаат и гости, а во него ќе организираат и разни забави за роднини и пријатели.

„Најскапо беше да се израмни дворот и тоа чинеше 15.000 фунти, а почетната градба на кабината дојде до 2.700 фунти. Кога станува збор за уредувањето, се обидов тоа да го направам што поефтино користјќи се со социјалните мрежи и препродавачите“, рекла и додала дека не можела да одолее а да не набави црквена клупа за седење и игричката вселенски напаѓачи за уште 650. фунти, за да пабот изгледа автентично.

Освен сопругот, со пабот се среќни и децата на Пол и Џејн – Том (31), Лорен (24) и Џек (26), кои велат дека долгорочно ќе заштедат многу пари зашто сега ќе трошат во свој локал во кој ќе им доаѓаат и пријатели.

„И Пол ќе го носи своето друштво, се чини дека секогаш ќе бидеме зафатени“, рекла Џејн и додала дека и понатаму со некои ситнурии ќе го украсува пабот, кога ќе налета на нешто убаво.

„Сакам да престојувам тука и со веселба ноќите би ги минувала во нашиот паб“, заклучила, пренесува Mirror.

Видео:Ова малечко е упорно

Многу луѓе ги сакаат Хаскиите, особено кога се мали, а во ова видео ќе видите една „борба“ со височините на едно малечко кутре.

Поточно малото кученцето се обиде да се искачи по скалите горе за да стигне до неговиот сопственик.

На прв поглед се чинеше интерсено, бидејќи кученцето беше премногу симпатично во неговата борба да ги совлада високите скали.

Одеднаш сè тргна наопаку ...

Малото куче буквално почна да се тркала по скалите. Погледнете го ова видео се надеваме дека нема да ве вознемири.

Видео: Како Брена се одмара на Малдиви?

Лепа Брена со семејството отиде на егзотично патување. Брена, Боба, Филип и Стефан, како и Александра Пријовиќ со малиот Александар се наоѓаат на Малдивите, каде ќе го поминат зимскиот одмор.

Фамилијата прво беше во Дубаи, а потоа се „пресели“ на Малдиви, каде уживаат во најубавото време, но и луксузот што им е достапен.

На Брена како и на  Александра највеќе им се допаѓа собата од која се оди директно во вода, па така тие објавија видео како изгледа тоа.

Видео: Овие се песни само за во kревет

Поп песни кои созреваат како добро вино и пријатните R & B ритми кои  буквално ќе ве воодушеват.

Деведесеттите беа деценија  на сензуални ноти и смели стихови. Ништо не може да ја разбранува вашата страст како добар ритам и мелодија ослободена од сите стеги со која ќе покажете  колку го посакувате партнерот. Музиката игра голема улога во предиграта на заведување и има моќ да ги разгали нашите сетила. Од вечер до зори, оваа компилација ќе биде вистински хит за Танцување  под чаршавите. Уживајте

I Wanna Sex You Up - Color Me Badd

Erotica - Madonna

 

Let's Talk About Sex - Salt-N-Pepa

2 Become 1 - Spice Girls

I'm Too Sexy  - Right Said Fred

Cream - Prince & The New Power Generation 

Creep - TLC

Babydoll - Mariah Carey

Smooth - Rob Thomas i Carlos Santana

Don't Let Go - En Vogue

Any Time, Any Place - Janet Jackson

Criminal - Fiona Apple

No Diggity - Blackstreet

Nice & Slow - Usher

U Can't Touch This - MC Hammer

Boombastic - Shaggy

Genie in a Bottle - Christina Aguilera

California Love - 2Pac 

 . . . Baby One More Time - Britney Spears

I'll Make Love to You - Boyz II Men

 Prijavi grešku

Популарно