ФОТО: Таа облече провокативен фустан кој целосно ѝ го отсликува телото

На Кајли Џенер многу жени ѝ завидуваат на линијата. Таа е најмлада од кланот Кардашијан и е во совршена форма, особено после породувањето.

Без оглед на пластичните операции кои ги има направено мора да се признае дека мами погледи и се облекува така што многу познати личности ја гледаат како инспирација, па често можеме да идиме како славните носат облека која таа претходно ја облекла.

Овој пат на Инстаграм воодушеви со фотографија на која позира во син фустан кој ја истакнува целосно нејзината фигура.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💙

A post shared by Kylie ✨ (@kyliejenner) on

(Фото) Сара Мејс си ја избричи главата!

Пејачка Сара Мејс е позната по тоа што честопати знае да експериментира со својот изглед.

За разлика од своите колешки од естрадата, таа има свој претпознатлив имиџ и тоа е за поздрав, бидејќи која е поентата да бидете ист како сите други.

Таа вчера на социјалните мрежи објави фотка на која се пофали со новата фризура, односно избричена глава.

(Видео) Повеќе од 300 делфини во „стампедо“

Преубава сцена доаѓа од Дејн Порт, Калифорнија. Станува збор за вистинско „стампедо“ од делфини, а се чини дека имало околу 300 единки.

Делфините се движеле прилично брзо, па повеќе време поминувале во воздух отколку во вода. Не се знае точната причина поради која се случува овој феномен, а некои од можните причини е бегање од предатори, потрага по храна или „состанок“ со друга група делфини.

Југот на Калифорнија е познат по тоа што таму има најголема густина на делфини по метар квадратен, а се проценува дека во регионот има околу 450.000. Ова може да се смета и за мала група, зашто досега биле видени групи од по 10.000 делфини.

Ед Ширан ќе стане татко - со сопругата бременоста ја чуваа во тајност

Ед Ширан и Шери Сиборн наскоро ќе станат родители. Британските медиуми известуваат дека славниот пејач и неговата сопруга ја чуваат бременоста во тајност.28-годишната спортска обожавателка наводно треба да се породи до крајот на летото. 

Ед и Шери се познаваат од деца, а се и средношколски пријатели. Се верија во 2018 година, а стапија во брак една година подоцна.

Популарно