Видео: Требаше да заминат од државава па да се „спојат“

„Љубовта нема граници, нема земја родена, и не е важно кај и да си, нека е благословена“... Ова се стиховите од новата авторската песна “Љубовта нема граници” на оркестар “Мераклии“, a токму низ нив е опишана животната приказна на секој од четирите членови на овој состав, кои живеат и работат во Швајцарија. 

Нивните имиња се Оли, Георги, Ане и Ѓорге, тие  се другари и пријатели уште од средношколските денови, меѓутоа  судбината „одлучила“ подоцна во друга држава се вкрстуваат нивните професионални патишта. Сите дипломирани музичари, кои уште додека живееле во Македонија, музиката им била главна преокупација, за да и сега, кога се надвор од нашата земја, успеат да се екипираат и веќе од 2015 година да функционираат како група „Мераклии“ која ја негува македонската народна музика меѓу нашинците во Швајцарија и насекаде во светот. Оваа приказна е доста интересна и несекојдневна, а поддршката која ја добиваат од нашинците во една земја како што е Швајцарија е само поттик повеќе да продолжат со настапите таму, но и со создавањето авторска музика.

„Мераклии“ деновиве престојуваа во Македонија, каде работеа на нов проект во соработка со неколку свои овдешни колеги. Снимија видео за најновата своја песна, но и кавери на повеќе песни како “Седнав да вечерам”, “Ах, ах Ана”, “Наздрави за љубов”, “Како да ти речам мила остани”, “Дајте ми ја Бисера”, како и “Свадбарски чочек” на виолина и промоција на авторската “Љубовта нема граници”. Воедно тие ќе не почестат и со каверите кои ги снимија во соработка со популарните Анета Мицевска и Спасен Сиљаноски…

До излегување на видеото од новата песна „Љубовта нема граници“, уживајте во нивната „Мераклиска“...

(Фото) Малкумина би се осмелиле: Каја се сликаше раскопчана по жесток тренинг

Каја Остојиќ води сметка за својот изглед, па така во слободно време оди во теретана за да ја одржува витката фигура.

Таа сега на својот профил на Инстаграм објави видео на кое покажа како изгледа на тренинг, во целосно опуштено издание, без грам шминка и со мокра коса.

Каја со ова видео покажа дека нема проблем со тоа да го покаже својот природен изглед, на што многу нејзини колешки не би се осмелиле.

(Фото) Ана Кораќ ги покажа новите гради, но и фризурата

Поранешната учесничка во реалното шоу Задруга, Ана Кораќ реши да излезе од потемните нијанси, па повеќе не е бринета, туку русокоса.

Кораќ неодамна во Турција беше на нова операција на градите, кај популарниот хирург на клиника чие заштитно лице е токму таа.

„Го променив обликот на градите, ќе бидат побујни“, кажа Ана додека беше во клиниката, по операцијата.

Таа гордо ги покажа градите, но и нејзината нова фризура, откако очигледно решила дека е време конечно нешто да промени на себе. Во продолжение на фотографијата може да погледнете како изгледа прекрасната девојка.

(Фото) Наоми Кембел ги откри градите во раскопчано сако

Сигурни сме дека оваа убавица недостигаше на светската јавност, но по шест месеци Наоми Кембел се врати на сцената. Кембел се врати во јавност и на Инстаграм се пофали во ново издание.

Под раскопчаното сако немаше ништо, па ја разгоре јавноста со градите на милиони фанови кои ја следат на социјалните мрежи.

„Моето прво појавување по шест месеци“, напиша Наоми.

Погледнете во продолжение како изгледаше атрактивната Кембел.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❤️ My first public appearance in 6 months @bulgari #Barocko #Bvlgari #BvlgariHighJewelry

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

Популарно