ФОТО: Докторите одбивале да ѝ ги извадат силиконите поради тоа што нејзиното здравје било во опасност

Инстаграм моделот Бек Донал неодамна раскажа дека докторот одбил да ѝ ги извади силиконите, затоа што сметал дека изгледаат премногу добро.

Оваа фитнес инструкторка силикони вградила пред 11 години затоа што немала доволно самодоверба поради малите гради.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💙💙💙

A post shared by BEC DONLAN 🍑 CAKEMAKER (@sweatwithbec) on

После неколку години ѝ се појавиле низа здравствени проблеми - стомачни тегоби, хроничен замор, вкочанета рака и нога...Откако нво 2019 година нејзината состојба кулминирала, лекарите утврдиле дека имплантите се тие кои предизвикуваат проблеми и треба да се извадат.

Неколку пластични хирурзи одбиле да ѝ ги извадат затоа што не сакале да го уништат нејзиниот изглед.На крајот сепак успеала да ги отстрани, а цели дека никогаш подобро не се чувствувала.

Да се видиш себеси откако се извадени беше...тешко. Тоа не беше слатко - изгледав испумпано. Но, лудо е колку подобро се почувствував веднаш. Моето тело е често на Интернет поради природата на мојата работа, а ова очигледно ќе биде голема физичка промена, Да не го направив ова јавно, веројатно не би го напуштала својот стан. Ги сакав своите импланти, но морав да изберам здравје пред естетика“, рекла оваа 33-годишна девојка.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ANNND ON SUNDAYS WE #CLUBCOZY

A post shared by BEC DONLAN 🍑 CAKEMAKER (@sweatwithbec) on

Видео: Како работат банките во Индија за време на корона вирусот?

Во време на корона вирусот банките сепак мора да ги опслужуваат своите клиенти.Меѓутоа овој вработен во банка во Индија очигледно „е досетлив“ според начинот на кој постапува . Погледнете зошто е уникатен неговиот метод на работа.

Видео кое ќе ве разнежи

Родителите го „поставиле“ своето бебе на „скокалка“ , меѓутоа бебето тешко се снаоѓа. Нема да верувате кој ќе се обиде на бебето да му покаже како да скока. Дали ќе успее во тоа?

Еве кога плажите во Грција ќе бидат отворени за туристите

Иако е тешко да се дадат прецизни предвидувања за тоа колку ќе трае пандемијата на коронавирусот, грчките лекари се огласија и дадоа надеж дека овој летен одмор може да го поминеме на убавите грчки плажи.

– Тешко ќе се предвиди иднината, но Грција работи многу добро. Ако значително опадне бројот на заразените и починатите, ќе разговараме за ублажување на мерките – рече генетичарот Емануил Дермицакис, претседател на Националниот совет на Грција за истражување на технологии и иновации за државната новинска агенција АПЕ-МПЕ.

Верувам дека од мај мерките ќе почнат да попуштаат, но постепено, според стратегија, со приоритети. Верувам дека луѓето во јули ќе можат комотно да одат на плажа, а можеби и да патуваат на островите. Но се е тоа само ако развојот биде каков што е сега, додава Емануил.

И додека познатиот генетичар е многу оптимист, Јоргос Сурвинос, професор по клиничка вирусологија на Универзитетот на Крит, тврди дека сепак е потребно да се почека април за да се „разговара за измена на мерките за ограничување и нивно постепено попуштање“.

Според податоците на Министерството за здравство во Грција до вчера се забележани 1.755 случаи на заболени, како и 79 починати.

Земјата активно презема заштитни мерки, па во таа смисла уште претходно се затворени училиштата и факултетите, а подоцна и парковите. Продавниците се нормално снабдени, а граѓаните имаат право да излегуваат, но во контролирани услови.

Грција најави и воведување на значајни мерки за помош на населението, за кризата предизвикана од пандемијата со коронавирусот колку – толку да се санира.

Популарно