Видео: Сепак малиот победи

Петмесечното бебе го доби дуелот користејќи смртоносно оружје - смеа

Рап „битката“  помеѓу таткото и петмесечниот син стана  сензација и сосема е јасно зошто.

Таткото, инаку раперот од Балтимор кој настапува под името Б-дое, реши да го предизвика својот син Квентин.

Иако бебето сè уште не може да зборува, тој победи на дуелот користејќи едно смртоносно оружје - смеа.

Бидејќи смеата е заразна, наскоро таткото не можеше да си помогне, па ги прекина римите за да рече: „Ова бебе е  расипано“.

Видео: ЈК ти не си „реална“

Јелена Карлеуша (41), која важи за една од најатрактивните пејачи на балканската д сцена, направи вистинска хаос на Инстаграм објавувајќи ново провокативно видео.

Таа шета, се капе и позира во минијатурен црн костум за капење со латекс, истакнувајќи ги сите нејзини адути.

На почетокот на видеото, „затегнатата“ Јелена се спушта по скалите до базенот, а потоа, провокативно, позира пред камерата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

👅

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Ова видео го погледнаа повеќе од 350.000 луѓе за само два часа, а коментарите на фановите не престануваат.

„Тело од милион долари“, „Ах, колку си јака риба“, „ах, Јецо, ти си нереален“, „жешко, топло, топло“, „ова е за друга димензија, дефинитивно“, „ова бара работа и дисциплина, секој дел “,„ кинеш, многумина би дале се за да изгледа вака “, се само некои од коментарите.

Книга за најстариот занает на светот

Приказна заснована на вистинското животно искуство на една балканска пејачка!

Интригантен роман „ Елитна проститутка “, автор на Јасмина Ана , е вистинска приказна за раскошот и мизеријата на најстариот занает. Романот го следи животот на една жена која не мина низ трње кон патот до  звездите, туку обратно. Успешната музичка кариера на главната хероина на пејачката Соња Симон, после непредвидливи животни околности, таа „паѓа“ на испитот, а за да преживее, се свртува кон проституција. Романот, кој ги соблекува маските на поп-звездите, е составен од романтични делови кои ја опишуваат љубовта на младата Соња, но и најтемните и најстрашните детали што ја придружуваат проституцијата.

Писателката Јасмина Ана досега има напишано 14 книги, од кои ова е нејзиниот деветти роман по ред. Таа вели дека инспирацијата ја добила во Америка, по случајната средба со поранешната пејачка.

- Таа ми го раскажа целиот свој живот. Таа беше на врвот на нејзината кариера во пеењето, кога ѓаволот дојде по своето. Животната сага на мојата хероина Соња Симон го потресе целиот мој систем на вредности, прашањето за значењето и вечните одговори што ги бараме во текот на животот - кои сме ние, каде одиме, дали имаме право да им судиме на другите? Што се случува во душата на девојчето кога за прв пат го продава своето тело? Може ли таа некогаш повторно да сонува за семејство и нормален живот? - вели Јасмина Ана.

Книгата „Елитна проститутка“ е во продажба од 1 јули.,

.

Популарно