(Видео) Несекојдневна сцена во Белград: Поставена фигура на Исус, полицијата реагираше!

Засега не е познато кој би можел да стои зад овој необичен чин. На улицата Јуриј Гагарин и Доктор Иван Рибаар, на вртењето на трамвајот и автобусот на крајот на Блок 45 бил поставен Исус распнат на бандера.

Фигурата била поставена во речси природна големина и златна боја, а направена е од картон кој бил прицврстен на конструкцијата.

Како што објавија медиумите, оваа акција е изведена во текот на ноќта во Белграг. А минувачите биле изненадени кога забележале за што станува збор.

Засега никој не знае кој ја поставил и зошто, а комуналците пристигнаа да ја размонтираат конструкцијата. Полицијата реагираше и во моментов го истражува случајот и се обидува да ги открие сторителите.

Видеото можете да го видите ТУКА

Фото:Нема да верувате какво домашно милениче има девојкава!

Јутјубер звезда и нејзиниот свршеник тврдат дека за време на карантинот им помогнало необично милениче бидејќи тоа е многу мирно животно

28- годишната Симоне Партнер, инфлуенсерка од Англија, пораснала на фарма и отсекогаш сакала да има свиња како домашно милениче, а пред три и пол години го оствари тој сон. Таа ја купи својата куќа, а потоа и мало прасе за 500 фунти и му дала име Мило .

Но, Мило порасна и сега тежи околу 80 килограми, но Симоне тврди дека тој е совршен миленик и одлично се согласува со неговата „сестра“, англискиот шпрингер Спаниел Брук.

„Луѓето мислат дека свршеникот  и јас не сме нормални, особено кога ќе го видат Мило како среќно трча околу нашиот двор. Но, повеќето се фасцинирани од него и секогаш прашуваат дали можат да дојдат да го видат. Исто така, нè прашуваат дали можам да го носам на прошетка, но за тоа е потребна посебна дозвола, верувале или не “.

Парот ја елиминирал сланината од исхраната поради нивното милениче, тврдејќи дека не може да јаде свинско месо затоа што Мило за нив бил како син.

Од друга страна, Мило се држи до својата здрава исхрана. Тој јаде во исто време секој ден, а вообичаено станува збор за свежо овошје, зеленчук и специјална храна за свињи.

Дневна рутина

„Тој е уреден и навикнат на куќата, но сака да носи слама од својот кревет што јас секогаш го чистам по него. Тој има своја куќа во дворот каде што спие ноќе, но најмногу заспива на каучот, завиткан во перници, ќебе и играчки. Може да спие таму со часови. 

Парот тврди дека Мило им помогнало да останат опуштени за време на пандемијата, бидејќи тоа е многу мирно животно.

Неговиот вообичаен ден вклучува станување од кревет, одење на посебно место за уринирање во нивниот двор, потоа појадок, а потоа спиење наутро на тепих. Секоја промена во распоредот ќе го натера да се жали гласно. Двојката најмногу ги сака „ неделите“ кога се милуваат со него на каучот.

„Неговата единствена иритирачка навика е да ги чисти забите додека се релаксира, што звучи како машина за перење и може да ве полуди“, призна Симоне. Мило исто така сака да се сонча, па сопствениците мора редовно да му ставаат крема за сончање за да не изгори.

Симоне тврди дека свињите се одлични миленичиња бидејќи се исклучително интелигентни, имаат интересна личност и добро реагираат на луѓето.

Фото: Фолк пејачката „изгуби“ 20 килограми!

Фолк пејачката Јана Тодоровиќ ослабе повеќе од 20 килограми, а се пофали со својата нова линија на Инстаграм.

Имено, Јана позираше средена од глава до пети во бел, краток фустан кој го истакна нејзиното деколте, но и „затегнатите“  нозе.

Како што изајви пејачката со месеци беше на посебна диета.

- Јас сум хедонист и сакам да јадам квалитетна и вкусна храна. Кога неодамна стапнав на вагата, се зачудив. Сфатив дека морам да направам нешто. Јас се здебелив 20  килогграи! Во тој момент имав 82 килограми, што беше премногу - , додавајќи дека нејзината пријателка ја убедила да посети нутриционист.

- И реков на мојата пријателка дека не знам дали ќе можам да ослабам, бидејќи не сакам ограничувања. Но, го прифатив предизвикот и отидов на диета. Ми беше многу тешко да јадам само варена храна, па затоа сакав да се откажам од сè неколку пати! Сепак, издржав, исфрлив леб, слатки, зачинета и пржена храна, јадам месо во мали количини ... И порано живеев на тоа! Веднаш почнав да ги забележувам резултатите.

Виц на денот

Банка

Ало здраво, вртимо ви од Шпаркасе банку.

– Да изволте..

– Дали користите наши услуге?

– Да, к’д проваѓам покрај вашу банку огледују се на излог

Популарно