Кој и даде 100 евра неа

 Старлетата  Станија Добројевиќ се пофали на Инстаграм дека на сметка и биле префрлени 100 евра, државна помош која ја најави Вучиќ, кои им се даваат на сите полнолетни граѓани на Србија кои се пријавиле за тоа.

„Легнаа 100 евра! Благодарам, претседателе“ - напиша Станија.

Но, тоа не беше сè од Станија. Имено, таа ги почасти фановите со две голи фотографии.

Првата беше од сауна, додека втората беше од бањата, а Станија не носеше градник на ниту еден од нив.

Атраkтивната пејачка потроши половина милион евра за новиот албум

Популарната пејачка Маја Беровиќ работи напорно, и потрошила дури половина милион евра за нов албум, кој ќе излезе во продажба до крајот на месецот! Пејачката не жалеше пари кога станува збор за соработници и песни, а многу ја чинеше да сними 10 видеа, од кои повеќето се направени на егзотични дестинации.

 Точно е дека имам подготвено врвен албум наречен „Intime“, но не би сакала да зборувам за тоа колку чини. Има десет песни и снимив видео за секоја од нив пред да започне пандемијата. Однесов поголем тим во Доминиканската Република и направивме четири видеа таму, со многу додатоци. Снимавме неколку снимки во Германија, како и во Белград - вели Маја Беровиќ .

 Ова ќе биде мојот најдобар албум досега. Песните се различни и верувам дека публиката ќе ги сака. Покрај Јала Брата и Буба Корели, има и други автори чии имиња не би ги открила сега. Нема да имам никакви дуети на новиот албум, но сè ќе биде многу гламурозно.

Маја вели дека може да си дозволи ваков скап албум, без оглед на тоа што не настапила со месеци поради круната.

- Не сакам воопшто да коментирам за тоа колку пари изгубивме пејачите поради пандемијата. Најмалку треба да се жалиме, затоа што има толку многу луѓе кои се повеќе загрозени и живеат од први до први во месецот - вели поп звездата.

Беровиќ истакнува дека не се плаши од вирусуот, кој неодамна зафати многу луѓе од естрадата.

- Јас се придржувам до сите мерки, па како и да е. Верувам дека секој од нас има свој суден , така што сигурно нема да умрам  додека не дојде ојот суден ден. Единствено што ме мачи е што во моментот, поради пандемијата, не можам да ги одржам концертите што ги закажав, затоа што навистина ја сакав публиката  и додаде дека за време на карантинот ја донела својата линија до совршенство.

- Вежбав на терасата во изолација и изгубив дури 10 килограми. Јадев здраво за време на карантинот и тоа, во комбинација со вежбање, даде добри резултати - вели пејачката

Јелена Спенџарска-Не ја губи вербата и ќе видиш

Водителката елена Спенџарска е  активна на својот профил на Инстаграм каде што освен тоа што споделува фотографии од себе, пишува и пораки:

„Таму некаде, постои маж за кој ќе се омажиш еден ден.Сеуште не сте се сретнале, но тој постои, жив е и си го живее својот живот.

Можеби сега во овој момент е дома и гледа телевизија. Можеби се спрема да излезе надвор, како што се спремаш и ти, но во Белград. Или во Рим.Или во Чикаго....или можеби денес прави свадба со жената со која мисли дека ќе го помине целиот живот, и за која еден ден тебе ќе ти каже се.

Но, тоа сега не е важно.

Важно е дека е таму некаде, постои, прави некои секојдневни работи кои можеби еден ден ќе ги правите заедно, а можеби тој никогаш повеќе нема да ги прави откако ќе те сретне тебе.

Знам дека сега ова вака кажано и не ти звучи многу убедливо, но поентата е дека ПОСТОИ.

Верувај ми !

Еден ден...можеби уште утре, за месец или пет, ќе се сретнете и вашите животи ќе бидат променети засекогаш.

Не ја губи вербата и ќе видиш !„

Популарно