(ВИДЕО) „Ова повеќе нема смисла…“

Светлана Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша имаа закажано рочиште денес. Фолк ѕвезда се појави пред Палатата на правдата со насмевка на лицето, додека пак Јелена воопшто не се појави.

Цеца по крајот им се обрати на членовите на Седмата сила пред Палатата и откри што се случуваше на судењето, 

Да потсетиме, причина за ова судско рочиште се навредите на Карлеуша против Ражнатовиќ, кои Јелена ги објави на социјалните медиуми против фолк ѕвездата.

Нејзината изјава може да ја погледнете во видеото на следниот ЛИНК.

Фото:Атраkтивнта пејачка со една фотографија ги „сруши“ сите озборувања

Личностите шоубизнис не кријат дека во еден момент од својата кариера посетија пластичен хирург или ги искористија придобивките од естетската медицина, кои се неинвазивни.

Нема место за осуда затоа што секој го поседува своето лице и тело, но некои познати жени биле мета на критики, иако никогаш не поправиле ништо.

Пред неколку години, Ума Турман беше обвинета дека „направила нешто“ на лицето по промоцијата на серијата „Slap“. Но, музата на режисерот Квентин Тарантино им одговори на коментаторите: „Ми се чини дека не ми се допаѓа мојата шминка. Луѓето забораваат дека обликувањето може да го промени вашиот личен опис“.

Меѓу баллканските познати личности, со години се веруваше дека пејачката Наташа Беквалац  ги има  зголемено усните. Ако се вратиме на минатото, затоа што сè може да се најде на Интернет, Наташа Беквалац имаше исти усни како дете и како тинејџерка.

Можеби некои познати личности негираат дека имале естетски интервенции на нивните лица, но сликите од минатото што би сакале да ги уништат секогаш ги откриваат. Тоа не е случај со Наташа Беквалац.

За него Барселона ќе плати вистинско „богатство“

Литванецот Шарунас Јасикевичиус е нов тренер на кошаркарите на Барселона, потврди каталонскиот клуб

Јасикевичиус го напушти Жaлалгирис, кој  го водеше од 2016 година, а на клупата на Барселона ќе го замени српскиот селектор Светислав Пешиќ, кој  ја раскина соработката со клубот во среда.

Литванецот, кој во два наврати го носеше дресот на каталонскиот гигант, потпиша договор до 2023 година. Според некои информации, тој ќе заработува 1.000.000 евра по сезона во Каталонија.

Постигна одлични резултати со Жалгирис. Тој беше шампион на Литванија пет пати по ред, освои три национални пехари, а во Евролигата во 2018 година стигна до разигрувањето во Белград. 

Патем, шпанскиот клуб беше поразен во финалето од Басконија и не успеа да ја одбрани титулата на АЦБ-лигата. По поразот немаше многу полемики затоа што искусниот српски тренер ја презеде одговорноста и го напушти клубот.

Видео: Таа тврди „жените се сто пати попаметни од мажите“

Поранешната заменик министерка, Александра Клитина, се појави после минатогодишниот скандалозен отказ и најави дека ќе се врати во политиката за да се бори против корупцијата, но таа ја засени својата политичка порака со својот изглед.

37-годишен поранешен владин службеник објави во видео-порака на Јутјуб, формирање на партија што ќе се вика „Украина против корупцијата“.

Клитина се појави во костум за капење или прилично импресивен фустан и остро почна да ги критикува мажите кои моментно владеат со Украина.

„Решив да се борам за вистината, бидејќи овие идиоти во панталони се бескорисни“, тврди поранешната заменик министерка и ветува дека нејзината партија „конечно ќе се бори против овие машки политички проститутки“.

„Тие мислат дека ако имаат нешто во пантолоните, доволно е тие да бидат успешни и да можат да ги вознемируваат жените. „Но, жените се сто пати попаметни и сто пати поправични од вас“, рече таа.

Сепак, судејќи според коментарите под видеото, луѓето беа повеќе заинтересирани за нејзиниот изглед отколку за политичката порака. Многумина рекоа дека не разбираат ниту еден збор од она што таа го рече, затоа што сликата целосно им  ги одвлече вниманието.

Александра Клитина се осврна и на причините поради кои беше отпуштена од позицијата заменик министер за инфраструктура во ноември минатата година, тврдејќи дека нејзиниот шеф, Владислав Крикли, ја „прогонувал “ само затоа што спречила кражба во министерството.

На отказот му претходеа два снимка што протекоа во украинските медиуми. Во првото, беа запишани пратениците на владејачката партија на претседателот Владимир Зеленски, коментирајќи дека Клитина ја достигна својата висока позиција низ спалната соба. Во друг инцидент, таа беше жртва на шегаџија која ја снимаше со скриена камера тврдејќи дека нејзиниот шеф е корумпиран и дека ќе стане многу подобра министерка за инфраструктура од него.

Распространетата корупција е голем камен на сопнување во развојот на Украина во последните децении. Секој претседател, вклучително и Зеленски, вети дека ќе го искорени, но се чини дека досега нема постигнато значителни резултати.

Популарно