(Фото) Вељко Ражњатовиќ објави слика, а Кристијан Голубовиќ веднаш коментираше!

Вељко Ражњатовиќ на својот профил на Инстаграм профил објави фотографија со куче Ротвајлер, а потоа Кристијан Голубовиќ остави коментар.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

And I will join you brother, in the sunlight and the clouds. But not yet. 💔

A post shared by SERBIAN ACE 🇷🇸 Српски Ас (@veljkoraznatovic) on

Сите се прашуваат дали тоа беше провокација или тој сакаше да остави добронамерен коментар. Кристијан остави само еден коментар под фотографијата на Вељко, а тоа беше.

„Тренирај“, напиша Кристијан на фотографијата на синот на Цеца.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#tigerblood

A post shared by SERBIAN ACE 🇷🇸 Српски Ас (@veljkoraznatovic) on

(Видео) Теодора скокаше тераса на врв на зграда!

Пејачката Теодора Џехверовиќ се снајде во текот на летото, кога речиси сите избегнуваат да одат на базени поради коронавирусот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😂😂😂 #teodoradzehverovic

A post shared by fan acc. (@teodoradzehverovic_fanpage) on

Популарната пејачка купи базен на дување, кој беше доволно големо за да може да се постави на тераса, а притоа тие го наполнија со вода и уживаа во големите температури.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kasnim sa objavama 😂 #teodoradzehverovic

A post shared by fan acc. (@teodoradzehverovic_fanpage) on

Сепак, на крајот се покажа дека овој базен е тежок за одржување, зашто кога е лошо времето, се собираат муви, па треба постојано да се чисти, да се менува водата.

(Фото) Оваа задача го урна интернетот

На социјалните мрежи се појави интересна загатка која стана хит. Додека некои ја решаваат од прва, на некои им претставува проблем.

Прашањето е како може 29-1 да биде 30, а за решението е потребно да се размисли на поинаков начин. Јасно е дека 29-1 не е 30, туку 28, но еве како може да се добие резултатот 30.

.

.

.

.

(Видео) Другар, нешто ти виси од резервоар…

Дали станува збор за брзање или нешто друго, не е познато, но овој возач во Лас Вегас направил голем проблем. Додека друг возач се обидува да му објасни дека има проблем, тој не сакаше да слушне ниту збор.

Навистина, што ли може да му биде на ум на овој човек, па да заборави вакво нешто?

Сепак, се случува во Лас Вегас, па можеби загубил многу пари во казината и сега треба да се соочи со својата сопруга, па мислите му биле таму.

Популарно