Се разведува еден од најпопуларните турски парови

Еден од најпопуларните турски актери, Бурак Озвивит, исто така познат на јавноста како познатиот Бали Бег од серијата „Величествениот Султан“, наводно се разведува од својата убава сопруга и актерка Фахрие Евчен, а веста ја пренесоа тамошните медиуми.

Проблемите во нивниот брак, наводно, започнале откако Фахрије паднала во депресија поради смртта на нејзиниот татко и одбила да ги прифати советите и препораките на Бурак да побара стручна помош додека тој се грижел за нивниот син. Според извор близок до парот, прашањето за воспитување на дете било тоа што ставило крај, затоа што секој сакал да го воспитува својот син на свој начин.

Бурак, наводно, веќе немал трпение за однесувањето на неговата сопруга, но таа, како што велат, е подготвена на сè за да го задржи, па решила кариерата да ја стави на пауза.

Актерската двојка ја освои публиката во турските серии, а тие се заљубија на снимањето на една од нив. Подоцна го снимија филмот „Љубовта личи на тебе“, а јавноста во тоа време дозна дека се во врска.

„Страста се разви меѓу нас веднаш штом се запознавме, тоа беше посебна енергија. Откако го направивме филмот заедно, нашата врска стана посилна и подлабока“, објаснил еднаш Бурак.

Тие се венчаа во 2017 година во Истанбул по четиригодишна врска, а минатата година го добија синот Каран. Покрај актерството, Евџен е и модел, но беше и заштитно лице на брендот Лореал и беше вклучена во списокот на најубави жени во светот. Познати се како една од најатрактивните турски парови, па папараците ги следат скоро на секој чекор.

Фановите и замерија дека внукот на Цеца го знаат сите, а нејзиниот син никој – еве што објави Александра Пријовиќ

Пејачката Александра Пријовиќ своето слободно време го поминува заедно со својот син Александар кои го доби во бракот со Филип Живојиновиќ.

Парот ретко објавува фотографии со синот, но пејачката се чини се почесто во последниот период сака да се пофали како ужива во друштво на синчето.

Па така овој пат таа сподели фотографија додека беше на прошетка со Александар држејќи го за рака.

Со ревијалната вечер почна „Макфест“

Синоќа во Штип се одржа 35. издание на најреномираниот музички фестивал во нашата земја, „Макфест“.

Поради пандемијата на коронавирусот за првпат во неговата историја „Макфест“ се одржа на отворено, на градскиот плоштад „Слобода“.

На ревијалната вечер беше направена ретроспектива на песни и изведувачи кои го обележаа фестивалот изминативе 35 години.

Лидија Кочовска, Дарио, Ристо Самарџиев, Трајче Манев, Олгица Христова, „Интервали“ и други наши изведувачи во придружба на оркестарот „Биг Бенд“ и под диригентската палка на маестро Љупчо Мирковски ја потсетија публиката на најголемите и најслушани хитови кои биле изведени на „Макфест“, а се слушаат и денес.

Преку видео пораки публиката и организаторите ги поздравија и фронтменот на групата „Поп дизајн“ и Словенката Хелена Благне.

Организаторите на фестивалотму оддадоа почит и на Драган Вучиќ, кој пролетва ја изгуби битката со коронавирусот.

Лепа Брена во бело бикини ужива на одмор во Црна Гора

Балканската музичка ѕвезда Лепа Брена уште еднаш покажа дека има тело на кое може да му позавидат и многу помладите девојки. Лепа Брена во моментов ужива на својата јахта во друштво на сопругот, легендарниот тенисер Боба Живојиновиќ.

Атрактивната пејачка сега објави фотографија д одморот во Црна Гора на кое Брена плени со својот изглед во бел костим за капење.

Брана и Боба со своите пријатели уживаат во топлото време и во септемрви на одморот на црногорскиот брег.

Популарно