Видео: Еве што се случува со децата кога ги оставате сами!

Ова девојче самото си направила костум за Ноќта на вештерките.

Мејси Саварт минатиот петок незабележано влегла во бањата откако нејзиниот постар брат случајно ја остави оградата на децата отворена и реши да го нанесе кремот за отстранување на влакна што го најде на полицата на главата.

Штом нејзиниот татко  видел што се случило, тој брзо го измил кремот, но веќе беше доцна бидејќи таа веќе го сторила своето, а малата Мејси остана без дел од косата и сега има голем дел без коса на главата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

At least she’s sorted for Hallowen 😂🤡 Maisie Saward snuck off to the bathroom unnoticed last Friday, after her older brother had accidentally left the baby gate open and decided to smother hair removal cream over her long locks. As soon as dad Luke saw what had happened, he quickly washed it out but it was too late and the cream had already done its thing, leaving little Maisie with a hairline that started in the middle of her head. Mum Kirsty said: "Maisie found it hilarious and she still does. She was born with a full head of hair, so she's never been bald. She keeps finding different surfaces to rub it up against because it feels funny.” 👩‍🦲❤️

A post shared by LADbible (@ladbible) on

Кристи, мајката на непослушната девојка, вели дека на крајот на краиштата, нејзината ќерка е среќна поради таа несреќа.

- За Мејси, оваа ситуација е смешна. Родена е со многу коса, па никогаш не била ќелава. Затоа сега ја трие главата на разни површини и тоа и е многу смешно - рекла мајката за британските медиуми и додала дека нејзината ќерка веќе има костум на Ноќта на вештерките - таа ќе биде кловн Пенивс од филмот „Тоа“ затоа што имаат идентични фризури, пренесува Крстарица.

Дневен Хороскоп

ОВЕН

Денес нештата ќе ви излегуваат од контрола, ќе се чувствувате како да не завршувате доволно обврски на време. Доколку планирате да направите некоја инвестиција, денес не е поволен ден. Чувајте ја вашата заштеда за во иднина затоа што можеби ќе ви притреба за некој здравствен проблем.

БИК

Денес ќе се чувствувате витални и полни со енергија. Ќе правите добри планови и успешно ќе ги спроведувате во дело. Внимавајте на документите пред да го ставите својот потпис. Оние кои се во врска ќе разговараат околу некој проблем кој ги мачи веќе долго време.

БЛИЗНАЦИ

Денес ќе се чувствувате немирни и анксиозни. Можно е да го трошите вашето време на безвредни задачи. Посетете некое религиозно место, тоа ќе ви помогне да ги соберете вашите мисли. Побарајте совет од некоја постара личност во разрешување на некој проблем.

РАК

Денес ќе сакате да се социјализирате и да се дружите со пријателите со кои одамна не сте се виделе. Ќе ве интересираат вести околу модата, убавината и како да се унапредите себеси. Оние кои студираат ќе добијат добри вести. Вљубените Ракови ќе уживаат во романтиката со партнерот.

ЛАВ

Денес ќе биде особено зафатен работен ден за вас, ќе бидете изморени и едвај ќе пронајдете време за себе. Поради преголемата работа и умор ќе ги занемарите и најблиските. Можно е да планирате некое подалечно патување. Внимавајте на вашите финансии.

ДЕВИЦА

Денес успешно ќе држите се под контрола. Среќата е на ваша страна и ќе успеете да остварите некоја замисла која веќе долго време на посакувате. Ќе поминете добро време со блиските а тоа ќе ве исполни со позитива и елан. Оние кои се сингл ќе запознаат личност преку своите пријатели.

ВАГА

Денес можно е да претрпите некоја загуба поради неправилна инвестиција на вашите финансии. Бидете повнимателни и барајте помош од поискусните за да избегнете нови грешки. Внимавајте какви нешта споделувате во вашите разговори, можно е да си создадете проблем така што ќе издадете некоја туѓа тајна. Ќе бидете доста самокритични а тоа ќе му смета на оние во вашата околина.

ШКОРПИЈА

Денес очекувајте добри вести во врска со вашата професија. Во вашето семејство пристигнува неочекувана радосна вест која ќе ве прави среќни со денови. Избегнувајте да влегувате во конфликти кои не ве засегаат вам директно. Избегнувајте да правите инвестиции некое време. Оние кои се студенти треба повеќе да се фокусираат.

СТРЕЛЕЦ

Денес тешко ќе успевате да го одржите својот фокус на вашата работа, вашите мисли ќе летаат на други места.. Ќе размислувате за неважни нешта. Сега е вистинско време за да се насочите кон остварувањето на вашите планови затоа што вашите конкуренти се на послаба позиција од вас, искористете ја шансата. Оние кои се во потрага по работа, им се насмевнува одлична прилика.

ЈАРЕЦ

Денес ќе чувствувате негативни вибрации околу себе кои ќе ви ја уништуваат енергијата. Избегнувајте да читате вести или негативни нешта затоа што тоа додатно ќе влијае на вашето расположение. Очекувајте помош од некој близок во врска со некој проблем. Ќе морате самите да донесете некоја важна одлука која ќе ве засега само вам.

ВОДОЛИЈА

Денес ќе се соочите со големи препреки на работното место, ќе мислите да се откажете, но сега не е вистински миг за да застанете. Почнете да планирате и да правите стратегија како да ги надминете. Можно е да трошите пари на непотребни нешта а тоа ќе ги прави несреќни блиските околу вас.

РИБИ

Вашата напорна работа се исплати, можете конечно да здивнете. Ќе планирате да посетите некоја драга личност која не сте ја виделе одамна, вашата посета ќе ја израдува. Вашите конкуренти сметаат дека сте вистински способни и надарени и ве ценат поради тоа. Ќе слушнете добра вест во врска со ваш брат/сестра.

Порта.мк

Популарно