Фото: Ќерката на Жан Клод ван Дам има тело од милион долари

Актерот  Жан-Клод Ван Дам  е познат од бројни акциони филмови каде тој имаше улога на „опасен“ актер. За два дена ќе наполни 60 години, а она што е евидентно е дека актерот е во одлична форма. 

Дека децата наследуваат од родителите  „многу“, веќе може да се види кај неговите деца. Неговата ќерка Бриџит и синот Кристофер пораснаа на неговите сетови, а убавицата Бри денес гордо ги следи стапките на нејзиниот татко.

Имено, Бјанка Бри првпат се појави во јавноста со татко и брат на премиерата на филмот пред неколку години. Денес таа има 29 години и се занимава со спорт многу години, претежно со фитнес, а нејзиното тело е полно со мускули, па не е ни чудно што медиумите пишуваат дека мажите „бегаат“ од неа,  поради славниот татко инејзиното  „цврсто“ тело.  

Бјанка имаше неколку епизодни улоги во филмовите на нејзиниот татко, но учествуваше и во продукцијата.

- Кој вели дека во денешно време не е можно да се биде во одлична форма? Со мојот пример, сакам да им покажам на младите девојки дека е многу поважно да се биде силна жена во добра форма отколку  слаба. Исто така, верувам дека ова е важно за самодовербата, особено за девојките “, истакнува Бјанка.

Жан-Клод има и син Кристофер, кој исто така се занимава со боречки вештини, но и глума

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#tootall #toolong #cantfit #thatswhatshesaid #mentalhealthawareness

A post shared by Bianca Van Damme (@iambbgun) on

Дневен хороскоп

ОВЕН

Ќе имате среќа околу работата денес. Можно е некои деловни обврски да ги завршите побргу од планираното. Ве очекува средба со личност која ви се допаѓа. Наскоро ќе имате можност да започнете врска со неа.Чувајте се од можни повреди.

БИК

Доаѓаат некои неочекувани промени на кои нема многу лесно да се прилагодите. Можеби сте разочарани во љубовта и поради поранешните врски во кои патевте изгубивте верба во можноста од нова љубов. Чувајте го црниот дроб.

БЛИЗНАЦИ

Пред вас е многу поволен ден за промени на работа. Ќе успеете да ги остварите сите планови. Ќе ви се укаже можност за ново познанство со личност која ќе сака врска со вас. Подложни сте на настинки.

РАК

Пред вас се промени на деловно поле. Важно е да се организирате за да можете да стигнете сѐ навреме. Врската почнува да ве оптеретува. Ви недостига слобода и сакате промени. Ве мачи мигрена.

ЛАВ

Ве очекува позитивен пресврт како и шанса за унапредување и доаѓање до значителна позиција. Посветете се на саканата личност и вашиот однос. Ќе имате големи шанси да напредувате. Крвниот притисок ви варира.

ДЕВИЦА

Нема да се откажете сѐ додека не го остварите она што го сакате на деловно поле. Многу сте упорни. Може да очекувате ново познанство со личност која отворено ќе ви покаже што чувствува кон вас. Внимавајте на плуќата.

ВАГА

Ако се занимавате со продажба на недвижности, ќе имате голема можност да остварите значителна провизија. Ќе ги решите проблемите од минатото со саканата личност и вашиот однос значително ќе се подобри. Внимавајте на исхраната.

ШКОРПИЈА

Доколку се бавите со приватна работа, може да очекувате подобрување на шансите за заработка. Можете да очекувате значајни случувања со личноста која ви се допаѓа. Ќе ви годи поголема активност.

СТРЕЛЕЦ

Пред вас е многу поволен ден за работа. Среќата е на ваша страна и сите планови ви одат како подмачкани. Ако сте слободни, денешниот ден е многу поволен  за почеток на нова емотивна врска. Без никакви проблеми во здравјето.

ЈАРЕЦ

Ве очекува позитивна атмосфера во комуникацијата со надреденире кои ве поддржуваат околу деловните промени. Личност родена во знакот на Вага може да ви покаже дека и се допаѓате. Внимавајте на синусите.

ВОДОЛИЈА

Имате некои сомнежи во врска со своите соработници. Ви се чини дека не се сосема искрени кон вас. Ви се допаѓа личност која е поврзана со странство и патувања. Ве очекува почеток на врска на далечина. Малку послаба циркулација.

РИБИ

Ќе имате среќа и ќе успеете да остварите еден многу важен деловен договор кои ќе влијае позитивно на вашата целокупна работа. Значаен ден на љубовно поле е пред вас. Поволна фаза за вердиба. Можни се проблеми со вртоглавица.

Порта.мк

(Фото) Најубавата жена на светот непрепознатлива со својот изглед

Славната манекенка, 24-годишната Бела Хадид самоуверено чекори по пистите и бележи успеси во моделинг, а нејзината убавина ги воодушевува не само познатите дизајнери, туку и цел свет.

Иако навикнавме да ја гледаме на значајни настани и во тип топ изданија, американската манекенка во приватен живот ужива во спортски и лежерни изданија.

Еден од таквите моменти после фотосесија во Њујорк забележале и папараците. Меѓутоа, нејзиниот стил на облекување не наишол на воодушевување кај нејзините фанови.

Популарно