(Видео) Воделе љубов во кабина за магнетна резонанца

Некои од луѓето навистина знаат да го изберат местото за водење љубов. Особено доколку целиот свет има можност да гледа што и како правеле.

Имено, британското списание „British Medical Journal“ ги објавило првите MRI фотографии од луѓето кои што имале секс, а велат дека фотографиите се популарни и по 20 години од објавувањето. Фотографиите биле дел од истражување, во кое што биле набљудувани парови кои што имаат сексуален однос во различни секс пози.

Истражувањето било објавено во далечната 1999-та година, а главното откритие било дека пенисот има облик на бумеранг кога е во вагината, иако досега се сметало дека е рамен или пак дека има облик на буквата „С“.

Исто така било докажано дека матката не се зголемува во текот на сексуалниот однос, како што се мислело претходно.

Сепак, од медицинското списание не сметале дека истражувањето е клинички или пак научно корисно, сè по објавувањето кога истото станало едно од најчитаните.

Во текот на 2014-та година овој експеримент бил повторен и била направена снимка од сексуален однос, а видеото на Јутјуб е прегледано повеќе од два милиони пати.

Поледнете го видеото: 

(Видео) Репотерка известуваше во живо кога еден од натпреварувачите ја зграпчи за задникот

Факт е дека работата на репортер не е лесна и оваа новинарка сигурно немаше идеја што може да и се случи во обична трка од која известуваше.

Имено, за време на преносот во живо, токму во моментот кога таа зборуваше за моменталната состојба на трката, маж  кој трчаше во трката, помина и ја фати за задникот. Нејзината реакција е непроценлива.

Таа продолжи да известува како ништо да не се случило иако во тоа време беше затечена од целата ситуација. На видеото што следува, погледнете како изгледало, но и проценете ја нејзината реакција.

(Фото) Сораја ги покажа силиконите и ги распамети фановите

Сораја Вучелиќ неодамна отпатува во Јахорина со својата пријателка Ана Кораќ, од каде редовно поставува разголени фотографии, но и оние каде што ги покажуваат силиконите во маици со длабоко деколте.

Сепак, по неколку слики заедно, Сораја позираше сама покрај огништето, а нејзините огромни гради за малку ќе испаднеа од тесната блуза. Старлетата собрала голем број лајкови, но и комплименти.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sara 🧿 (@sorajavucelic)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sara 🧿 (@sorajavucelic)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sara 🧿 (@sorajavucelic)

(Фото) Иванка Трамп заедно со сопругот се преселија во една од најлуксузните згради во Мајами

Иванка Трамп, сопругот Џаред Кушер и нивните три деца се преселија од Вашингтон на Флорида, а како што пренесува Си-Ен-Ен, сега ќе живеат во една од најлуксузните згради во Мајами.

Изнајмиле стан во богатиот кварт „Surfside“, а таму ќе бидат сместени додека не се изгради нивната куќа на приватниот остров Крид.

Цената која ја плаќаат за киријата засега не е позната, а според извештаите за цените за изнајмување недвижнини во тој кварт, цените се движат по околу десетина илјади долари месечно.

Доналд и Меланија Трамп исто така ќе се преселат на Флорида.

Популарно