На суд ќе биде објавено „жешко“ видео од ЈК и Врањеш

Се уште актуелна тема во регионот е наводната порно афера на Јелена Карлеуша со босанскиот фудбалер, Огњен Врањеш.

Имено, во медиумите се појавија експлицитни фотографии на кои наводно е српската ѕвезда, а кои наводно ги праќала на Огњен.

Карлеуша ги демантираше пишувањата дека имала нешто со колегата на нејзиниот сопруг истакнувајќи дека се е фотомонтажа и дека босанскиот фудбалер сакал да има нешто со неа.

По големиот скандал, Карлуша заедно со ќерките замина кај својот сопруг во Кина каде го прославија неговиот роденден.

По враќањето, таа не сакаше да дава никакви изјави за медиумите. По неколку снимања на „Ѕвездите на Гранд“, Карлеуша замина во Дубаи каде се наоѓаше нејзиниот сопруг, па на социјалните мрежи често споделуваше заеднички фотографии.

Од Дубаи, Карлеуша замина на настап во Берлин, а по нејзиното враќање на својот „Инстаграм“ се обрати до медиумите исктанувајќи дека поднела тужби.

„Ова е прв и последен пат да се огласувам по овој повод. Се што е досега објавувано од страна на медиумите, како моја изјава, изјава на мојот сопруг, член на моето семејство, апслутно е измислица.Пред мене стојат правни полномоштва за 120 тужби кои ги поднесов кон српските медиуми поради страшна нечовечна антикампања.

Удрија на моето име, моето достоинство, моето семејство, на моите деца, сопругот, мајката.Овде не станува збор за медиумско известување туку за грубо навредување, напад полн со лична омраза, зло и желба за одмазда“ вели Карлеуша во соопштението.

-Ќе ја уништам, го чекам судењето! Имам докази дека Јелена е на секоја објавена фотографија и снимка, и дека сите пораки таа ги напишала. Нема збор за фалсификат, порачал фудбалерот Врањеш.

Босанскиот фудбалер многу се налутил кога дознал дека Јелена Карлеуша поднела тужба против него, по што одлучил на суд да го прикаже нивното заедничко видео во кревет! Фудбалерот на Андерлехт бил згрозен што неговата поранешна љубовница и понатаму негира дека тие биле во врска и дека сите пораки и слики кои тие двајца ги разменувале а се појавиле во јавноста се невистините. Поради тоа решил се да докаже на суд.

-Ќе го донесам видеот на суд. Ќе ја уништам, едвај го чекам судењето. Имам докази дека Јелена е на секоја објавена фотографија и снимка!Сите пораки таа ги напишала. Нема збор за фалсификат, му се доверил Огнен на еден свој пријател.

Според добро информираните извори станувало збор за експлицитно видео на кое Јелена покажала се што знае и умее во креветот.

-Во тоа видео Јелена се потрудила да покаже се што знае и умее во кревет. Јавноста ќе биде изненадена, изјавил анонимен извор близок на Јелена и Огнен.

Фудбалерот дури бил подготвен да ангажира вешто лице за да докаже дека сите пораки, снимки и експлицитни фотографии кои ги добил се од телефонот на Јелена Карлеуша.

Овие три фрази најчесто ги користат мажите што манипулираат со вас

Некогаш не сме ниту свесни дека мажите со жените играат некаква игра, поради тоа што користат некои фрази кои што се вообичаени за манипулаторите. Некогаш не сме свесни дека мажите го прават тоа, но ова се одлични показатели за да ја утврдите вистината:

„Тоа е приближно сè…“

Зборот приближно јасно дава до знаење дека личноста не ви кажала сè, туку „отприлика сè“. Мажите често ја користат оваа фраза затоа што со неа се обидуваат да ги премолчат некои од деталите. Доколку навреме ја препознаете оваа фаза, ќе знаете да изреагирате на адекватен начин.

„Нема докази за тоа“

Наместо да се фокусира на тоа што е вистина, а што не, тој секогаш ќе дава двосмислени одговори, без конкретни докази за неговите намери. Со тоа го покажува својот однос кон вистината, а вас ви зборува многу работи за себе како потенцијален партнер.

„Навистина мислиш дека би го направил тоа?“

Секоја жена која што го уловила партнерот во лага барем еднаш ја слушнала оваа фраза. Одговорот на прашањето поставува ново прашање и најчесто е показател дека личноста нешто премолчува.

(Видео) Додека спиел непознат човек се доближил и му ја запалил перницата

Мохан Панвар е обичен човек кој работи како чувар во чајџилница во Ратлам, мало гратче лоцирано на северот од Индија. Мохан спиел во длабок сон, додека зад него се појавил непознат човек и му ја запалил перницата.

Паневар, кој бил преморен од многу работа тој ден, спиел додека огнот се ширел, но за негова среќа огнот го забележал бездомник  кој бил во близина.

Бездомникот му пришол на Панвар и го разбудил, а наскоро повикале полиција, која дошла со молскавична брзина и ја решила работата.

Полицијата пристапила до снимките од видео надзор за инцидентот и започнала истрага. Откриле дека човекот што го запалил бил психички болен.

Локалните жители велат дека неколку луѓе со нарушено ментално здравје живееле во близина на храмот кој обезбедува бесплатна храна за сиромашните.

Овие хороскопски знаци ќе имаат повеќе пари во 2021 година

Доаѓањето на новата година секогаш е поврзано со нови надежи за поголем просперитет. Како и секоја година, така и во очекуваната 2021 година, некои хороскопски знаци ќе уживаат во поголема љубов, додека други ќе ги зголемат своите финансии. Кој ќе има повеќе среќа со парите, прочитајте во следните редови.

Лав

Ако сте родени под знакот на овој хороскопски знак и работевте напорно во 2020 година и покрај пресвртите што ни ги донесе, тогаш во новата 2021 година ќе можете да ги соберете плодовите на вашите напори. Можно е да се добие покачување на пролет, што исто така ќе доведе до зголемување на вашите финансии. Но, важно е не само да работите, туку и да се забавувате. Не занемарувајте го вашиот личен живот. Во текот на летните месеци ќе можете да се опуштите повеќе и да потрошите одредена сума на одмор. Забавувајте се и бидете позитивни, дури и кога имате потешкотии пред вас.

Риби

Рибите ќе се чувствуваат среќни во однос на парите на почетокот на 2021 година. Некоја сума пари што очекувавте да ја добиете, но нешто се одложи, ќе ве направи среќен. Некои од вас може да започнат деловен проект. Бидете внимателни и разгледајте сè детално. Во 2021 година, ќе имате можност да ги промените работните места на подобро ако имате такви намери или да пронајдете дополнителен извор на финансирање.

Шкорпија

Скорпиите ќе уживаат во поволна година, иако на моменти ќе им се појават некои пречки. Бидете храбри и одлучни и ќе се справите со сè. Размислете позитивно и не двоумете се да ги покажете вашите квалитети. На крајот на годината, може да добиете очекувано зголемување што ќе има позитивен ефект врз вашата финансиска состојба. Не трошете сè што е освоено, но обидете се да заштедите.

Девица

За Девиците, новата 2021 година доаѓа со нови идеи. Вашата креативност ќе се зголеми и ќе воодушевите со вашите решенија и предлози. Вашите идеи ќе бидат оценувани, но исто така ќе имате можност да добиете добра финансиска проценка за нив. Пролетта е добро време за патување, кое сте го одложиле. Парите што ќе ги заработите во 2021 година ќе ви овозможат да ги задоволите вашите желби, но не трошете неодговорно. Ве очекува возбудлива година на професионален успех и задоволство, а финансиски ќе уживате во поголема среќа.

Популарно