(Фото) Аделина Тахири славеше роденден во соба преполна со балони, цвеќиња, колачи и плишани мечиња, а го покажа и подарокот

Албанската пејачка Аделина Тахири вчера славеше роденденен, а на својот Инстаграм профил сподели дел од атмосферата во својот дом, скапите подароци и луксузот.

Имено таа облечена во пижами од „Викторија Сикрет“ а потоа и во наметка на која пишуваше „Кралица“ позираше во собата преполна со балони, торти и свеќиња, нема сомнеж дека нејзиниот сопруг добро се потрудил да и го разубави денот.

Покрај декорираната соба преполна со балони и плишани мечиња секако имаше и подарок и тоа ни помалку ни повеќе туку златен часовник од најпознатиот светски бренд.

Пред неколку години Аделина вплови во брачните води со познатиот скопски адвокат, Серијожа Марков, а набргу потоа го добија и синчето Јон. Сепак таа е во топ форма .

За потсетување, Аделина и Серјожа пред да се решат за брак беа подолго време во врска. Но, претходно, тие биле пријатели. Таа раскажа дека тој цела година ја молел да излезат на кафе. По кафето, конечно биднала и љубовта, а сега се веќе во брак. Ова е прв брак за Тахири, а втор за Марков. Тој има две деца од првиот брак.

(Видео) Водителка пред почетокот на Дневникот го крена фустанчето

Популарна водителка и актерка во Русија, Валерија Кирсанова води еден вид вести на една локална телевизија, па ги изненади гледачите пред да почнат со снимање.

За потребите на ТикТок, Валерија откри каде, пред почетокот на шоуто, чува специјални уреди преку кои е во контакт со режисерот.

Она што никој не го очекуваше е дека Валерија ќе покаже црните чипкани чорапи под син фустан, на кои им закачи мали апарати.

Не е потребно да се опише колку се вжешти ТикТок во Русија поради ова видео и какви коментари доби убавата Валерија Кирсанова.

„Дали можам да ги држам апаратите под масата додека ги читате вестите?“ гласеше само еден од нив.

@valeriya.kirsanova

Этого вы точно не увидите в эфире☺️ ##телеведущая ##рек ##врекомендации

♬ original sound - SADE

(Фото) По нејзините облини лудуваат сите, а момчето кое го финансираше ја изневерувало со ефтини девојки

Инстаграм ѕвездата Нејлен Ешли со своите облини заведе повеќе од 2 милиони фанови на Инстаграм кои редовно ѝ ги лајкуваат и коментрираат нејзините објави.

Иако могу мажи сонуваат да бидат покрај оваа девојка, нејзиното поранешно момче не е едно од нив, се чини за него таа не била доволна.

Како што еднаш веќе наведе, таа дури и го финансирла своето момче, а тој ги искористил тие пари на проститутки и девојки со лесен морал, со кои се гледал скоро секоја недела. На неговиот телефон пронашла фотографии од жена во долна облека, како и десетици пораки од неколку проститутки.

- Тој цело време се обидуваше да си го среди животот, па јас ја финансирав нашата врска, а тој ги искористи моите пари и слободното време да гледа проститутки, да оди на скапи масажи, па дури и да има друга девојка- рекла таа.

Нејлен го напушти веднаш, и додаде дека ја молел со месеци за втора шанса, и дека дури ги контактирал нејзините пријатели и семејството за да ги убеди сите дека тој „се сменил“, но таа не се откажала во својата одлука дека е готово .

(Фото) Елена Ристеска позираше без трошка шминка

Познатата македонска поп- пејачка Елена Ристеска која воедно важи и за една од најубавите пејачки на македонската сцена објави неколку фотогрфии без шминка. Без трошка шминка и навиткана бујна коса Елена позираше со насмевка после вежбање и туширање.

Елена е позната по тоа што преферира природен изглед, па не е ретко да објави фотографија без шминка. Имено таа минатата година започна нов бизнис, односно лансираше свој парфем, а неодамна и гел за туширање кој беше повод за неколку разголени црно- бели фотографии на Елена.

Популарно