Сите се чудат како успеа да се движи

Лејди Гага беше фотографирана на улиците на Њујорк кога го напушти телевизиското студио, а за таа прилика пејачката облекла вртоглаво високи чевли од дури 30 сантиметри.

Лејди Гага е позната по екстравагантниот стил на облекување, а така беше и овој пат кога папараците ја фотографирале во Њујоркс. Имено, пејачката облекла високи потпеции од дури 30 сантиметри.

Пејачката ја снимила емисијата и за таа прилика излегла од студиото во црн фустан. црни кожни чизми и црна чанта.

Друштво ѝ правел телохранителот, кој цело време бил до неа, додека таа потпишувала автограми на своите обожаватели.

(Фото) Ријана сподели фотографија на која позира без градник

Пејачката и претприемач, 33-годишната Ријана на својот Инстаграм профил сподели уште една врела и провокативна објава. Таа имено, позираше во најкраткиот мрежест фустан некогаш.

Ријана седи на под, а видливо е дека фустанот го носи без градник. Пејачката дискретно ги сокри интимните делови, а упати и аводлив поглед кон камерата.

„Јас додека чекам дел од модната ревија за мојот бренд долна облека. Знам дека не се подготвени за тоа“, порачала Ријана.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by badgalriri (@badgalriri)

Мажот роден во овој хороскопски знак се смета за најдобар сопруг

Експертите во областа на астрологијата веруваат дека положбата на планетите и хороскопскиот знак имаат големо влијание врз карактерот на една личност.

Затоа според оваа наука може да се издвои еден знак на Зодијакот кој, ако го изберете за сопруг, никогаш нема да се покаете.

Како сопруг, Бикот ги има најдобрите особини од сите други хороскопски знаци. Постојат некои описи за Бикот како неморален, меѓутоа ова може да биде вистина само ако се има предвид неговата силна потреба да го задоволи својот интензивен физички живот.

Бикот е нежен, добродушен и верен. Никогаш нема да го занемари својот дом и семејството поради било кој друг интерес. Биковите ги обожуваат своите сопруги и деца и исклучително се трудат да им ги обезбедат најдобрите услови за живот, образование, облека и забава кои светот ги нуди.

Овој тип на маж најчесто стапува во брак со девојка која е во подобра материјална и социјална положба од него затоа што е раководен од амбицијата да успее и да се движи во повисоките социјални кругови.

Венера му дава исклучителна смисла за тоа што е убаво, што придонесува Бикот секогаш за себе да бара убава и згодна жена. Тие обожуваат другите да зависат од нив и сакаат да се чувствуваат дека сами му овозможуваат сè на семејството.

Кога еднаш ќе се ожени, Бикот тешко се разведува.

(Фото) Погледнете како денес изгледа госпоѓа Ел Чапо

Ема Коронел Аисупуро ги поминува своите затворски денови во Вирџинија, во окружниот затвор, затворена во самица. Внатре, според нејзиниот адвокат, Ема чита љубовни романи за да го натера времето да помине побрзо.

Животот во затвор е остра спротивност со она на што е навикната Ема. Пред само неколку месеци, таа планираше да лансира линија за облека наречена „Ел Чапо Гузман“. Бидејќи Ема сѐ уште има статус на стилска икона во Мексико.

Во 2020 година, Ема беше уапсена и обвинета дека му помогнала на нејзиниот сопруг, господарот на дрогата, да го води озлогласениот картел Синалоа.

Гузман (64), попознат како Ел Чапо, сега отслужува доживотна казна затвор во затворот во Колорадо.

Ема е обвинета и за помагање и организирање на бегството на нејзиниот сопруг од мексиканскиот затвор во 2015 година.

Аналитичарите кои внимателно ги следат настаните со трговијата со дрога низ целиот свет, зборуваат за Ејми Коронел со малку стравопочит, бидејќи она што го постигна како млада жена, никој не успеал.

Имено, сопругата на Ел Чапа е јавна личност, чувар на капијата, рака што настапува кога станува збор за работите на нејзиниот сопруг.

Аналитичарите тврдат дека Ема е единствената жена – нарко бос која успеала да остане на моќна позиција.

„Кога се занимавате со овој бизнис, или ќе бидете фатени или ќе умрете“, изјави за Би-Би-Си Дерек Малтез, поранешен специјален агент за борба против дрогата.

Таа покажа најголема сила кога нејзиниот свет пропадна. Како што обрачот се стегаше околу неа, тогаш таа планираше нова модна линија. Кога беше во тек судењето на нејзиниот сопруг, таа шеташе низ градот насмеана, излегувајќи на кафе со својата мајка…

„Таа е силна личност. Ема знам дека е секогаш насмеана, полна со енергија”, вели нејзиниот адвокат.

Како Ема воопшто се омажила за маж двојно постар од неа?

Ема имала само 17 години кога Гузман дошол во нејзиниот мал град. Без оглед на тоа што таа во тоа време излегувала со локално младо момче, Гузман одлучил дека таа ќе биде негова сопруга.

Се шпекулираше дека организирал натпревар за убавина на кој инсистирал Ема да победи. Неколку години подоцна, таа му родила две ќерки, Марија и Емили, кои се израснати во Америка.

За време на судењето на нејзиниот сопруг, Ема доаѓаше на суд секој ден. Облечена во тесна и брендирана облека, нашминкана и прилагодена на најновите стандарди за убавина, таа се насмевна и ја покажа својата волшебна фигура.

Додека се ширеа приказни за насилството што го извршил нејзиниот сопруг, Ема седеше тивко. Дури и кога се зборуваше за неговите бројни љубовници, на негуваното лице на Ема не можеше да се види ниту една излишна емоција.

Кога љубовницата на Гузман сведочеше против шефот на дрогата, Ема не ни трепна. Многумина мислеа дека сопругата на Ел Чапо е будала, но таа инсистираше на тоа дека нивниот брак е посилен од се.

Кратко потоа, таа беше уапсена и затворена без да може да излезе наскоро. Споменатата љубовница на Ел Чапа, исто така, беше затворена како соучесник на наркобосот.

Кога адвокатот ѝ кажал на Ема дека и љубовницата е во затвор, Ема тажно рекла:

„Тоа е само уште една мајка разделена од своите деца.

Популарно