Не им пречеа високите температури- Се вртеше вол на жар среде центарот на Белград

Граѓаните на Белград утрово беа шокирани кога  поминаа  на булеварот Крал Александар.

Имено, работниците на едно градилиште решиле да свртат вол на жар.

Работниците обезбедија се што е потребно за гозбата.

Маса со чаршав, прибор за јадење, тенџериња...

Сепак, забавата беше прекината многу брзо

Комуналната полиција пристигнала на градилиштето за да ги предупреди да престанат и да ги изгасат огнот бидејќи чадот им пречи на жителите на околните згради.

(Фото) Погледнете како денес изгледа госпоѓа Ел Чапо

Ема Коронел Аисупуро ги поминува своите затворски денови во Вирџинија, во окружниот затвор, затворена во самица. Внатре, според нејзиниот адвокат, Ема чита љубовни романи за да го натера времето да помине побрзо.

Животот во затвор е остра спротивност со она на што е навикната Ема. Пред само неколку месеци, таа планираше да лансира линија за облека наречена „Ел Чапо Гузман“. Бидејќи Ема сѐ уште има статус на стилска икона во Мексико.

Во 2020 година, Ема беше уапсена и обвинета дека му помогнала на нејзиниот сопруг, господарот на дрогата, да го води озлогласениот картел Синалоа.

Гузман (64), попознат како Ел Чапо, сега отслужува доживотна казна затвор во затворот во Колорадо.

Ема е обвинета и за помагање и организирање на бегството на нејзиниот сопруг од мексиканскиот затвор во 2015 година.

Аналитичарите кои внимателно ги следат настаните со трговијата со дрога низ целиот свет, зборуваат за Ејми Коронел со малку стравопочит, бидејќи она што го постигна како млада жена, никој не успеал.

Имено, сопругата на Ел Чапа е јавна личност, чувар на капијата, рака што настапува кога станува збор за работите на нејзиниот сопруг.

Аналитичарите тврдат дека Ема е единствената жена – нарко бос која успеала да остане на моќна позиција.

„Кога се занимавате со овој бизнис, или ќе бидете фатени или ќе умрете“, изјави за Би-Би-Си Дерек Малтез, поранешен специјален агент за борба против дрогата.

Таа покажа најголема сила кога нејзиниот свет пропадна. Како што обрачот се стегаше околу неа, тогаш таа планираше нова модна линија. Кога беше во тек судењето на нејзиниот сопруг, таа шеташе низ градот насмеана, излегувајќи на кафе со својата мајка…

„Таа е силна личност. Ема знам дека е секогаш насмеана, полна со енергија”, вели нејзиниот адвокат.

Како Ема воопшто се омажила за маж двојно постар од неа?

Ема имала само 17 години кога Гузман дошол во нејзиниот мал град. Без оглед на тоа што таа во тоа време излегувала со локално младо момче, Гузман одлучил дека таа ќе биде негова сопруга.

Се шпекулираше дека организирал натпревар за убавина на кој инсистирал Ема да победи. Неколку години подоцна, таа му родила две ќерки, Марија и Емили, кои се израснати во Америка.

За време на судењето на нејзиниот сопруг, Ема доаѓаше на суд секој ден. Облечена во тесна и брендирана облека, нашминкана и прилагодена на најновите стандарди за убавина, таа се насмевна и ја покажа својата волшебна фигура.

Додека се ширеа приказни за насилството што го извршил нејзиниот сопруг, Ема седеше тивко. Дури и кога се зборуваше за неговите бројни љубовници, на негуваното лице на Ема не можеше да се види ниту една излишна емоција.

Кога љубовницата на Гузман сведочеше против шефот на дрогата, Ема не ни трепна. Многумина мислеа дека сопругата на Ел Чапо е будала, но таа инсистираше на тоа дека нивниот брак е посилен од се.

Кратко потоа, таа беше уапсена и затворена без да може да излезе наскоро. Споменатата љубовница на Ел Чапа, исто така, беше затворена како соучесник на наркобосот.

Кога адвокатот ѝ кажал на Ема дека и љубовницата е во затвор, Ема тажно рекла:

„Тоа е само уште една мајка разделена од своите деца.

Дневен Хороскоп

ОВЕН

Колку и да се согласува човек денес со вас и идеите што ги имате, подеднакво ќе изрази незадоволство, ќе ве критикува и остро ќе се спротивстави на се што ќе предложите. Не дозволувајте малите нешта да ве исфрлат од такт, секогаш ќе има некој што не е среќен и никогаш нема да можете да ги направите апсолутно сите луѓе среќни. Останете верни на себе.

БИК

Прифатете покана за патување само ако успеете да изработите нешто што е важно за вас и е поврзано со работата. Во спротивно, обидете се да решите с over по телефон или одложете го за друг ден. Денес ќе имате многу интересен пристап кој ќе ги заинтригира луѓето што ги среќавате денес. Не плашете се да блефирате или манипулирате.

БЛИЗНАЦИ

Не ги игнорирајте деловните обврски и сите заостанати работи што треба да ги решите до понеделник. Само кога ќе направите се што треба, ќе можете да се опуштите во мир и да се посветите на саканата личност. Денот е идеален за романтика и интимни разговори фокусирани на планирање на иднината. Слободно планирајте шопинг или излегување на вечера.

РАК

Не преземајте премногу ризици или сметајте премногу на факторот среќа. Бидете реални и цврсто на земја инаку ќе му верувате на личност која нема чесни намери и така, во најлош случај, ќе изгубите многу пари. Колку и да имате силна самодоверба, нешто во вашиот приватен живот ќе го промени она што беше сигурно.

ЛАВ

Не се соочувајте со проблемите што ќе излезат на површина денес. Имено, ќе бидете доста промислени и склони да размислувате за ситуациите на поинаков начин. Покрај тоа што ќе ги доведете работите во прашање, во исто време ќе ви биде многу полесно да дефинирате с everything што не ви одговара, но не брзајте или не се потпирајте на интуицијата.

ДЕВИЦА

Денес, се ќе ви успее, не расипувајте со трошење пари што сеуште ги немате, претерување со флертување или комплименти, или одвојување премногу време за пороци или луѓе кои не го заслужуваат тоа. Не ви требаат пари за да се забавувате. Останете подалеку од тајни работи бидејќи тие ќе бидат откриени многу скоро.

ВАГА

Има многу да понудите, затоа не ограничувајте се и не мислете дека некој друг е подобар од вас. Денот е идеален за патувања кои се поврзани со идни работни места и дополнителни извори на приход. Присуствувајте на настани каде што можете да сретнете некој од старите деловни партнери, но оставете време и за љубов.

ШКОРПИЈА

Оставете го утрото да се занимавате со семејните обврски и домашните работи, а потоа слободно одете на терен или направете кафе со личност што не сте ја виделе долго време. Посветете ги повеќето од вашите денови на себе и опкружете се со луѓе кои имаат слични интереси како вас. Откако некој ќе ви ја открие својата тајна, вие подобро ќе се разберете.

СТРЕЛЕЦ

Денот е идеален за воведување новини во се што е поврзано со секојдневниот живот, односно домот и домувањето. Личноста со која сте блиски јасно ќе ви каже дека е подготвена да ви ги даде сите потребни ресурси, како и поддршка. Кога станува збор за работа, не избегнувајте да зборувате за иднината. Работете на самодоверба за да се пофалите себеси.

ЈАРЕЦ

Денес, ќе ви биде тешко да се потпрете на сопствената интуиција, па затоа пред да донесете какви било големи одлуки поврзани со финансиите или приватниот живот, задолжително консултирајте се со личност од кругот на пријатели. Вие нема да можете да ги контролирате своите емоции за да кажете нешто што не го мислите, претпочитајте да се држите подалеку од саканите луѓе.

ВОДОЛИЈА

Слободно забавувајте се, но истовремено држете се надвор од проблеми. Кога станува збор за парите, не се согласувајте со сомнителни услови или навлегувајте во работни места што се на работ на законот. Во приватниот живот, внимавајте да не повредите нечии чувства, не е време да предизвикате проблеми или да ги засрамите оние што ги сакате.

РИБИ

Слободно слушајте ја вашата интуиција ако ви кажува да преземете дополнителни обврски или да заработите хоби. Денот ќе биде исполнет со неочекувани, но позитивни настани. Промените во околината исто така се веројатно и иако ќе се плашите од некои, тоа всушност ќе ве доведе до многу подобра иднина и ќе ви помогне да станете подобри.

Елеонора Миљковиќ во љубовен занес со момчето

Македонската старлета Елеонора Миљковиќ вчера славеше роденден, а по тој повод приреди и луда забава.

Елеонора го накити дворот со роденденски декорации и цела вечер славеше со најблиските.

Таа на Инстаграм сподели фотографии и видеа од роденденската атмосфера.

Таа скоро никогаш јавно не зборува за своето момче, ниту тој јавно се експонира, но сега направија исклучок.

Елеонора сподели видеа на кои тие страсно се бакнуваа, а во еден момент завршија и во базенот.

„Нема зборови со кои можам да ја опишам оваа среќа!

Ви благодарам од срце што ми го разубавивте овој ден“, напиша таа во опис на фотографиите.

Популарно