Неверојатна сличност: Новак Ѓоковиќ во Токио со двојничката на неговата сопруга

Социјалните мрежи се преполни со фотографии од спортисти од Јапонија, во рамките на Олимписките игри.

Првиот тенисер во светот е една од најголемите sвезди на годинашните Олимписки игри, а ги изненади и насмеа своите обожаватели позирајќи со пливачката која личи на неговата сопруга Јелена Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ е одлично расположен и сака да ги споделува искуствата со другите бидејќи, како што самиот рекол – од тоа ја црпи енергијата за натпреварувањето.

Меѓу бројните селфија и фотографии направени од Ѓоковиќ во Олимпиското село, се најде и онаа со алжирската пливачка Амал Мелих, која со маска на лицето неверојатно потсетува на неговата сопруга Јелена, поради нејзините очи и коса. Со маска, тешко е да се разликуваат.

Мажот роден во овој хороскопски знак се смета за најдобар сопруг

Експертите во областа на астрологијата веруваат дека положбата на планетите и хороскопскиот знак имаат големо влијание врз карактерот на една личност.

Затоа според оваа наука може да се издвои еден знак на Зодијакот кој, ако го изберете за сопруг, никогаш нема да се покаете.

Како сопруг, Бикот ги има најдобрите особини од сите други хороскопски знаци. Постојат некои описи за Бикот како неморален, меѓутоа ова може да биде вистина само ако се има предвид неговата силна потреба да го задоволи својот интензивен физички живот.

Бикот е нежен, добродушен и верен. Никогаш нема да го занемари својот дом и семејството поради било кој друг интерес. Биковите ги обожуваат своите сопруги и деца и исклучително се трудат да им ги обезбедат најдобрите услови за живот, образование, облека и забава кои светот ги нуди.

Овој тип на маж најчесто стапува во брак со девојка која е во подобра материјална и социјална положба од него затоа што е раководен од амбицијата да успее и да се движи во повисоките социјални кругови.

Венера му дава исклучителна смисла за тоа што е убаво, што придонесува Бикот секогаш за себе да бара убава и згодна жена. Тие обожуваат другите да зависат од нив и сакаат да се чувствуваат дека сами му овозможуваат сè на семејството.

Кога еднаш ќе се ожени, Бикот тешко се разведува.

(Фото) Погледнете како денес изгледа госпоѓа Ел Чапо

Ема Коронел Аисупуро ги поминува своите затворски денови во Вирџинија, во окружниот затвор, затворена во самица. Внатре, според нејзиниот адвокат, Ема чита љубовни романи за да го натера времето да помине побрзо.

Животот во затвор е остра спротивност со она на што е навикната Ема. Пред само неколку месеци, таа планираше да лансира линија за облека наречена „Ел Чапо Гузман“. Бидејќи Ема сѐ уште има статус на стилска икона во Мексико.

Во 2020 година, Ема беше уапсена и обвинета дека му помогнала на нејзиниот сопруг, господарот на дрогата, да го води озлогласениот картел Синалоа.

Гузман (64), попознат како Ел Чапо, сега отслужува доживотна казна затвор во затворот во Колорадо.

Ема е обвинета и за помагање и организирање на бегството на нејзиниот сопруг од мексиканскиот затвор во 2015 година.

Аналитичарите кои внимателно ги следат настаните со трговијата со дрога низ целиот свет, зборуваат за Ејми Коронел со малку стравопочит, бидејќи она што го постигна како млада жена, никој не успеал.

Имено, сопругата на Ел Чапа е јавна личност, чувар на капијата, рака што настапува кога станува збор за работите на нејзиниот сопруг.

Аналитичарите тврдат дека Ема е единствената жена – нарко бос која успеала да остане на моќна позиција.

„Кога се занимавате со овој бизнис, или ќе бидете фатени или ќе умрете“, изјави за Би-Би-Си Дерек Малтез, поранешен специјален агент за борба против дрогата.

Таа покажа најголема сила кога нејзиниот свет пропадна. Како што обрачот се стегаше околу неа, тогаш таа планираше нова модна линија. Кога беше во тек судењето на нејзиниот сопруг, таа шеташе низ градот насмеана, излегувајќи на кафе со својата мајка…

„Таа е силна личност. Ема знам дека е секогаш насмеана, полна со енергија”, вели нејзиниот адвокат.

Како Ема воопшто се омажила за маж двојно постар од неа?

Ема имала само 17 години кога Гузман дошол во нејзиниот мал град. Без оглед на тоа што таа во тоа време излегувала со локално младо момче, Гузман одлучил дека таа ќе биде негова сопруга.

Се шпекулираше дека организирал натпревар за убавина на кој инсистирал Ема да победи. Неколку години подоцна, таа му родила две ќерки, Марија и Емили, кои се израснати во Америка.

За време на судењето на нејзиниот сопруг, Ема доаѓаше на суд секој ден. Облечена во тесна и брендирана облека, нашминкана и прилагодена на најновите стандарди за убавина, таа се насмевна и ја покажа својата волшебна фигура.

Додека се ширеа приказни за насилството што го извршил нејзиниот сопруг, Ема седеше тивко. Дури и кога се зборуваше за неговите бројни љубовници, на негуваното лице на Ема не можеше да се види ниту една излишна емоција.

Кога љубовницата на Гузман сведочеше против шефот на дрогата, Ема не ни трепна. Многумина мислеа дека сопругата на Ел Чапо е будала, но таа инсистираше на тоа дека нивниот брак е посилен од се.

Кратко потоа, таа беше уапсена и затворена без да може да излезе наскоро. Споменатата љубовница на Ел Чапа, исто така, беше затворена како соучесник на наркобосот.

Кога адвокатот ѝ кажал на Ема дека и љубовницата е во затвор, Ема тажно рекла:

„Тоа е само уште една мајка разделена од своите деца.

Дневен Хороскоп

ОВЕН

Колку и да се согласува човек денес со вас и идеите што ги имате, подеднакво ќе изрази незадоволство, ќе ве критикува и остро ќе се спротивстави на се што ќе предложите. Не дозволувајте малите нешта да ве исфрлат од такт, секогаш ќе има некој што не е среќен и никогаш нема да можете да ги направите апсолутно сите луѓе среќни. Останете верни на себе.

БИК

Прифатете покана за патување само ако успеете да изработите нешто што е важно за вас и е поврзано со работата. Во спротивно, обидете се да решите с over по телефон или одложете го за друг ден. Денес ќе имате многу интересен пристап кој ќе ги заинтригира луѓето што ги среќавате денес. Не плашете се да блефирате или манипулирате.

БЛИЗНАЦИ

Не ги игнорирајте деловните обврски и сите заостанати работи што треба да ги решите до понеделник. Само кога ќе направите се што треба, ќе можете да се опуштите во мир и да се посветите на саканата личност. Денот е идеален за романтика и интимни разговори фокусирани на планирање на иднината. Слободно планирајте шопинг или излегување на вечера.

РАК

Не преземајте премногу ризици или сметајте премногу на факторот среќа. Бидете реални и цврсто на земја инаку ќе му верувате на личност која нема чесни намери и така, во најлош случај, ќе изгубите многу пари. Колку и да имате силна самодоверба, нешто во вашиот приватен живот ќе го промени она што беше сигурно.

ЛАВ

Не се соочувајте со проблемите што ќе излезат на површина денес. Имено, ќе бидете доста промислени и склони да размислувате за ситуациите на поинаков начин. Покрај тоа што ќе ги доведете работите во прашање, во исто време ќе ви биде многу полесно да дефинирате с everything што не ви одговара, но не брзајте или не се потпирајте на интуицијата.

ДЕВИЦА

Денес, се ќе ви успее, не расипувајте со трошење пари што сеуште ги немате, претерување со флертување или комплименти, или одвојување премногу време за пороци или луѓе кои не го заслужуваат тоа. Не ви требаат пари за да се забавувате. Останете подалеку од тајни работи бидејќи тие ќе бидат откриени многу скоро.

ВАГА

Има многу да понудите, затоа не ограничувајте се и не мислете дека некој друг е подобар од вас. Денот е идеален за патувања кои се поврзани со идни работни места и дополнителни извори на приход. Присуствувајте на настани каде што можете да сретнете некој од старите деловни партнери, но оставете време и за љубов.

ШКОРПИЈА

Оставете го утрото да се занимавате со семејните обврски и домашните работи, а потоа слободно одете на терен или направете кафе со личност што не сте ја виделе долго време. Посветете ги повеќето од вашите денови на себе и опкружете се со луѓе кои имаат слични интереси како вас. Откако некој ќе ви ја открие својата тајна, вие подобро ќе се разберете.

СТРЕЛЕЦ

Денот е идеален за воведување новини во се што е поврзано со секојдневниот живот, односно домот и домувањето. Личноста со која сте блиски јасно ќе ви каже дека е подготвена да ви ги даде сите потребни ресурси, како и поддршка. Кога станува збор за работа, не избегнувајте да зборувате за иднината. Работете на самодоверба за да се пофалите себеси.

ЈАРЕЦ

Денес, ќе ви биде тешко да се потпрете на сопствената интуиција, па затоа пред да донесете какви било големи одлуки поврзани со финансиите или приватниот живот, задолжително консултирајте се со личност од кругот на пријатели. Вие нема да можете да ги контролирате своите емоции за да кажете нешто што не го мислите, претпочитајте да се држите подалеку од саканите луѓе.

ВОДОЛИЈА

Слободно забавувајте се, но истовремено држете се надвор од проблеми. Кога станува збор за парите, не се согласувајте со сомнителни услови или навлегувајте во работни места што се на работ на законот. Во приватниот живот, внимавајте да не повредите нечии чувства, не е време да предизвикате проблеми или да ги засрамите оние што ги сакате.

РИБИ

Слободно слушајте ја вашата интуиција ако ви кажува да преземете дополнителни обврски или да заработите хоби. Денот ќе биде исполнет со неочекувани, но позитивни настани. Промените во околината исто така се веројатно и иако ќе се плашите од некои, тоа всушност ќе ве доведе до многу подобра иднина и ќе ви помогне да станете подобри.

Популарно