(Фото) Погледнете како денес изгледа госпоѓа Ел Чапо

Ема Коронел Аисупуро ги поминува своите затворски денови во Вирџинија, во окружниот затвор, затворена во самица. Внатре, според нејзиниот адвокат, Ема чита љубовни романи за да го натера времето да помине побрзо.

Животот во затвор е остра спротивност со она на што е навикната Ема. Пред само неколку месеци, таа планираше да лансира линија за облека наречена „Ел Чапо Гузман“. Бидејќи Ема сѐ уште има статус на стилска икона во Мексико.

Во 2020 година, Ема беше уапсена и обвинета дека му помогнала на нејзиниот сопруг, господарот на дрогата, да го води озлогласениот картел Синалоа.

Гузман (64), попознат како Ел Чапо, сега отслужува доживотна казна затвор во затворот во Колорадо.

Ема е обвинета и за помагање и организирање на бегството на нејзиниот сопруг од мексиканскиот затвор во 2015 година.

Аналитичарите кои внимателно ги следат настаните со трговијата со дрога низ целиот свет, зборуваат за Ејми Коронел со малку стравопочит, бидејќи она што го постигна како млада жена, никој не успеал.

Имено, сопругата на Ел Чапа е јавна личност, чувар на капијата, рака што настапува кога станува збор за работите на нејзиниот сопруг.

Аналитичарите тврдат дека Ема е единствената жена – нарко бос која успеала да остане на моќна позиција.

„Кога се занимавате со овој бизнис, или ќе бидете фатени или ќе умрете“, изјави за Би-Би-Си Дерек Малтез, поранешен специјален агент за борба против дрогата.

Таа покажа најголема сила кога нејзиниот свет пропадна. Како што обрачот се стегаше околу неа, тогаш таа планираше нова модна линија. Кога беше во тек судењето на нејзиниот сопруг, таа шеташе низ градот насмеана, излегувајќи на кафе со својата мајка…

„Таа е силна личност. Ема знам дека е секогаш насмеана, полна со енергија”, вели нејзиниот адвокат.

Како Ема воопшто се омажила за маж двојно постар од неа?

Ема имала само 17 години кога Гузман дошол во нејзиниот мал град. Без оглед на тоа што таа во тоа време излегувала со локално младо момче, Гузман одлучил дека таа ќе биде негова сопруга.

Се шпекулираше дека организирал натпревар за убавина на кој инсистирал Ема да победи. Неколку години подоцна, таа му родила две ќерки, Марија и Емили, кои се израснати во Америка.

За време на судењето на нејзиниот сопруг, Ема доаѓаше на суд секој ден. Облечена во тесна и брендирана облека, нашминкана и прилагодена на најновите стандарди за убавина, таа се насмевна и ја покажа својата волшебна фигура.

Додека се ширеа приказни за насилството што го извршил нејзиниот сопруг, Ема седеше тивко. Дури и кога се зборуваше за неговите бројни љубовници, на негуваното лице на Ема не можеше да се види ниту една излишна емоција.

Кога љубовницата на Гузман сведочеше против шефот на дрогата, Ема не ни трепна. Многумина мислеа дека сопругата на Ел Чапо е будала, но таа инсистираше на тоа дека нивниот брак е посилен од се.

Кратко потоа, таа беше уапсена и затворена без да може да излезе наскоро. Споменатата љубовница на Ел Чапа, исто така, беше затворена како соучесник на наркобосот.

Кога адвокатот ѝ кажал на Ема дека и љубовницата е во затвор, Ема тажно рекла:

„Тоа е само уште една мајка разделена од своите деца.

(Фото) Актерот веќе 3 години одбива да ја запознае својата ќерка

Поранешната девојка на Овен Вилсон го обвинила актерот дека никогаш не сакал да ја запознае нивната 3-годишна ќерка.

Како што пишува „Daily Mail“, Вилсон никогаш не остварил никаков контакт со својата ќерка, додека со синовите Роберт и Фин кој ги добил со две различни жени, има нормален однос.

„За жал, никогаш не ја запозна“, потврдила Варуни Вонгсвиратс, поранешната девојка на Овен, а претходно истакнала дека го преколнувала да го стори тоа, меѓутоа актерот одбивал.

„Помага финансиски, но никогаш не стануваше збор само за тоа. На Лајла ѝ е потребен татко. Иронично е како во филмовите глуми улоги на грижлив татко, а никогаш не ја сретнал сопствената ќерка“, заклучила Варуни.

За потсетување, Варуни и Овен беа 5 години во врска, а актерот во 2018 година направил тест за татковство кој потврдил дека тој е биолошкиот татко на малата Лајла.

(Видео) Девојка покажала трик за зголемување на усните без филери

„Што се однесува до карминот за усни, најважна работа не е нијансата, туку да ја прифатите од Бога дадена вистината каде ви завршуваат усните“ е познатата реченица на Џери Сајнфелд.

Ако мислите дека е претерано, само погледнете го туторијалот на тиктокерката Мери Шерб, самопрогласена 'директорка за носечка шминка'.

Прво со креон исцртала многу поголеми усни од оние кои природата ѝ ги дала, а потоа го поплнила подрачјето на лицето (повторно, тешко е тоа да се нарече усни) со црвен кармин. Во насловот на видеото, таа посочува дека овој вид шминка ги зголемува усните и без филери.

Но, коментаторите брзо истакнале дека страничен поглед би можел да разоткрие колку шминката е предимензионирана во однос на нејзините усни.

„Ајде сега заврти ја главата“, „Ова би требало да биде илегално“, се дел од коментарите на згрозените фанови.

Имало и такви кои ѝ рекле дека треба да го прифати своето лице онакво какво што е. „Ова едноставно е тажно. Половина кармин ти е на лицето“, гласи еден коментар.

Други се прашувале колку е практичен тој мејкап. „Сето тоа е убаво и добро, додека не почнеш да се потиш, да јадеш или пиеш“.

Но, колку тоа и да е неверојатно, имало и позитивни коментари: „Генијално!“, „Препорачувам“, тврдат оние кои и сами пробале.

@marysherb

no lip filler needed💉

♬ More Than A Woman - SG's Paradise Edit - Bee Gees & SG Lewis
@marysherb

trust the process 😳

♬ FVN! - LVL1

Адел: „Свесно му го уништив животот на синот за јас да бидам среќна“

Британската пејачка Адел веќе некое време е во центарот на вниманието на медиумите ширум светот, со оглед на тоа дека неодамна сподели информации од приватниот живот за кој долго се шпекулираше.

Пејачката најави дека нејзиниот нов албум наречен „30“ излегува на 19-ти ноември, а во интервјуто кое го дала за престижниот магазин „Вог“ открила дека во новите песни ги опишала сите сомнежи кои ги имала во бракот со поранешниот сопруг Симон Конецки, омразата кон себеси, но и причините зошто се развела.

Имено, таа вели дека овој албум е создаден за нејзиниот син да сфати зошто таа го оставила неговиот татко.

„Мислам дека овој албум зборува за самоуништувањето, искреноста кон себеси и искупувањето. Но, спремна сум да ги слушнам реакциите на луѓето на мојата приказна. Со овој албум сакам да му објаснам на мојот син, кога ќе има 20-30 години, зошто самоволно одлучив да го уништам целиот негов живот поради својата среќа. Понекогаш е многу несреќен бидејќи неговиот татко и јас сме разведени. Тоа е жива рана за мене и не знам дали некогаш ќе може да закрепне од тоа“, рекла Адел.

За потсетување, кон крајот на април 2019 година беше објавена веста дека Адел и нејзиниот сопруг Симон Конецки се разведуваат, а парот го има 9-годишниот син Анџело Адкинс.

Пејачката признала дека одлуката за развод ѝ била претешка, но дека имала пријатели кои биле покрај неа и ја држеле за раце во ноќите кога неутешно плачела.

Популарно