(Фото) Познатата блогерка со една фотографија успеа да ги „згрози“ мажите,

Најпознатата шведска блогерка со својата смисла за хумор повторно ги руши предрасудите и покажува како изгледа реално телото на жената по нејзиното породување.

Кенза Зуитен, блогерка од Шведска која е венчана за црногорски каратист, пред само неколку денови со шеговита објава на Инстаграм ја подигнала свеста за синдромот кој е чест проблем по породување, а сега укажала на уште неколку компликации кои се појавуваат по породувањето.

Имено, Кенза објавила фотографија во бикини, а веднаш потоа зумирала еден дел од телото и искрено ги насмеала женските следбенички. За мажите оваа шега и не била толку смешна.

„Погодете која 'дупка' е оваа“, напишала Кенза и веднаш потоа открила дека станува збор за нејзиниот папок.

„Нормален папок по две породувања“, прокоментирала Кенза покрај фотографијата од растегнатата кожа на стомакот која се гледа само во одредени пози.

Шегата на страна, фигурата на Кенза по двете породувања секако дека е за пофалба, но дијастазата на стомакот е сосема честа појава и погодува поголем дел од жените по породувањето.

Што е дијастаза?

Дијастаза е состојба која најчесто се јавува во подоцнежната бременост или по породувањето, а настанува како последица на растегнување на стомачните мускули.

Во текот на бременоста стомакот трпи огромен притисок, така што одредени стомачни мускули повеќе не можат да го задржат својот облик. Освен тоа, за појавата на оваа состојба придонесуваат и хормонските промени кои имаат влијание на сврзното ткиво. Поради тоа доаѓа до развлекување на мускулите, состојба која стручно се нарекува дијастаза.

Адел си призна дека имала „мерак“ да си пие вино

Пејачката Адел на концерт во Лас Вегас призна дека пиела големи количини алкохол за време на карантинот.

Држејќи чаша вино на сцената, Адел ѝ признала на публиката дека еден ден за време на „локдаунот“, до пладне испила четири шишиња вино.

„Се сеќавам кога дојдов овде за време на карантинот, испив четири шишиња вино до 11 часот наутро. Како и сите ние. Сакав да издадам албум во 2020 година, но завршив дома со алкохол“, рече пејачката пред публиката.

Таа го исклучила алкохолот од својот живот кога почнала да вежба и да се храни здраво, вели таа.

„Престанав да пијам. Тоа е одличен начин да се запознаете себеси – да пиете вода и да останете трезна“, заклучила таа.

Шерон Стоун првпат проговори за ужасните семејни трагедии

Шерон Стоун го загуби својот сакан брат во февруари од ненадеен и фатален срцев удар. Братот на познатата актерка година ипол пред смртта го загуби синот Ривер, кој имал 11 месеци.

„Се’ што се случи беше премногу. Ваквите работи те уништуваат“, изјави Шерон за „Дејли Мејл“.

Губењето на членовите на семејството за ѕвездата од „Ниски страсти“ е нешто со што ќе мора да се справува до крајот на животот.

„Во тесно сум секој нов ден. Само се обидувам да разберам што се случило“, додава Стоун.

Актерката додава дека во текот на животот често се соочувала со големи загуби и смрт, пред се затоа што била амбасадор во кампањата за борба против сидата.

„Бидејќи долго време работев со заболени од СИДА, бев во постојан контакт со смртта. Ваквите работи ви го кршат срцето“, додава таа.

Шерон Стоун, по загубата на својот брат и внук, на неодамнешниот хуманитарен настан за борба против ракот на дојката изјави дека половина од парите што ги заработила во текот на кариерата ги изгубила поради колапсот на двете најголеми банки во Америка.

(Видео) На Босанец камионџија тешко му одат странските јазици

Видео од двајца камионџии од Босна и Херцеговина ќе предизвика да се смеете до солзи.

Имено, еден Босанец започнува конверзација со друг камионџија на француски јазик. Возачот на жолтиот камион на колегата му дава до знаење дека е Босанец и од „петни жили“ се обидува да му одговори на прашањата на колегата, но очигледно „не му одат“ јазиците. 

Камионџијата кој го снима видеото е исто така Босанец, ама сепак продолжува конверзација на француски. По неколку минути „мачење“ и неуспешен разговор, му дава до знаење на колегата дека се од иста земја, БиХ.

Видеото масовно се прошири на социјалната мрежа ТикТок само за неколку часа.  

Целото видео можете да го погледнете ОВДЕ

Популарно