(Фото) 17 години ја пушта својата коса и не планира да ја скрати

Јапонката Рин Камбе веќе 17 години ја пушта својата коса и сега таа е толку долга што на жената ѝ требаат два часа за да ја исуши по капење.

Нејзината коса, според наводите денес е долга 213 сантиметри, а жената која е на почетокот од петтото десетлетие од својот живот, и не планира да ја скрати. Таа вели дека често мора да ја врзе косата во пунџа за да ја крене од подот, бидејќи ѝ е многу тешко да ги извршува секојдневните обврски со пуштената коса. За миење на косата ѝ треба повеќе од еден час, за сушење – двојно повеќе, а иако успева да ја врзе во пунџа за само десет минути, често мора да ја менува положбата на пунџата во текот на денот, бидејќи косата ѝ е толку тешка што жената често има и главоболка.

– Ако ја пуштам косата, имам проблеми речиси со сѐ што правам, па лесно и се сопнам. Не можам ни во тоалет да одам, а камоли да се пресоблечам или да седнам да јадам, вели Рин.

Таа додава и дека косата ја мие двапати неделно.

– Тоа е цел еден третман, и после миењето, ја сушам косата… Ми треба еден час да ја измијам, па правам третман и масажа, па два часа таа се суши, па следи негата и чешлањето. Давам сѐ од себе да не ја оштетам косата додека ја мијам… Чувствувам дека мојата коса е мојот скапоцен партнер во животот. Таа продолжува да расте секој ден!, вели Јапонката.

Првото прашање на луѓето е – дали нејзината коса е вистинска?

– Кога ќе се увератат дека е – тоа е најголемиот шок и воодушевување!, вели таа.

Претходно, на почетокот на ова илјадалетие, Рин работела како танчерка, со куса, „боб-фризура“. Тогаш решила да ја пушти косата бидејќи кусата не ѝ изгледала доволно оригинално и впечатливо. Интересно е и тоа што со својата фризура сака да испрати една важна порака – да ја истакне јапонската култура, и да ја направи што попрепознатлива, бидејќи традиционално, долгата коса е симбол на јапонските принцези. 

Колку пари чини Теа Таировиќ за една вечер?

Теа Таировиќ е со сигурност една од најголемите фолк ѕвезди на Балканот во овој момент. Пејачката направи огромен успех со новиот албум „Балканија“ и благодарение на тоа успеа да ги распродаде сите летни настапи.

„Хелоу“ пишува, дека Теа по совет од менаџерот ја зголемила цената на својот настап од 3.500 на 6.000 евра, поради што на крајот на сезоната ќе заработи вистинско мало богатство.

– Иако Теа беше барана и позната по албумот „Балканија“ ја лансираше во позиција на најбарана. Секоја песна од албумот стана хит во рок од два дена, а телефонот на нејзиниот менаџер постојано ѕвони. Потоа седна со неа и рече дека тоа е идеална можност да ја удвои цената. Иако 3.500 евра, колку што чинеше до неодамна, не се малку, сепак решија да наплаќаат 6.000 евра за настап – вели изворот и открива дека пејачката ќе стане побогата за бедни 318.000 евра за 53 однапред закажани настапи, кои официјално гибјави на социјалните мрежи.

– Теа нема да има речиси никакви слободни денови ова лето. Не само што била ангажирана секој викенд до крајот на август, туку менаџерот почнал да и ги закажува настапите и во работните денови. Таа до крајот на летото успеа да закаже повеќе од 50 настапи, што долго време не се случи на сцената. Кога бројот на настапи ќе се помножи со цената, доаѓаме до неверојатни 318.000 евра, кои ќе се заработат дури во наредниот период – вели изворот и потсетува дека богатството на Таировиќ ќе се земе и од бакшиш, бидејќи таа важи за кралица на бакшишот.

Весна Џогани и порача на Павловиќ да го спушти егото

Третата и последна забава „Драги браво“ се одржа синоќа во долниот град Калемегдан. Последната вечер пееја Гога Секулиќ, Селма Бајрами, Весна и Џоле Џогани, како и Игор Поповиќ.

Весна пред настапот даде изјава и во таа прилика се осврна на актуелниот проблем што настана меѓу Ана Николиќ и Милица Павловиќ, откако на површина излезе демо верзијата на Ана од новата песна на Милица од нејзиниот нов албум „Проверено“.

– Ми се гади од тоа. Има основа Милица да ја тужи Ана. Таму се создаде толку голема галама, би било идеално тие две да направат дует. Да не ја слушневме верзијата на Ана, немаше да ја забележиме песната на Милица, ниту целиот албум во кој се вложи многу. Ова и требаше на Милица. Треба малку да си го намали егото. Треба да размислува деловно, рече Џогани.

Доаѓа прекрасна недела за три хороскопски знаци

Ни доаѓа одлична недела за три знаци. 

Овен

Ова е недела која ви носи креативност, но и свежина во вашите идеи, па така очекувајте внимание од надредените и колегите, но и многу различни можности да се изразите. Следете го своето срце и препуштете се на убавата магија која ја креирате самите. 

Рак

Ова е ваша сезона и ваш момент да блеснете. Самодовербата ви е на високо ниво, но иако не го сакате тоа секогаш, доаѓате во центарот на вниманието и тоа ви годи. Ова е и недела која ви носи заслужени награди, но и време за себеси. Дајте си можност да ги наполните батериите.

Лав

Вие сте еден од знаците кој највеќе ужива во летото, а ова е момент кога точно ќе знаете што сакате. Но, не го занемарувајте одморот и можноста да ги избистрите мислите, да поминете време во природа или на краток одмор. Тоа е ви е потребно за да се подготвите за големите победи кои доаѓаат со вашата сезона.

Популарно