Ова се совети како да избегнете главоболки

Заминување на летување со деца е дополнително комплицирано, особено доколку тие се мали. Подготовките за море може да траат долго, а неретко се случува нешто да заборавите.

Често одморот знае да се претвори во замор. Одењето на плажа трае долго, да се намачкаат децата со заштите фактор, да им се облечат костимите за капење, не ја заборавајте ужинката, пешкирите, сите додатоци за пливање, играчки…и што ли уште не.

Одењето на плажа не би претставувало толку големо оптеретување ако научите поинаку да се организирате

Анатомски ранци кои ќе го чуваат грбот на вашите мали

Научете ги децата сами да внимаваат за своите работи и дајте им одговорност. Анатомските ранци за на одмор се добро решение за одењето на плажа, бидејќи децата сами ќе ги носат своите работи.

Пумпа за дување ќе ви го олесни носењето надувани душеци, гуми за пливање и играчки за на плажа

Децата инсистираат на плажа да се носат еден куп гумени реквизити. Но, ако одите два пати во денот на плажа тоа може да биде навистина напорно. За да не мора тато да ги носи надувани гумените работи од дома, решението е пумпа за базени. На овој начин сите гумени реквизити за децата ќе ги дувате директно на плажа.

Грчеви кај бебе или температура може да го упропастат цел одмор

Грчевите кај бебињата се неизоставен дел од развојот и не постои родител кој помалку или повеќе не поминал низ тој процес. Ако летувате со бебе, тогаш најдобро е да се обезбедите со чаеви против грчеви, сирупи..

За повозрасните деца, составен дел од аптеката која треба да ја имате со себе на летување се сирупи против температура, фластери, креми против изгореници, спреј против убоди од инсекти, нешто против алергии.

Најважниот совет за мајките на крај е да се не заборават да се опуштат додека летуваат. Испијте чаша вино навечер или кога ќе ги успиете децата и обидете се да се опуштите.

Ирина Шајк објави жешка снимка и го покажа заводливото тело

Светскиот топ-модел Ирина Шајк овие денови ги поминува на јахта на Ибица, Шпанија.

Покрај фотографиите што осамнаа во светските магазини, Ирина самата објави на својот инстаграм-профил видео кој направи метеж меѓу нејзините следбеници.

Ирина објави жешко видео од базен, со што температурата уште повеќе ја подигна, а обожавателите беа маѓепсани да ги видат нејзините совршени движења на телото.

За момент многумина помислија дека Ирина изгледа како сирена во розов костим за капење.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by irinashayk (@irinashayk)

Амброзио како сончев зрак на гламурозен настан во Лос Анџелес

Алесандра Амброзио присуствуваше на промоција на соработката на Стаси Караниколау и Буби Тејп, што се одржа во Лос Анџелес во четвртокот вечерта.

Алесандра (41), која се прослави како ангел на „Викторија’с сикрет“, на себе има со блескав неон-жолт комплет – кусо здолниште и топ.

Атрактивната Бразилка изгледа совршено каде и да се појави, благодарение на својата беспрекорно тонирана фигура.

Ен Хеч во стабилна состојба по сообраќајната несреќа

Холивудската актерка Ен Хеч доживеа тешка сообраќајна несреќа во Лос Анџелес откако со својот автомобил „удри“ во куќа, а како што пишува „Hollywood Reporter“, актерката моментално е во стабилна состојба.

Актерката доживеала несреќа кога удрила во куќа во населбата Мар Виста во Лос Анџелес. Автомобилот и куќата се запалиле, а огнот го гаселе 59 пожарникари, пренесоа американските медиуми.

Хеч веднаш била извлечена од урнатините и пренесен во болница.

Сепак, според последните вести кои излегуваат од Холивуд, актерката е во стабилна состојба, а нејзиниот претставник за медиуми изјави дека нејзиното семејство бара приватност.

„Нејзиното семејство и пријателите бараат да се молите за неа и да ја почитувате нејзината приватност во овој тежок момент“, рече тој.

Како што е познато, освен актерката никој не е повреден во сообраќајната несреќа, ниту пак е уапсен, а полициските детективи вршат натамошни увиди.

Популарно