Излегува стрип во чест на Оливија Њутн-Џон

Стрипот со кој се слави животот на Оливија Њутн-Џон, најпозната по нејзината главна улога во мјузиклот „Брилијантин“ од 1978 година, треба да биде објавен на 21 септември, пет дена пред роденденот на покојната актерка и пејачка.

Оливија Њутн-Џон, со британско-австралиско потекло, почина на 8 август. Таа оваа година ќе го прославеше својот 74, роденден. Студиото TidalWave Comics стои зад стрипот од 36 страници во нејзина чест.

Таа е родена во Кембриџ, Англија, во 1948 година. Има освоено четири Греми и многу други награди, вклучувајќи ги и Американските музички награди. Таа секако е најпозната по улогата во „Брилијантин“, филмската адаптација на истоимениот мјузикл, во кој нејзин партнер беше Џон Траволта.

Кога беше објавен, „Брилијантин“ беше огромен хит и филм со најголема заработка меѓу насловите во тоа време. Во 2018 година, Њутн-Џон и Траволта заедно ја прославија 40-годишнината од филмот.

Истата година Њутн-Џон објави дека и е дијагностициран рак по трет пат. Наскоро таа стана поборник за медицински канабис.

Издавачот на стрипот за Оливија Њутн-Џон, Дарен Дејвис, рече дека му е чест да работи со актерката на стрипот пред нејзината смрт и дека му била дадена можност да добие увид во „нејзината гледна точка и ексклузивните информации користени во ова издание”.

Стрипот вклучува и информации за ракот на дојката, а дел од приходите од продажбата ќе бидат донирани на Здружението ONJ, добротворна организација што Њутн-Џон ја основа во 2020 година за да финансира истражување за лекување на рак со билки.

Со Северина само скандали, а со неа ужива во љубовта

Милан Поповиќ, поранешниот сопруг на Северина, веќе подолго време ужива во новата љубов со русокоса, која во никој случај не наликува на пејачката.

Имено, освен нивниот сосема поинаков изглед, нивните карактери се сосема спротивни.

Откако стави крај на бурниот и многу краток брак со регионална музичка ѕвезда, ја запозна Бојана и со неа основаше семејство и дом. И иако е помлада од него, дури 28 години, се чини дека оваа голема разлика воопшто не влијае на нивниот хармоничен однос.

Од голема љубов тие добија два сина – Милан и Ѓорѓе, а набрзо нивното семејство ќе стане побогато за уште еден член. Тие се исклучително среќни што наскоро Бојана ќе роди девојче. Сопругата на Милан Поповиќ не сака јавно да се експонира, а бизнисменот своевремено пред медиумите зборуваше за неа како за примерна жена.

-Со неа нема кавги и расправии, дури и сега кога е бремена, кога жените знаат да бидат каприциозни. Таа е слатка, драга и прекрасна мајка, а тоа ми е многу важно, изјави Милан.

Од друга страна, тој нема добро мислење за поранешната сопруга со која доби син. Односите меѓу нив се веќе подолго време затегнати, а проблемите околу старателството на малиот се решаваат преку суд со бројни скандали кои ги полнат страниците на весниците. Бизнисменот смета дека поради природата на работата на Северина, таа не може целосно да се посвети на нивното дете, а тоа треба да расте со својот татко.

(Видео) Марија Шерифовиќ конечно се огласи за инцидентот

Марија Шерифовиќ неодамна се најде во скандал пред јавноста кога на социјалните мрежи се појави видео како дивее низ белградските улици, на кое јасно може да се види како пејачката во друштво на непозната девојка го запира својот автомобил среде улицата, излегува од него и почнува силно да вреска и да удира со рацете по возило.

На социјалните мрежи веднаш почнаа шпекулациите дека во тој момент со Марија била и Џејла Рамовиќ, со која ја поврзуваат откако младата пејачка излезе на јавната сцена.

Шерифовиќ по појавувањето на видеото се огласи и објасни дека во тој момент добила „приватно лоши информации“, а сега јавно проговори за скандалозниот случај.

-Не можам да кажам дека жалам што во јавноста излезе видеото каде што го направив инцидентот. Сите вие ​​овде сте луѓе од крв и месо, имате екстремитети, душа и емоции. Не е примерно, но никогаш не би го заменила мојот најискрен потег за се што е неискрено и лажно. Им се извинувам на пријателите, на автомобилот, на луѓето што ги разбудив, изјави Марија.

(Фото) Ана Николиќ со нова промена во изгледот

Пејачката Ана Николиќ, повторно го промени имиџот. Покрај тоа што драстично ослабе со помош на ригорозна диета, пејачката малку внимание посвети и на косата.

Пејачката секогаш ја носеше косата со патец на средината, но сега реши да направи шишки, а новата фризура им ја покажа на следбениците на Инстаграм.

Пејачката до сега покажуваше како изгледа нејзината права, фенирана коса и како кога носи локни ја собира косата, а сега ја видовме во издание со шишки.

Ако ја оцениме врз основа на реакциите на нејзините следбеници, може да заклучиме дека се задоволни, а и испратија голем број комплименти.

Популарно