Што кажува за вас бојата која постојано ја носите?

Љубителите на жолтата боја се авантуристи

Ако обично избирате една боја на облека, чевли и други работи, тоа може да сугерира на вашите силни особини на личноста за кои можеби не сте свесни.

Црвена

Многумина ја поврзуваат оваа боја со доминација, агресија, возбуда или опасност. Некои истражувања дошле до заклучок дека спортистите кои ја носат оваа боја имаат 5% повеќе шанси за победа, но и дека келнерките кои носат црвено добиваат повисок бакшиш! Се верува дека оваа боја го привлекува посилниот пол, бидејќи е поврзана со страст и љубов. Црвената боја е толку моќна што може да предизвика срцето да чука побрзо и да се произведува тестостерон.

Виолетова

Оваа боја порано се поврзуваше со благородништвото. Ја поттикнува креативноста, се смета дека има смирувачки ефект и луѓето кои ја претпочитаат оваа боја се емотивни и почувствителни.

Бела

Ако вашата омилена боја е белата, тоа може да сугерира дека имате тенденција да забележувате детали и дека организацијата и логиката се вашите силни страни. Белата боја е синоним за чистота и едноставност. Уште едно вообичаено верување е дека луѓето кои ја сакаат оваа боја се независни и креативни.

Црна

Се верува дека љубителите на црната боја се стремат кон контрола и поголема независност. Се верува дека луѓето кои избираат црна боја се реални и практични. Оваа боја е синоним за елеганција, софистицираност, формалност. Покрај тоа, оваа боја сугерира и мистерија.

Жолта

Едноставно кажано, ако тежите кон жолти тонови, вие сте авантурист. Не ги прифаќате наметнатите рамки и копнеете по слобода, оптимизам, страст. Спонтаноста е вашата силна страна, како и креативноста. Но, и импулсивноста се поврзува со љубителите на жолтата боја.

Зелена

Луѓето кои избираат зелени нијанси дефинитивно сакаат да бидат во природа и се стремат кон поголем успех во животот. Интересно е што некои студии покажуваат дека љубителите на оваа боја повеќе се стремат кон сигурност. Оваа боја е поврзана со изобилство, смиреност, здравје, раст, учење.

Оваа козметика треба да ја чувате во фрижидер

На многумина ќе им изгледа чудно да чувате парфеми, креми, маски за лице и гелови во фрижидерот на полицата до јајцата, тубата кечап или сенфот, но тоа е најдоброто нешто што можете да го направите и да не се грижите дали вашата козметика ќе трае подолго.

На овој начин го продолжувате рокот на траење на препаратите, а од друга страна тие секогаш ќе бидат ладни и уште повеќе ќе ве освежат.

Еве која козметика треба да ја чувате во фрижидер:

Органските препарати за нега на кожата и производите со витамин Ц. Витаминските и природните производи содржат помалку конзерванси, па затоа е подобро да ги чувате на студено бидејќи ќе ги задржат своите активни својства подолго.

Долготрајни моливи за очи, бидејќи имаат повеќе испарливи состојки кои можат побрзо да исчезнат на жештината, па затоа е подобро да им го продолжите животот на овој начин.

Масла за лице, бидејќи есенцијалните масла што ги содржат може да го изгубат квалитетот со текот на времето доколку се чуваат на погрешен начин. Ако маслото е во фрижидер, долго ќе ја задржи свежината.

Спреј за стапала, бидејќи многу подобро делува кога разладен ќе го испрскате на уморните нозе.

Креми за очи, гелови и маски, бидејќи ефикасно и брзо го намалуваат отокот на лицето и очните капаци, што е главен естетски проблем денес.

(Фото) На Ивана ѝ излегоа градите од фустан додека пееше во емисија

Српската пејачка Ивана Стаменковиќ Синди првпат се појави во јавноста по драмата која ја преживеала со родената сестра Невена Стаменковиќ.

Синди се појавила во многу провокативно издание, а воопшто не се засекира што пред камерите во еден момент нејзините гради испаднаа надвор.

Синди во емисијата на Огнен Амиџиќ ја промовирала својата нова песна, а поради таа прилика се појавила во фустан кој на сите страни имаше отвори и поради тоа нејзините гради сакаа да „избегаат“.

Поранешната „моделсица“ ја спомнала и нејзината сестра која неодамна завршила во психијатарска болница.

Погледнете го нејзиниот настап:

(Фото) Теа Таировиќ во провиден фустан ја покажа тангата

Пејачката Теа Таировиќ отсекогаш знаела да интригира со својот атрактивен изглед, но и со провокативните движења и потези.

Овој пат Теа објави провокативно видео на социјалните мрежи, во кое се појави во проѕирен фустан со светки, ја врзала косата во опавче и нанела упадлив црвен кармин на усните.

Но, она во што сите гледаа е делот од телото каде треба да бидат гаќичките, па многумина се посомневаа дека пејачката воопшто и не ги носи.

Меѓутоа, во еден момент Теа се сврте и го покажа големиот заоблен задник, во кој убаво се гледа дека длабоко потонала црната танга – долна облека, што значи дека пејачката сепак гаќичките не ги „заборавила“ дома.

Коментарите што следеа не се за во јавност, ама затоа ТикТок клипчето, можете слободно да го погледнете:

Популарно