Видео: Се бара атрактивна девојка, која завела маж во кафуле и му украла 600.000 долари

Полицијата во Мајами објави видео од оскудно облечена жена во нејзините 30-ти години во лифт за која велат дека дрогирала маж во неговиот стан, а потоа му украла накит вреден 600.000 долари, пишува New York Post.

Бараат помош од граѓаните во потрагата по крадецот, која меѓу другото украл два ролекса од станот на маж што го запознала претходниот ден.

Откако го запознала мажот во кафулето The Dirty Rabbit во Вајнвуд на 8 мај, тој ја поканил во својот стан во раните утрински часови, околу 5:30 часот. Веднаш штом стигнале во станот му ставила дрога во пијалокот, информираат од полицијата.

Мажот се онесвестил набргу откако се напил.

Дека е ограбен, сфатил дури околу пладне кога се разбудил. Сефот бил отворен од кој исчезнал целиот накит. Исчезнала и жената со која се сретнал во зората.

Меѓу скапите предмети што ги однела жената биле Rolex Daytona Rainbow со дијаманти и Rolex Sky-Dweller. Таа украла и златен синџир, златни Франко алки, очила за сонце Картие и прстен од розово злато, извести полицијата.

Полицијата се обидува да ѝ влезе во трага на жената врз основа на снимката од надзорната камера во лифтот на зградата во која живее ограбениот. Таа била прикажана во лифтот кога таа и мажот од кафулето доаѓале во неговиот стан и повторно кога излегувала од неговиот стан.

Додека набрзина излегува, во раката држи чаша Соло.

– Можеби мислите дека таа само излегува со шолја. Таа има чаша во раката бидејќи на неа е нејзината ДНК. И неговата ДНК, но и дрогата што ја ставила внатре, изјави полицаецот Мајкл Вега, портпарол на полициската управа во Мајами, пишува New York Post.

63 место: Ова е просечната должина на половиот орган на Македонците

На веб-страницата „Сите големини се важни“, е прикажана светска карта со просечна големина на пенисот.

Мажите во Македонија имаат просечна должина на пенисот од 14 сантиметри, а просечен обем од 12 сантиметри. На споменатата страница е забележано дека мажите самите ги пријавиле овие мерки. Тие се 63-ти на листата од вкупно 143 земји.

Хрватите имаат просечна должина на пенисот од 14,8 сантиметри. Просечниот обем на нивните гениталии е 13 сантиметри, а тие се на 34 место.

Мажите во Србија имаат просечна должина на пенисот од 14,8 сантиметри, а просечен обем од 12,7 сантиметри. Тие се на 35 место. Просечната должина на гениталниот орган на Црногорците е 13,6 сантиметри, а обемот 12. Тие се на 84 место.

„Сите големини се важни“, исто така, наведува дека Еквадорците се први на листата со просечна должина од 17 сантиметри. Кога станува збор за обемот, Холанѓаните се први со просечни 13,5 сантиметри.

Последни на листата кога станува збор за просечна должина се Камбоџанците (10,1 сантиметар), а Бутанците се последни според просечниот обем на пенисот (10,3 сантиметри).

За потсетување, истражувањата докажаа дека повеќето жени не мислат дека големината на пенисот е важна за сексуалното задоволство. Друго истражување покажа дека 85 жени немаат критики за големината на пенисот на партнерот. Освен тоа, дамите сметаат дека мажите не треба да се мачат да ја анализираат нивната големина, туку треба да се обидат да ја подобрат комуникацијата и да откријат што навистина им е важно во кревет.

Овие гестови кажуваат повеќе од „те сакам“

Ако ги препознаете овие гестови кај вашиот партнер, тогаш вие сте вистински среќна девојка.

Да се ​​каже „те сакам“ понекогаш не е лесно, а личноста на која сакаме да и кажеме мора навистина да го заслужува овој начин на покажување љубов.

Кога ќе ги изговорите овие два збора, тие не висат во воздух, имаат подлабоко значење и порака.

Откријте ги сите начини на кои мажот може да ви ја покаже својата љубов без да мора да каже дека ве сака…

1. Сака да оди секаде со вас

2. Кога е со вас, секогаш е уреден

4. Сака да се насмевнува после секој ваш бакнеж

5. Страсни, долги бакнежи

7. Внимателно слуша и ве гледа додека зборувате

Седнавме еден спрема друг на ова место: Ѓорге Давид откри дека средбата со сопругот на жената која ја усмрти ја споредува раѓањето на своето дете!

Музичарот Ѓорге Давид сепак се појавил на снимањето на емисијата „Ѕвездите на гранд“ иако се шпекулираше тоа по сообраќајната несреќа која се случи во Македонија во која тој усмрти жена.

Тој за медиумите открил како се чувствува по сето тоа.

-Се подобро и подобро сум, обврските и задачите кои доцнат поради сето тоа што се случи ме ставија сега во турбо моод, тоа е нешто што ми одговара, вели тој.

Додал дека се сретнал и со човекот чија сопруга ја прегазил на автопатот во близина на граничниот премин Табановце.

„Разговорот кој го имав со него е крајно човечки, нормален и татковски. И тој е татко на женско дете и јас сум, тоа ми е многу важно за да го симнам огромниот терет од своето срце, бидејќи и на него му беше важно да ја слушне приказната од човекот кој седел зад воланот. Мислам дека тоа исчисти дел од некои прашања и облаци во главата на него. Многу ми е важно што човекот е свесен за целата ситуација. Јас во тој момент постапив најдобро што можеше“, вели рокерот.

Давид додава дека не му се јавил лично иако го имал неговиот број, туку тоа го направил неговиот адвокат Виктор кој нашол начин како да дојде до него.

„Седнавме на јавно место, еден кон друг, тоа беше многу емотивен момент кој траеше 45 минути и тоа никогаш нема да го заборавам. До таа мера што ми е важно како раѓањето на моето дете, првиот бакнеж и првиот концерт“, вели тој.

На крајот за медиумите открил дека секој 15 во месецот мора да се јавува во судот во Куманово.

Популарно