Видео: Се бара атрактивна девојка, која завела маж во кафуле и му украла 600.000 долари

Полицијата во Мајами објави видео од оскудно облечена жена во нејзините 30-ти години во лифт за која велат дека дрогирала маж во неговиот стан, а потоа му украла накит вреден 600.000 долари, пишува New York Post.

Бараат помош од граѓаните во потрагата по крадецот, која меѓу другото украл два ролекса од станот на маж што го запознала претходниот ден.

Откако го запознала мажот во кафулето The Dirty Rabbit во Вајнвуд на 8 мај, тој ја поканил во својот стан во раните утрински часови, околу 5:30 часот. Веднаш штом стигнале во станот му ставила дрога во пијалокот, информираат од полицијата.

Мажот се онесвестил набргу откако се напил.

Дека е ограбен, сфатил дури околу пладне кога се разбудил. Сефот бил отворен од кој исчезнал целиот накит. Исчезнала и жената со која се сретнал во зората.

Меѓу скапите предмети што ги однела жената биле Rolex Daytona Rainbow со дијаманти и Rolex Sky-Dweller. Таа украла и златен синџир, златни Франко алки, очила за сонце Картие и прстен од розово злато, извести полицијата.

Полицијата се обидува да ѝ влезе во трага на жената врз основа на снимката од надзорната камера во лифтот на зградата во која живее ограбениот. Таа била прикажана во лифтот кога таа и мажот од кафулето доаѓале во неговиот стан и повторно кога излегувала од неговиот стан.

Додека набрзина излегува, во раката држи чаша Соло.

– Можеби мислите дека таа само излегува со шолја. Таа има чаша во раката бидејќи на неа е нејзината ДНК. И неговата ДНК, но и дрогата што ја ставила внатре, изјави полицаецот Мајкл Вега, портпарол на полициската управа во Мајами, пишува New York Post.

Знаци кои откриваат дека мажот е лош во сексот

Како мажите го доживуваат сексот и како жените го доживуваат не е сосема исто. Дури и нивното чувство за кулминација е различно. Она што претставниците на посилниот пол мислат дека им се допаѓа на жените, можеби воопшто не е точно. Обратно.

Сепак, постојат некои работи кои мажите често ги прават во сексот, а жените ги етикетираат како лоши љубовници. Еве за што се работи:

1. Фалење со големината на пенисот

Кога мажот очекува жената да го пофали за големината на неговиот пенис, тоа воопшто не изгледа привлечно за понежниот пол. Тоа укажува на несигурност, а тоа секако не е особина која кај жената (барем повеќето) ќе ги разгори страстите. Постои можност тоа да го прави затоа што е препотентен, што ја предизвикува истата реакција. Советите на сексологот до жените е, доколку се грижат за партнерот, да го убедат дека неговата „големина“ е совршена за нив, но и дека нема потреба постојано да се зборува за тоа.

2. Моментот „дупчалка“

„Ако мажот го втурне својот пенис во жена и имитира работа на дупчалка, веројатно нема големо искуство во спалната соба“, вели сексологот Клер Кавано. Постои и опција дека тој брза што побрзо да достигне кулминација или, од друга страна, од страв да не ја изгуби ерекцијата, но која и да е причината, тоа не им се допаѓа на жените. Имаат впечаток дека не учествуваат во секс, туку дека се само помошно „средство“ за мастурбација. Сексологот вели дека дамите најчесто преферираат побавен ритам со триење, бидејќи тоа им носи поголемо задоволство. 

3. Игнорирање на „тоа точка“

Иако знаат дека тоа е поттик за задоволство кај жените, многу мажи избегнуваат да го стимулираат клиторисот за време на сексот. Најчесто причината е затоа што веруваат дека само пенетрацијата е доволна за жената да достигне кулминација, па тоа доаѓа како некаква навреда. Сексологот ве советува да го поучите партнерот за видовите оргазми кај жените, дека некои едноставно не можат да доживеат кулминација без негова стимулација и дека тоа не е „удар за нивната чест“ во кревет.

4. Продолжување на сексот заради оргазам

И на жените и на мажите им се случува понекогаш, дури и кога имаат најжестоки партнери со кои се совршено сексуално компатибилни, едноставно не можат да доживеат кулминација. Проблемот е што понекогаш мажите инсистираат на жената да и пружат задоволство, па максимално го продолжуваат сексот… Совет од психолог – подобро да ја прашате што сака во кревет.

5. Губење на интерес веднаш по завршувањето на сексот

Порано жените се жалеа на мажи кои штом ќе ја „завршат работата“ се вртат на другата страна и заспиваат, но сега нешто друго им го окупира вниманието. Има се повеќе мажи кои посегнуваат по телефонот откако ќе ја достигнат својата кулминација. Жените не го сакаат ваквото однесување, тоа ја поништува секоја блискост (емоционална или чисто сексуална) што постоела за време на односот. Сексологот советува – разговарајте малку со жената пред да побрзате да видите што има на социјалните мрежи, кажете виц, смејте се заедно… Ќе биде поубаво и за неа и за вас.

(Видео) Теодора се огласи за нејзиниот порно-аудио скандал

Теодора Џехверовиќ ја допре актуелната тема во Амиџи шоу, кога беше вмешана во порно-аудио скандал, на кој наводно се слуша нејзиниот глас. Таа одговори на прашањето на водителот, но повторно ниту ги потврдила, ниту ги демантирала натписите.

-Во оваа прилика се огласувам за прв и последен пат. Може да има две вистини, дека некој сето тоа го наместил и дека не сум јас, а другата е дека некој ме снимал. Без оглед на вистината, тоа е катастрофа. Ова може да му се случи на секого. Ништо не потврдив. Не можам да верувам дека не добив поддршка од жените, а тоа навистина ме повреди. Го прифатив тој потсмев. На овој начин би сакала да и се заблагодарам на личноста која ми го направи ова бидејќи сега всушност сфатив колку сум силна, рече таа.

„Злосторство е тоа што ми беше направено. Лицето што го објави ова може да оди во затвор. Каде пишува дека треба да бидам жртва на такви работи бидејќи сум јавна личност?“, изјави Теодора.

Холивуд се плаши од вештачката интелигенција

Иднината на Холивуд личи на „дипфејк“ или лажен Рајан Рејнолдс, кој ви продава електричен автомобил „тесла“.

Во видео, кое веќе е отстрането, но се споделува на „Твитер“, актерот со дебели очила со црни рамки, чија уста се движи независно од неговото лице, зборува за електричните возила: „Што мислите, колку би чинело да поседувате ваков автомобил, кој изгледа проклето неверојатно?“

На скалата на веродостојност видеото што првично се појави во мај беше означено како неавтентично. Тогаш неговиот креатор, јутјуберот и финансиски советник Кевин Пафрат, откри дека тоа го направил како трик за да го привлече вниманието на Илон Маск, што всушност и се случи: извршниот директор на „Тесла“ одговори на твитот на Пафрат: „Убаво“.

На други профили на „Твитер“ луѓето бараа од актерот Рејнолдс да поднесе тужба. Наместо тоа, неговата продукциска куќа одговори со слично откачено видео во кое Маск (со седа коса) го фали џинот направен од „Авиешн“, компанија во која Рејнолдс е косопственик. И тоа видео оттогаш е избришано.

„Финансиски советник го поддржува Маск на ‘Твитер’“ е далеку од ударна вест, но оваа комуникација укажува на многу поголем проблем: вештачката интелигенција (AI) им овозможува на сите да лажираат познати лица. А актерите, пак, стануваат сè посвесни за можноста оваа технолгија да почне да задира во нивната работа.

Тешко е дури и да се замисли каде ќе биде AI за три години, предупредуваат познавачите на оваа проблематика.

Со оглед на тоа што Здружението на американските писатели веќе штрајкува, делумно поради слична закана, во претстојните преговори меѓу Синдикатот на актерите и филмските студија, најверојатно, ќе се спомнат лажниот Брус Вилис и лажниот Рајан Рејнолдс како најнови чекори кон иднината во која доминира вештачката интелигенција.

Помпата за технологијата значи дека таа ќе биде во центарот на разговорите, особено имајќи предвид дека договорот се преговара само еднаш на секои три години, објаснува Данкан Кребтри-Ајрленд, главен преговарач за актерскиот еснаф (САГ) и Федерацијата на телевизиските и радиските уметници (САГ-АФТРА).

„Со оглед на тоа колку напреднала вештачката интелигенција во последните 18 месеци, тешко е дури и да се замисли каде ќе биде за три години“, вели Кребтри-Ајрленд.

Во писмото во кое ги повикува своите членови да го одобрат штрајкот, актерскиот еснаф (САГ) наведува дека бара договор што ќе ги заштити членовите од губење приход „поради нерегулирана употреба на генеративна вештачка интелигенција“.

Крајниот рок е вторник, 6 јуни, а на 7 јуни САГ-АФТРА почнува преговори со Алијансата на филмските и телевизиските продуценти (AMPTP), која ги претставува студијата. Ако актерите се решат на штрајк, тоа би било првпат од 2000 година.

Популарно