Жив оган на сцена, а зад неа целосна спротивност: Што крие Мики Секуловски од „Ѕвездите на Гранд“?

Уште кога се појави во „Ѕвезда Гранда“- Ѕвездите на Гранд, нашиот Мики Секуловски привлекува големо внимание кај јавноста.

Неговите енергични настапи, харизма и силниот глас оставаат впечаток што покрај Исак Шабановиќ и Александар Јосифовски конечно во најгледаното музичко шоу се појави рокер кој може да им конкурира.

Иако на сцената е жив оган, Секуловски тврди дека надвор од сцената е токму спротивното.

- Прво морам да ви кажам дека никогаш не вежбам, верувајте. Тоа некако ми доаѓа природно, можеби ме носи адреналинот, па правам некои работи на сцената кои вообичаено не би ги правел. Приватно сум повлечен и многу смирен – открил Мики за Гранд.

Мики во интервју за Гранд истакна дека се уште не го дал најдоброто од себе, а публиката од него може да го очекува само најдоброто.

- Ова беше многу подобар настап за мене од последниот бидејќи тогаш бев болен. Иако сè уште сум на околу 80 отсто од моите можности, дефинитивно е подобро. Навистина сум задоволен – гордо истакна за Гранд, а потоа откри што му кажала неговата менторка Цеца пред настапот.

- Менторот ми рече да ја дадам мојата енергија што ја имам, да бидам храбар и мислам дека сето тоа го направив, дека си ја завршив работата како што треба. Цеца беше задоволна - изјави Мики.

Со оглед на тоа што од почетокот на оваа сезона покажа дека е фанатик во сите музички жанрови, Секуловски за Гранд откри како ги избира песните што ќе ги изведе пред славната осумка.

-Секогаш ги избирам песните со Цеца, предлагам нешто, а таа предлага нешто, па наоѓаме заеднички јазик. Ивана Питерс е секогаш тука да ни помогне, некако сите гласаме и потоа ја избираме песната со која ќе се претставам - објасни пејачот.

извор: женски магазин

Дневен Хороскоп

Овен

Стравовите се вовлекоа во твоето срце. Не сте сигурни дали ве сакаат затоа што вредите како личност или затоа што имате моќ да им дозволите нешто, дури и материјално. Одговорот на оваа дилема треба да го барате во дното на душата која го знае одговорот.

Бик

Неискреноста во вашата околина станува неподнослива. Не ја префрлајте вината на другите луѓе бидејќи тие ве лажат само онолку колку што сакате да ве лажат вие. Размислете, можеби сте принудиле некого на такви потези со вашите ставови.

Близнаци

Полни сте со себе и сте целосно свесни за патот по кој треба да тргне вашиот професионален развој. Не двоумете се, прифатете каква било понуда во овој момент, дури и ако тоа не е примамливо на прв поглед. Останете во играта бидејќи тоа е профитабилен бизнис.

Рак

Без разлика на сè што сте планирале, бидете подготвени да ги одложите повеќето активности. Сте ги прецениле своите можности, па сакале или не, ќе бидете принудени дел од одговорноста да им препуштите на блиските соработници. Користете го ова за кратка пауза.

Лав

Се што ви треба во моментов се пари. Пристигнува значителен прилив и значително влијае на сите планови, особено во моментот на големи продажби. За да не се прекомпензирате до крајот на денот, зауздајте ја својата мегаломанска природа и внимателно планирајте ги купувањата.

Девица

Уживате во наклонетоста на влијателните луѓе. Сепак, не се опуштајте премногу бидејќи тоа се луѓе кои за возврат очекуваат од вас безгранична лојалност. Може да се случи некој од нив да ве принуди на потези кои би ве ставиле во незавидна положба.

Вага

Работниот товар може да се претвори во опсесивна борба со ветерниците. Вашата упорност е доблест, но понекогаш е попаметно да престанете. На луѓето им замерувате што фантазираат, а не земате предвид дека и вие не сте рационален тип, а вашите одлуки често се ирационални.

Шкорпија

Потрудете се да слушате што ви кажуваат другите луѓе. Можеби ќе забележите дека некој се обидува да ви пренесе одлична идеја, но вие не одговарате. Ако ја дозволите можноста некој друг да смисли нешто корисно, ќе имате шанса значително да профитирате.

Стрелец

Имате многу планови и очекувате брза реализација. За жал, работите не се развиваат со посакуваното темпо. Додека чекате нешто да започне, губите драгоцено време, а можностите кои се побезбедни и можеби попрофитабилни отколку што сте замислувале, ви одминуваат.

Јарец

Денот го започнувате полни со енергија. Невообичаено сте креативни и самодовербата се заканува да се претвори во ароганција. Контролирајте ја вашата еуфорија бидејќи кога ќе се одлучи нешто важно, ќе ви треба мислење од луѓе кои не ги почитувате сега.

Водолија

Ќе имате шанса за активности кои можат да ве доведат до идеја да започнете приватен бизнис. Заладените односи со шефовите и лошата атмосфера ќе родат тим од луѓе со кои можете да планирате независен бизнис.

Риби

Вистинско време е да ги реализирате вашите планови, особено ако соработувате со странски земји. Освен тоа, ваквите транзити можат да најават и интересно запознавање со личност која е далеку, која ја запознавате на чуден начин, на пример, преку социјалните мрежи.

Бен Афлек и Џенифер Лопез се разведуваат?

Популарната двојка Бен Афлек и Џенифер Лопез која се венчаше пред само две години наводно се разведува.

Актерот веќе се иселил од заедничката куќа која неодамна ја купиле,  пренесуваат американските медиуми.

Според написите во американските портали, еден од проблемите е различниот пристап и начинот на кој се справуваат со славата. Лопез го привлече медиумското внимание, додека Бен се оддалечи од тоа.

Џен и Бен во последно време поминуваат многу време разделени. Исто така, актерот не присуствуваше на Мет Гала со неговата сопруга Лопез и покрај нејзината улога на водителка на настанот.

Популарната двојка првпат почна да се забавува на почетокот на 2000-тите, а само неколку дена пред да се венчаат – се беше откажано.

Тие останаа заедно до јануари 2004 година, кога следеше конечниот крај. На помирување чекаа речиси 20 години, па тоа го направија во 2021 година, а конечно се венчаа во јуни 2022 година.

Популарно