Неуспешна средба во Брисел - Хан ја лоцираше вината во...

timthumb

По неуспешната седба на лидерите на четирите најголеми партии во Македонија и Хан во Брисел вечерва, еврокомесарот со свој коментар на Твотер го образложи неуспехот

Untitled

„Нема конечен договор во разговорите за Македонија. Многу сум разочаран од недостатокот на одговорност + лидерство кај некого“ објави еврокомесарот задолжен за проширување Јоханес Хан доцна вечерва на Твитер. Во втората порака додаде „Граѓаните заслужуваат подобра: демократија, владеење на правото и европска иднина. не се откажуваме“.

(Фото) Се сеќавате ли на Марија и Боба од „Жикина Династија“?

Во Србија веќе течат подготовките за продолжение на серијалот Жикина Династија“. Главните актери едвај чекаат да започне снимањето а едни од нив се и Риалда Кадриќ и Владимир Петровиќ.

Тие во филмот беа Марија и Боба кои лудо се сакаа. За жал двајцата веќе не се бават активно со глума но прифатија да ја повторат улогата која им го промени животот. Владимир денеска има маркетинг агенција и веќе е дедо, а Риалда е психолг.

Продолжение на Жикина Династија – Малиот Миша ќе покаже што научил од дедовците

„Луди години“ или познат како „Жикина Династија“ серијал со кој израснаа многу генерации на задоволство на многумина ќе добие ново продолжение.

Новото продолжение ќе биде 11 филм од серијалот, а во него наместо легендите Драгомир Бојаниќ-Гидра и Марко Торововиќ кои за жал не се помеѓу нас во главната улога ќе се појави нивниот внук Миша кој ќе го игра Никола Којо кој играше и во претходната постава.

Миша во новото продолжение има двајца синови од кои едниот е во „лудите години“ со кои тој ќе видиме како ќе се справи и дали ќе ги применува советите на дедовците.

Новиот дел се планира да биде своевидно рестартирање на серијалот чие последно продолжение е снимено 1992 година, а иако поминаа толку години, темите и хуморот имплементирани во филмовите се актуелни и денес.

Припадниците на овие три хороскопски знаци ретко се одлучуваат за брак

Припадниците на овие три хороскопски знаци најчесто ја носат титулата на вечни ергени. Бракот не е нешто кон што целат и нив им е незамисливо да го поминат животот само со едно лице.

Мажите, барем кога е бракот во прашање, многу се комплицирани, а ако се родени во некој од овие три хороскопски знаци, тешко дека некогаш ќе се одлучат да застанат на лудиот камен.

Близнаци

На мажите родени во знакот на Близнаци, сè брзо им здодејува, па така и врските. Сакаат авантури и откривање нови работи, тешко им е себе да се замислат во врска со една жена до крајот на животот, а може да ги смири само партнерка која интелектуално ќе ги стимулира. Интелигенцијата за нив е најпривлечна карактеристика.

Стрелец

Стрелците се слободни луѓе кои сакаат да работат по своја волја и бракот како заедница во која е важен компромисот, не е за нив. мажите во овој знак повеќе сакаат пријателство и генерално љубов, но не семеен живот. Сакаат своите избранички да ги преплавуваат со подароци, нежност и емоции, но бракот како следен чекор кој се подразбира во врската, не е за нив.

Водолија

Мажите родени во овој знак ја сакаат својата слобода и независност. Љубовта и физичкиот однос се важни за Водолиите, но желбата за неограничен живот ја спречува длабоката интимност во љубовниот однос. Шармантен е и обожува припаднички на понежниот пол, па во животот обично има многу врски, но ниедна не ја крунисува со брак.

Руски авиони пресретнале американски дрон: Три Миг-31 алармирани!

Три руски борбени Миг-31 добија аларм дека пресретнале дрон на американското воздухопловство, кој се приближувал до руската државна граница.

Контролниот центар за служба на Националната одбрана ја потврди информацијата, а тие претходно побарале итна интервенција на руските авиони.

На задача тргнале три Миг-31 кои набрзо го откриел американскиот дрон РК-4Б Глобал хоук, а на е се откриваат повеќе детали за инцидентот.

Што ќе се случува и дали ова е само уште една провокација од страна на Американците останува да видиме во следниот период.

Популарно