ФОТО: Запознајте ја Ина Стефановска - македонската Курникова

Македонскиот бадминтон турнир „Браќа Касабјан" се одржа неодамна во Хасково (Бугарија), мечевите беа на високо ниво, но навивачите останаа најмногу импресиониран од една млада русокоса девојка од нашата земја.

Се работи за Ина Стефановска. 21-годишната убавица е позната по прекарот македонската Ана Курникова.

Таа загуби финалето против Марија Судимац од Србија, но ги натера навивачите да заборават на Никол Шерцингер, понежната половина на најдобриот бугарски тенисер Григор Димитров.

„Спортот е во мојата крв. Сонувам еден ден да настапувам на Олимписки игри и се обидам да освојам медал", вели Стефановска.

Коментари

Популарно