Тие успеаа да го изненадат РК Вардар

Во вчерашниот натпревар екипата на РК Металург приреди големо изненадување во националниот куп, откако во дуелот за трофејот го победија големиот фаворит Вардар по подобро изведување пенали.

Натпреварот заврши 29:29, па се пријде кон удари од седум метри по кои „металурзите“ победија со 33:32.

Ова е прв „испуштен“ трофеј на „црвено-црните“ по пет годишна доминација во домашните натпреварувања.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#rkmetalurg

A post shared by РК Металург (@rkmetalurg) on

Коментари

Популарно