Филипче: Не си давам оставка - „метлата“ не е за мене!

Во пресрет на „метлата“, министерот за здравство, Венко Филипче, во интервју за А1он вели дека не чувствува потреба да си поднесе оставка и верува во исправните политики на премиерот, кој најдобро знаел кој работи и кој треба да биде во неговиот тим.

- Ми се калемеа работи што овде, во Министерството, не беа направени. Многу ми е драго што вистината секогаш излегува на виделина, обвинителката Вилма Рускоска за тендерот за реагенси изјави дека нема ниту една основа за кривично дело и дека се работи за шпекулации и обвинувања.

Коментари

Популарно