Пипо Инзаги за денеска има само една желба

Денеска на програмата на италијанската Серија А, тимот на Болоња  ќе го пречека Лацио во натпревар кој ќе привлече големо внимание и поради можното враќање на клупата на Синиша Михајловиќ.

Михајловиќ посакал да седи на клупата за пресметката со „неговиот“ Лацио, меѓутоа засега докторите се уште немаат донесено конечна одлука дали ќе му дозволат да седи 90 минути покрај аут линијата.

За целата ситуација коментар даде и тренерот на Лацио и многу добар пријател на Михајловиќ, Симоне Инзаги.

– Моето мислење за Синиша? Пред се голем борец, сигурен сум дека ќе победи во оваа битка. Тој е мој драг пријател и мислам на него често. Кога прв пат стигнав во Рим ми помогна многу за да сесместам во градот. Заедно поделивме многу прекрасни победи. Ако не го прегрнам сега, тоа сигурно ќе го сторам на реваншот на „Олимпико“-изјави Инзаги.

Коментари

Популарно