Сончево со мала до умерена облачност

Денеска не очекува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од 3 до 12, а  дневната од 16 до 24 степени. Во Скопје yтринската температура ќе се спушти до 8, а дневната максимална ќе биде до 23 степени.

Коментари

Популарно