Предлог за денешен ручек

Компири од рерна

СОСТОЈКИ:

6-7 компири

1 лажица маргарин

1 лажица масло

2 чешни лук

сол, бибер и црвен пипер

ПОДГОТОВКА:

Се пресекува компирот на половинки и се става на намастаен плех.

Се пече на 200 степени на загреана рерна.

Се ставаат сите состојки за премачкување во сад и се премачкува компирот на пола печење, па се допекува да фати кора.

Извор: Готви.мк

Коментари

Популарно