ФОТО: Алесандра е најжешката пензионерка - ланци, циркони и минијатурно бикини за карневал

Алесандра Амбросио се појави на карневалот во Рио де Жанеиро, а нема кој не се свртел по неа. Таа облекла минијатурен костим за капење во сребрено-црна боја, а околу вратот врзала тенка марама.

Манекенката важи за најжешката „пензионерка“, со оглед на тоа дека ангелите на Викторија Сикрет ги напушти пред 3 години, а со својата комбинација ги натерала мажите да гледаат само во неа.

Погледнете ги фотографиите во галеријата:

Коментари

Популарно