Облачно со умерен до засилен ветер од западен и северозападен правец

Времето ќе биде облачно и значително постудено со повремени врнежи од дожд,ана планините и на некои повисоки места од снег.Ќе дува од умерен до засилен ветер од западен и севрозападен правец што ќе предизвика појава на снежни наноси.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест степени,а дневната температура ќесе движи од нула до 12 степени.

Во Скопје ќе биде облачно и засилено постудено со повремени врнежи од дожд.Ќе дува од уерен до засилен ветер од западен и северозападен правец што ќе предизвика појава на снежни наноси.

Утринската температура ќе достигне до два степени,а дневната до осум степени.

Коментари

Популарно