Сончево и топло време

Денеска не очекува  сончево време  со слаб до умерен североисточен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22 степени.

Скопје максиална температура до 20 степени.

Како што соопшти УХМР, следува период на сончево и топло време со пораст на дневните температури.

Од сабота ќе има извесно зголемување на облачноста, а од почетокот на идната седмица ќе има услови за локален дожд

Коментари

Популарно