(ФОТО) Странците ќе ни се смеат на излез од Дојран: Погледнете каква грешка е направена на поставената табла

На излезот од Дојран ќе ве пречека табла на која пишува „Довидување“!

Но, туристите од странство, малку ќе се збунат кога ќе го прочитаат поздравот до нив.

Со голема грешка во пишувањето, Дојран на англиски јазик поздравува со „Goodbaye“.

Странците сигурно ќе го земат ова како мета за потсмев, оправдано! Општината мора убаво да си провери кому му доделува вакви надлежности.

Фотографијата е превземена од Фејсбук.

Дритон Вејсели: Сценаријата се речиси во финална фаза и на есен почнуваме со снимање

Дритон Вејсели кој имавме прилика да го гледаме како рецепционерот Талат во „Преспав“ се прослави со оваа негова улога и додека гледачите се во очекување дали ќе има четврта сезона и кога ќе започне, Вејсели во интервју за „Женски магазин“ откри нови детали за „Преспав“.

„Четвртата сезона е во подготовка. Со продукцијата и со тимот сценаристи на „Преспав“ имавме многу неформални разговори во која насока ќе се развива ликот на Талат, но во оваа фаза не би можел да издвојам нешто. Од продукцијата добив информација дека сценаријата се речиси во финална фаза и на есен почнуваме со снимање. Искрено, верувам во нашите сценаристи и со нетрпение ја очекувам во раце првата скрипта со сценариото за првата епизода од четвртата сезона“, вели Дритон.

Актерот моментално има улога во претставата „Жени пред нервен слом“ која неодамна имаше примиера во Театар комедија.

ФОТО: Погледнете како изгледа денес Хелена од емисијата „Кефалица"

Се сеќавате ли на Хелена од емисијата „Кефалица" во Србија, која сите слатко не изнасмеа кога објаснуваше што е љубов и дека се заљубила.

Хелена Јаковљевиќ тогаш имаше само 6 години, денес има 14. и изгледа вака.

Во продолжение можете да го погледнете видеото кога Хелена објаснува што е тоа симпатија: 

Популарно