Фото: Понежните половини на РК Вардар

Ракометниот клуб Вардар изминатиов  викенд по втор пат стана европски шампион откако во финалето го победи Веспрем со 27:24.

Ова е втора титула за Вардарци во рок од три години, кога претходно во 2017 година за прв пат станаа европски шампиони.

Најголема поддршка за ракометарите секако се навивачите, но голема мотивација се и нивните понежни половини со кои ракометарите ги полнат своите батерии.

Вардаровиот херој од пред три години и хрватски репрезентативец Иван Чупиќ со неговата сопруга имаат четири деца, ќеркичките Барбара, Ива, Ника и Мара.

Тој неодамна во едно интервју кажа дека иако не носи прстен тоа не значи дека не е женет.

Инаку за потсетување, ракометарот во бизарна несреќа во 2008-та година остана без еден прст на својата лева рака.

Исто така еден од многуте ракометари кои се гордеат со своите понежни половини е и Стојанче Стоилов кој веќе подолго време ужива во врската со струмичанката Катерина.

Иако повеќето девојки на ракометарите не се занимаваат со спорт, сопругата на Тимур Дибиров на сите им е добро позната.

Станува збор за Ирина Дибирова која е позната ракометарка и тренер на ЖРК Вардар, а со ракометарот Тимур имаат две деца.

Тој во една прилика кажа дека му требале само седум минути откако седнале во ресторан на вечера за да сфати дека таа сака да му биде сопруга и да биде мајка на неговите деца.

Ракометарот Сташ Скубе исто така е човек кој не крие дека се гордее со своето семејство и сопруга која неодамна наполни 30 години.

Парот има две деца со кого се гордее и често ги споделува на социјалните мрежи.

Исто така вардаровиот ракометар Глеб Калараш не крие дека најголема мотивација му е неговата сопруга Марина со кого стапи во брак во 2015 година.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#konclušnga #gremodomov ☀️👍🏻

A post shared by Staš Skube (@stas.skube) on

Фото: Игра во втора лига меѓутоа има стадион за

ФК Беласица од Струмица своите домашни натпревари ги игра на стадионот “Благој Истатов”, кој од неодамна има ново руво.

Навистина за почит и воодушевување се фотографиите кои се објавени на клубската Фејсбук фан страна.

Ова е вистинска реткост во сивилото во кое се наоѓа македонскиот клубски фудбал- РЕСПЕКТ.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Inside the stadium 🏟👌 . . #napredplavi #fcbelasica #фкбеласица #беласицољубовмоја #blagojistatov

A post shared by FK Belasica (@fkbelasica.official) on

Зоолошката градина од утре повторно отворена за посетители

Посетителите од утре повторно ќе можат да се дружат и да уживаат со животните во Зоолошката градина во Скопје.

Зоолошка градина Скопје ќе биде отворена од утре од 9:00 часот, но поради ситуацијата со Ковид-19 има нов протокол за движење и придржување кон мерките.

Посетителите при влез во Зоо Скопје ќе треба да носат маска или марама, ред ќе се чека на

дистанца од 1,5 м кое е уредно обележано. Строго е забрането хранење и доближување до животните. Отпадоците мора да се фрлаат во корпите. Не смее да се употребуваат летниковците и детските игралишта. Низ зоолошката градина, посетителите ќе мора да држат дистанца од другите посетители.

Од скопската зоолошка градина информираат дека бројот на посетители ќе биде ограничен, за во одреден момент да не се создава поголема гужва низ градината.

Јавното здравје е пред се и затоа сите заедно да се придржуваме кон мерките.

Тој проговори за неговиот живот

 Кристијан Голубовиќ  поранешен учесник во „Фарма“ и идниот учесник во „Задруга 4“,  беше гостин во емисијата „Магазин ин“ каде што зборуваше за својот љубовен живот.

Кристијан откри дали е точен трачот дека имал секс со околу 3 000 жени.

„Не, броев, не е џентлменски, но отприлика“, вели тој и додава дека не постои никоја од естрадата која не успеала да му одолее.

Сепак, тој не сакаше да открие за која пејачка станува збор, но вели дека многумина не можеле да одолеат на неговиот шарм, но многу одолеле на некои ситуации кои биле непријатни, па побегнале.

Голубовиќ вели дека за него бројката нема цена.

„Нема цена за да кажете дека некој е „мачор“, се срамам од тоа, кога ќе се сетам на некои врски и се прашувам што ми требаше“.

Кристијан истакна дека не бројел за да знае дали бил со 3 000 жени, но вели дека сите врски не му биле емотивни.

„Имаше оние со бакнување, само с*кс и с*екс без бакнувње“.

Популарно