Сепак тој „смеел“ да пуши

Фотографијата објавена на Твитер  на која едно „дете“ пуши цигара го стави во сенка натреварот помеѓу екипите на Фенербахче и Бурсаспор кој  се одигра викендов.

Навидум се работеше за дете кое пуши цигapa, но се испостави дека тоа “дете” всушност е таткото на другото дете до него.

Откако снимката излезе по социјалните мрежи и медиумите, многумина прокоментираа “ќотек во најава”, мислејќи дека “детето” кое пуши цигapa ќе добие вocпитна од неговите родители.

Спорет Твитер заедницата лицето има 36 години, а неговиот младолик лик е поради xopмонално пopeметување во детството, па затоа изгледа така.

ФОТО: Меган фотографирана на прошетка со Арчи, а луѓето веднаш ја искритикуваа

Меган Маркл е снимена како со широка насмевка на лицето го шета синот Ачри и две кучиња во Канада, каде живее откако таа и сопругот принцот Хари соопштија дека се повлекуваат од кралското семејството.

Меѓутоа, замерките кон Меган не престануваат и покрај нејзиниот среќен изглед. Многумина преку коментари ја нападнаа за начинот на кој го држи синот.

Слободата на коментаторите оди дотаму, што на Меган и препорачуваат да ангажира дадилка или пак да побара совет од некого за тоа како правилно се држи дете.

-Ве молам некој нека и покаже на Меган како се користи кенгур пред кутриот Арчи да испадне, гласи само еден од коментарите.

Како после една масажа и се променил животот?

„Бев семејна жена сè додека не отидов на мојата прва масажа. Како да започнам Имам 45 години, прекрасни деца и сопруг. Јас би рекла прекрасен брак. Јас сум вистинска семејна жена. Не знам дали сеуште  припаѓам во таа категорија.

Решив да одам на масажа и закажав состанок. Кога пристигнав, не ме дочека масерката него масер кој беше згоден млад човек. Масерката требало да  заврши нешто итно, па таа откажа во последен момент.

Ми беше малку непријатно, но се согласив да го земам терминот. Тој е убав, културен, има околу 20 години. За време на масажата тој ми рече дека немал поубава клиентка доесга и јас се засрамив од тоа.

Кога се вратив дома, јас бев под импресија од тоа што ми го кажа. Тој веднаш ми испрати барање за пријател на ФБ. Се плашам да кажам дека ми се допаѓа тој, или барем начинот на кој ме третира. Не значи дека би го измамила мојот сопруг, но лесно би можел да се  заљбувам во овој млад човек.

Одам на масажи кај него веќе три месеци и совеста ме гризе. Ништо не се случи, но ми се допаѓа неговото друштво. Најдобро би било да прекиам, но  јас не го сакам тоа “.

ФОТО: По допирите со Бред Пит актерката го соблече фустанот

Бред Пит на доделувањето на наградите бил толку многу магепсан од својата поранешна сопруга Џенифер Анистон што не престанал да ја допира и да ја гледа.

Актерката по доделувањето на наградите на својот профил на Инстаграм споделила две фотографии. На едната лежи во автомобилот и објаснува дека сè изгледа неверојатно, но дека има брчки против кои не може да се бори.

„Без брчки... Потешко отколку што изгледа. Некаде помеѓу овие две фотографии моите врсници ми подарија подарок кој ќе го обожувам и преку ден и преку ноќ... Им благодарам, време е да се вратиме на работа“ - објаснила актерката.

На втората фотографија се гледа нејзиниот фустан на подот, чевлите и наградата.

„Дали е тоа тоалетот на Бред Пит?“, „Се надеваме дека после сè тој ти го соблече фустанот“ - биле само некои од многуте коментари.

Популарно