Фото: Рита Ора „фатена“ на дело

Пејачката Рита Ора направи „ненамерна“  грешка со фустанот кој го облекла, а папараците подготвено ја дочекаа.

Рита никогаш не ја криела наклонетоста кон провокативната облека, но вчера направи грешка.жПејачката, имено, се појавила на една прослава во Лондон, а за таа прилика одбрала огнено црвен фустан со длабоко деколте и со уште подлабок шлиц на нозете. Сето тоа го искомбинирала со црвен детаљ на главата, но ниту тој не го одвлекол вниманието од тоа што се случило.

Секој чекор бил ризичен за пејачката во овој фустан и на крајот и се случило неизбежното, па еден незгоден чекор покажал што крие Рита Ора под фустанот.

Фото: Таа тeлoтo го дотера, меѓутоа..

 Клои Кардашијан се појави на доделувањето на наградите „People's Choice“ и сите забележаа дека нејзината линија е доведена до совршенство.

Оваа ријалити ѕвездата некогаш ја нарекуваа „грда утка на семејството“ од фамилијата Кардашијан, после разводот од кошаркарот Ламар Одом, таа се посвети целосно на физичкиот изглед, па затоа започна редовно да тренира, а неколку пати отиде и под нож.

Дека нејзините напорни тренинзи се исплатија, што се гледа по нејзиното тело, сепак многумина се согласуваат дека нејзиното лице е уништено од бројните операции.

Имено, кога таа се појави синоќа во тесен црн фустан, чиј горен дел беше транспарентен, сите останаа без здив од нејзиното совршено тело, но впечатокот го расипа нејзиното лице, за што многумина коментираа дека има премногу шминка и исто така естетски корекции .

Фановите со месеци ја советуваа Клои да престане со операциите, бидејќи таа се повеќе личи на нејзината мајка Крис Џенер. Колку коментарите започнаа да и сметаат, покажува и фактот дека во еден момент таа ја исклучи опцијата за коментари на својот Инстаграм профил.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Back to the routine in my @goodamerican

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

Видео: Милојко ја прeтeпe Милијана заради

Синоќа започна расправија во  во вилата -каде се одржува ријалити шоуто  „Парови“ откако Милијана, по своја иницијатива, започна да ги пакува своите работи за да оди кај својот љубовник  „Жабац“.

Хаосот започна со тоа што прво Милијаnа  го удри Урош во соблекувалната, бидејќи тој не сакаше да се помести  додека таа ги земеше своите работи. Во тој момент, Милојко и Милијана беа внатре, каде што Милојко прво започна да го удира Урош, а потоа со тупаница започна да ја удира по главата кон Милијана, кој не можеше да се одбрани.

Обезбедувањето реагираше веднаш, но не доволно брзо за да ги раздели!

Продукцијата ќе одлучи дали и со колку пари ќе бидат казнети учесниците.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by BESNI_MEDVEDICI (@besni_medvedici) on

ФОТО: Таа денес е згодна девојка по која воздивнува секоја маж

Лаура Перез првпат се појави на телевизија кога имаше 270 киломграми. Поради вишокот килограми во целост зависела од помошта на нејзиниот сопруг.

Со себе секогаш носела боца кислород за да може да дише, а потоа решила да се пријавил во емисијата „My 600-lb life”. Во првата фаза изгубила дури 136 килограми, но не запрела тука.

Многумина ги изненадила веста дека нејзиниот брак почнал да се распаѓа. Нејзиниот сопруг ја напуштил, по што таа драматично ослабела и веќе не ѝ била неопходна неговата помош.

Лаура денес работи, изгледа одлучно, а судејќи по нејзините фотографии посреќна е од претходно.

Популарно