Уште една од нејзините урнебесни имитации

Комичарка Селест Барбер на Инстаграм е непресушен извор на инспирација за нови фотографии.

Таа се прославила со ироничните и урнебесни имитации на совршените, кога-тогаш и нереални фотографии на познатите личности.

Барбер речиси секојдневно покажува како “обичните“ луѓе изгледаат во апсурдните фотографии на познатите личности.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

You better believe this body’s ready for summer. #celestechallengeaccepted #celestebarber #funny #anacheri

A post shared by Celeste Barber (@celestebarber) on

Овојпат на мета се нашла Емили Ратајковски која неодамна објавила фотографија на која во градник и танга позира пред својот портрет.

Баш како и Емили, комичарката се облекла во долна облека и се пошегувала со тоа што манекенката позирала пред својот портрет.

“Како се пишува нарцис?“ - напишала комичарката алудирајќи на тоа дека манекенката премногу си се сака себеси.

Селест Барбер на Истаграм ја следат повеќе од шест милиони следбеници, а на мета на нејзините “критики за модерното друштво“ низ хумор и пародиски фотографии се нашле и други славни личности како Ким Кардашијан, Бела Хадид и Ријана.

Во продолжение да се потсетиме и на некои други урнебесни емитации.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hiding from your husband when he suggests sexy time. #celestechallengeaccepted #celestebarber #funny #kimkardashian

A post shared by Celeste Barber (@celestebarber) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Caption about feminism and empowering women. #celestechallengeaccepted #celestebarber #funny #emrata

A post shared by Celeste Barber (@celestebarber) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Waiting to see if the avocados are on sale. #celestechallengeaccepted #celestebarber #funny #haileybieber

A post shared by Celeste Barber (@celestebarber) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Square peg. Round hole. #celestechallengeaccepted #celestebarber #funny

A post shared by Celeste Barber (@celestebarber) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I’m all about enjoying a balanced diet. #celestechallengeaccepted #celestebarber #funny #annacherry

A post shared by Celeste Barber (@celestebarber) on

Откриено зошто се развеле Карлеуша и Бојан Кариќ

Даниела Кариќ, ќерката на Хафа и Драгомир Кариќ, се осврнала на бракот на својот братучед Бојан и популарната пејачка Јелена Карлеуша и се потсетила како беше завршен. Даниела рекла дека без оглед на тоа што разводот бил бурен, таа има убаво мислење за Јелена. 

„Таа не се омажи за него за пари, туку се сакаа. Има девојки кои влегуваат во брак заради пари, но Јелена не е една од нив. Баш убаво се согласував со неа, ми беше една од омилените снашки“, раскажала Даниела и додала: „Милиони се разведуваат, нема ништо чудно во тоа. Очигледно не биле еден за друг затоа што си ја најдоа среќата во други бракови - таа со Душко, тој со Маша. Премногу прашина се крена околу нивниот развод, без причина. И јас бев во брак, па се разведов. Се е за луѓе.“

На вчерашното доделување на Брит-музичките награди, Били пред многубројната публика беспрекорно ја отпеа „No Time To Die“

На вчерашното доделување на Брит-музичките награди, Били Ајлиш за првпат ја изведе во живо носечката тема за следниот филм за Џејмс Бонд.

Во придружба на оркестар, со брат ѝ на клавијатури, Били пред многубројната публика беспрекорно ја отпеа „No Time To Die“, на што присутните не можеа да останат рамнодушни.

Воедно, таа ја доби и наградата за најдобра светска музичарка, при што кажа:

– Морам да ви кажам нешто што ми текна вечерва. Неодамна се сетив дека многумина ме мразат, а кога се искачив на сцената и ве видов сите вас како ме гледате со насмевка, тоа ме наведе на солзи и чувствувам дека сега би можела да заплачам. Така што, ви благодарам – изјави Били во својот емотивен говор.

ФОТО: Носи совршена комбинација, но од долниот дел луѓето со солзи се смеат

На прв поглед, оваа дама можеби и премногу се средила за одење во супермаркет, но чекајте да го видите долниот дел од фотографијата.

Сигурно сме дека дамата од фотографијата била уверена дека целиот маркет гледа во неа поради фустанот кој супер ѝ прилега, но за жал, причината за тоа е сосема поинаква.

Иако целата комбинација е како што треба, еден детаљ е многу важен, а тоа е дека фустанот е проѕирен.

Некој ја фотографирал на пазарење, па фотографијата станала хит.

Популарно