Уште една од нејзините урнебесни имитации

Комичарка Селест Барбер на Инстаграм е непресушен извор на инспирација за нови фотографии.

Таа се прославила со ироничните и урнебесни имитации на совршените, кога-тогаш и нереални фотографии на познатите личности.

Барбер речиси секојдневно покажува како “обичните“ луѓе изгледаат во апсурдните фотографии на познатите личности.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

You better believe this body’s ready for summer. #celestechallengeaccepted #celestebarber #funny #anacheri

A post shared by Celeste Barber (@celestebarber) on

Овојпат на мета се нашла Емили Ратајковски која неодамна објавила фотографија на која во градник и танга позира пред својот портрет.

Баш како и Емили, комичарката се облекла во долна облека и се пошегувала со тоа што манекенката позирала пред својот портрет.

“Како се пишува нарцис?“ - напишала комичарката алудирајќи на тоа дека манекенката премногу си се сака себеси.

Селест Барбер на Истаграм ја следат повеќе од шест милиони следбеници, а на мета на нејзините “критики за модерното друштво“ низ хумор и пародиски фотографии се нашле и други славни личности како Ким Кардашијан, Бела Хадид и Ријана.

Во продолжение да се потсетиме и на некои други урнебесни емитации.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hiding from your husband when he suggests sexy time. #celestechallengeaccepted #celestebarber #funny #kimkardashian

A post shared by Celeste Barber (@celestebarber) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Caption about feminism and empowering women. #celestechallengeaccepted #celestebarber #funny #emrata

A post shared by Celeste Barber (@celestebarber) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Waiting to see if the avocados are on sale. #celestechallengeaccepted #celestebarber #funny #haileybieber

A post shared by Celeste Barber (@celestebarber) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Square peg. Round hole. #celestechallengeaccepted #celestebarber #funny

A post shared by Celeste Barber (@celestebarber) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I’m all about enjoying a balanced diet. #celestechallengeaccepted #celestebarber #funny #annacherry

A post shared by Celeste Barber (@celestebarber) on

Една од нaјтрaктивнитe актерки од регионов доаѓа во Струмица

Актерката која во јавноста е  позната по многуте серии, како „Жикина Династија“, „Бољи живот“ и уште многу филмови и серии во петок (15. ноември), гостува во Струмица со хит комедијата „Чекајќи го министерот“.

Хит комедијата која ќе биде поставена во Центарот за култура во Струмица, ги освојува срцата на сите гледачи во сите земји ширум светот.

Во неделата и понеделникот во Театар Комедија пред преполна сала, а во петок Лидија Вуќичевиќ заедно со Милан Пајиќ и Семир Гичиќ ќе го чекаат министерот во Струмица.

Претставата ќе се одигра во Центарот за култура со почеток 20 часот, а билетите се по цена од 200 ден.

Нејзините совети ќе ви се најдат

Вообичаено во месец  ноември започнува сезоната на закиселување зелка н, а ние ви откриваме рецепт според кој Слободанка Рончевиќ од Србија ја закиселува својата зелка.

Слободанка и нејзиниот сопруг садат зелки во својата нива.

-Имаме седум хектари зелка, што е повеќе од 20 тони зелка. Освен зелка, одгледуваме и компир – раскажала Слободанка.

Додава дека не бара многу внимание, како морковот или компирот, само треба многу вода и мора да се чува од црви и инсекти, болести кои можат да ја уништат.

Таа открила и како ја закисeлува зелката која ја подготвува за зимница.

-Луѓето обично количината сол ја одредуваат според количината зелка, а тоа е грешка. Процентот на солта зависи од големината на бурето, па на буре од 100 литри одат 3 проценти сол, што е околу 3 килограми. Зелката потоа се полева со вода, бурето добро се затвора и за три недели ќе имате највкусна и најдобра зимница.

За вкусна сарма таа вели потребно ви е:

1,5 килограми кисела зелка, 750 грама мешано мелено месо, 250 грама сyви свински ребра, 200 грама лут колбас, 100 грама димена сланина, 50 грама ориз, 2 главици кромид, 3 лажици брашно, мелен бибер, бибер во зрно, сол, ловоров лист, црвен пипер и масло.

Главицата кисела зелка раздвоете ја на листови. За филот издинстајте го кромидот, додадете го оризот и меленото месо, послете и забиберете. Тргнете од оган, изладите и додадете јајце и сецкан колбас. Со листови зелка и сланина обложете го садот во кој ќе се вари сармата. Направете сарми, па меѓу нив ставајте парчиња ребра и сланина. Посипете со црвен пипер, ставете ловоров лист и бибер во црно, налејте со вода и варете.

Добар апетит.

Толку од љубовта помеѓу Милјана и Милојко

Во ријалити шоуто  „Парови“ Милјана Божиќ и Немања Стаматовиќ Жабац скоро воопшто не се одвојуваат еден од друг.

Тие разменуваат нежности штом ќе  им се укаже можност за тоа, а сопругот на Милјана, Милојко повеќе не ги плаши – тие не обрнуваат внимание дали тој ќе ги фати на дело или не. Милјана и Милојко станаа популарни во регионот поради 53 години разликата во години. Тие сега учествуваат во реалното шоу „Парови“ каде јавно споделуваат што се случува во нивната врска. Она што е сега интересно е што Милјана има љубовник, кој исто така е оженет, но одлучила да стави крај на својот брак кога ќе излезе од реалното шоу.

„Јас се разведувам од Милојко штом излезам од овде“, рекла таа.

Популарно