Фото: Ќерката на Лионел Ричи не се срами да пoкaжe..

Манекенката Софија Ричи, ќерка на славниот музичар Лионел Ричи деновиве ужива во Мајами каде летува со своето момче Скот Дисик.

Иако многумина се сомневаа дека ќе потрае оваа врска, убавата 21-годишна девојка не се разделува од своето 15-години постаро момче, инаку екс-партнерот на Kourtney Kardashian, со кого има три деца. 

Манекенка се пофали со совршената фотографија на Инстаграм во минијатурно бикини „ леопард“  што е направено за неа. Младата Американка е горда на своето секси тело, а овој пат исто така скокна во костурен костим за капење кој остави малку на имагинацијата.

Исончана и витка со косата собрана во реп и големи очила за сонце, Софија  опуштено ги впиваше сончевите зраци на плажа. 

Убавата русокоса  манекенка има 4,7 милиони следбеници на Инстаграм кои едвај чекаат да видат некоја нејзина привлечна фотографија. 

Ќерката на Лионел Ричи се појави на насловните страници на магазинотVoguea, Vanity Faira, Nylona i magazina Town and Countryи е заштитна марка на модниот бренд на Мадона Material Girl..

Фото:Кого чека Ирена во kада?

Фолк-пејачка Ирена Спасовска  се одмара во Милано, Италија. Таа објави фотографии за кои би можеле да кажеме дека се „опасин по живот“ за поединци.

Затоа внимавајте, секако особено вие мажите, додека жените можат само да ѝ љубоморат. Па, така после долги прошетки по улиците и по бутиците во Милано, пејачката си наоѓаше начин како да ужива, како да ги спобудали мажите. Таа се релаксираше во када полна со пена која ѝ ги покрива интимните делови од телото.  Подобро е вака за да ја разбуди фантазијата посакувајќи им воедно на сите “добра ноќ“!

Само не знаеме зошто тоа го напишала на српски јазик? Или има(ше) некој скриен дечко Србин со неа во Италија на кого вака јавно му ја упатува оваа емотивна порака. Или се е само обична забава? Но, ако е вистина, тогаш и оваа скокотлива фотографија оди на адреса на Србинот! Ах, Ирена, Ирена вистина било дека знаеш да уживаш….и на тие само твоите заслужено спечалени пари.  Дуле М.

Фото: Тој заработува 100 евра од вечер

Машкиот стриптиз  е нешто измеѓу професија и хоби..

Работата низ годините му се зголемува, бидејќи како што вели  соговорникот нема конкуренција. „Кога влегов во оваа работа, имаше поголем број на мажи кои играат стриптиз. Со текот на годините кој се отселил, кој се откажал. Во последните пет години речиси и да немам конкуренција,“ вели стриптизерот со кој што разговаравме. Цената за настап не е зголемена и таа останува иста, 100 евра за вечер. Нашиот соговорник вели дека таа можеби треба да се зголеми, но кога се гледаат приходите на македонските граѓани е сосема пристојна сума кога ќе се подели помеѓу повеќе луѓе. Бакшиш понекогаш има, а некогаш не, а највисоката сума која добил до сега е 250 евра од вечер.

Најчесто го викаат на момински вечери, родендени, забави за испраќање во странство, но и за пензионирање. Но, последните години стриптиз-забавата се прави и без некаков повод.

Најчесто го наоѓаат преку  ФБ  или преку препораки, бидејќи како што вели, најдобрата реклама е самиот настап, како и добрите препораки од пријатели или од луѓе пред кои настапувал.

Во оваа приказна влегол сосема случајно. Неколку недели се спремал за првиот настап, гледал видеа и вежбал, но вели дека едно е кога гледаш а сосема друго кога треба да настапиш. На почетокот настапувал еднаш на два-три месеци, сега неофицијалната сезона е од март до октомври. Рекордот во настапи му е пет за една вечер, а вообичаено има три до четири настапи за викенд.

За да биде згоден и да изгледа допадливо вежба три пати во неделата. Вели дека од многу работи треба да се откажеш и многу треба да се внимава. Навидум е едноставно, но во суштина не е така.

„Јас сум љубител на боемски живот, на кафана но треба да внимавам колку јадам и што пијам затоа што секое запоставување може да направи стомак. Непрофесионално е да отидеш на настап и да не изгледаш добро. Настапот ќе се истера, но никој нема да те препорача. Љубител сум на сончањето летно време, но не можам да си го дозволам тоа бидејќи на настап не можам да отидам изгорен. Треба да биде убаво за око, бидејќи некој те плаќа,“ вели нашиот соговорник.

Секој настап, додава, е приказна сам за себе. Каква ќе биде забавата зависи од него но и од девојките кои го ангажираат. Главно има кореографија на негови песни, но нема против дококолку сакаат различна музика.Настапот трае 20-на минути и според него нема потреба од повеќе, бидејќи целта е да се „убие“ монотонијата, да се додаде нешто ново.

„Колку е пократко, толку е послатко. Да се памти, “ вели тој.

Најмногу ќе го памти настапот за роденденот на Биг Мама, пред седум години кога се нафатил да настапува во улога на полицаец, а настапот бил договорен во кафуле во Стара Чаршија.

„Пред секој настап пијам една или две пијачки за да се опуштам и загреам. Облечен како полицаец пиев виски пред настапот на терасата на кафулето. Во тој момент поминаа двајца полицајци.  Ме поздравија со здраво колега, им возвратив, ама се обидов да им објаснам дека не сме колеги. Почнаа да ме легитимираат. Во меѓувреме им се јавив на организаторите на забавата да излезат од кафулето. Не ме казнија, но убаво ми кажаа дека кога ќе имам настап, надвор да бидам облечен во цивилна облека“, раскажува тој.

Ќе го памети и настапот во Прилеп кога прв пат настапил во ресторан каде што биле присутни 150 жени, без да знае дека треба да игра во толку голем простор, пред толкав број. На настап на брод во Охрид се почувствувал дека има спасувачка мисија, бидејќи фатило невреме, па сфатил дека има мисија да ги спаси девојките за да не паднат од брод.

Најчесто настапува како Зоро, но го бараат и како полицаец, војник и доктор.

За овој пазар ќе каже дека не се поминуваат границите во стриптизерството и за време на настапите, и се е во рамките на нормалното однесување.

„Свесен сум дека годините поминуваат и дека понатаму ќе ми треба сериозна работа. Но исто така можам да кажам дека и луѓе на 40 години изгледаат подобро од 20-годишни и можат слободно да играат како стриптизери“, вели тој.

<p>За успех во оваа професија ја смета комбинација од тоа добро да танцуваш и да имаш добро тело.</p>

<p>„Оваа професија ја сфаќав како хоби се до оној момент кога ми се јавија родители од Куманово, за јас како Дедо Мраз да дојдам кај друштвото на нивната ќерка и да ја изненадам. Имав и други слуачи кога бев ангажиран од родители, но во последно време, ме ангажираат и сопрузи за нивните сопруги, или пак момчиња за девојките“, додава тој.</p>

<p>Неговите девојки немаат проблем со неговата работа и секогаш од нив имал само поддршка, а многу пати го препорачувале на нивно друштво.

Виц на денот

Внукот му се доверил на својот дедо дека му се оди на одмор, некаде нагоре, Хрватска, Италија…. Дедото ја слушнал желбата и му рекол:

– Јас никогаш подобро не сум си поминал отколку во Трст. Тоа беше незаборавно! Еднаш влеговме во кафана, испивме се што имаше, ги свртевме сите жени и на крај од бес ги извадивме и се измочавме на шанк. И никој ништо не ни кажа!

Внукот се попалил, отишол во Трст и за 15 дена се враќа дома, помодрен од ќотек.

– Ама што се случило?

– Море да ти ебам и Трст и сè. Направивме исто како и ти. Некако не толерираа со пијачката, со жените не ни одеше баш најдобро ама кога ги извадивме да се измочаме на шанк ни рипнаа и не сoкапаа од тепање.

– Внучко, а со кого беше?

– Па, со еден другар. А ти со кого беше во Трст?

– Па и јас бев со другарите, со Мирко, со Славко, со партизаните…

Популарно